Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 04 marca 2024
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa

Średnia cena OC idzie w górę, jak zaoszczędzić?

Badania rynkowe pokazują, że od początku 2016 do połowy 2017 r. ceny OC wzrosły średnio o 100%. Przypomnij sobie, ile płaciłeś w zeszłym roku, a ile w obecnym i sprawdź, czy również w Twoim przypadku podwyżki okazały się tak dotkliwe. W ich obliczu sposoby na zaoszczędzenie na obowiązkowym ubezpieczeniu są szczególnie pożądane. Poznaj popularne, bezpieczne i skuteczne metody na obniżenie składki OC.

  1. Wybór auta

Marzy Ci się Ferrari, ale stać Cię tylko na dwudziestopięcioletnie BWM 3 z silnikiem – a jakże – 3,2 l? W takim razie przygotuj się na to, że obowiązkowe ubezpieczenie będzie naprawdę drogie. Im większa pojemność jednostki napędowej i im bardziej sportowy charakter samochodu, tym wyższa składka na OC. Chcąc zapłacić za polisę jak najmniej, wybierz samochód typowo miejski, z niewielkim silnikiem i z możliwie najmłodszego rocznika.

  1. Wybór najtańszego ubezpieczenia

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i regulowane odgórnie, poprzez zapisy w ustawie, dlatego może różnić się tylko jednym – ceną. Z punktu widzenia kierowcy wybór jest prosty – poszukując polisy, należy zwracać uwagę wyłącznie na wysokość składki. Kluczowe staje się zatem znalezienie najtańszego OC. Można to zrobić na dwa sposoby – u agenta lub samemu przez Internet.

Agenci ubezpieczeniowi posiadają w ofercie kilka lub kilkanaście ubezpieczeń z różnych towarzystw ubezpieczeniowych i łatwo mogą je porównać, znajdując to najtańsze. Podobnie działają porównywarki OC online, jak np. porównywarka OC i AC – kalkulator-oc-ac.auto.pl, która po wpisaniu informacji dotyczących ubezpieczanego pojazdu i jego właściciela odnajduje najkorzystniejszą ofertę spośród kilkunastu propozycji.

  1. Bezszkodowa jazda

Tanie OC nie jest dostępne dla kierowców, który powodują stłuczki, kolizje i wypadki. Za każdą szkodę odbierane są bowiem zniżki, w rezultacie czego składka ubezpieczeniowa wzrasta. Im więcej szkód, tym droższa polisa – chociażby dlatego lepiej jeździć spokojnie.

  1. Drugi właściciel

Jeżeli wyliczenie składki, które pomoże Ci wykonać kalkulator OC – kalkulator-oc-ac.auto.pl, przyprawia Cię o zawroty głowy, zapewne jesteś młodym lub niedoświadczonym kierowcą, obarczonym dużymi zwyżkami. Czy jesteś skazany na drogie OC? Na szczęście nie – pod warunkiem, że po kupieniu zarejestrujesz auto nie tylko na siebie, ale również na drugiego kierowcę z wysokimi zniżkami. W ten sposób Twoja składka zostanie zredukowana, jednak pamiętaj, że gdy spowodujesz kolizję, wypadek lub stłuczkę, zniżki zostaną odebrane zarówno Tobie, jak i drugiemu właścicielowi.

  1. Opłata za jednym razem

Zasada jest prosta: kto opłaca OC w dwóch lub czterech ratach, płaci więcej. Nie ma nic za darmo – towarzystwa ubezpieczeniowe to komercyjne podmioty nastawione na zysk, dlatego za rozłożenie składki na raty pobierają dodatkowo nawet 30% ceny.

Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

BRAM-TECH

Wydarzenia

Auto-Complex w Nowym Sączu dealer Kia, Suzuki, Subaru

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: