Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 22 lipca 2024

Jakie auto wybrać, by nie przepłacać za OC?

Jakie auto wybrać, by nie przepłacać za OC? Każdego roku około 400 tysięcy osób w Polsce zdobywa uprawnienia do kierowania samochodami osobowymi. Zdecydowana większość z nich to młode osoby, dopiero wkraczające w dorosłość. Ale zdobycie prawa jazdy to dopiero początek. Przed nimi jeszcze zakup samochodu oraz jego ubezpieczenie. Podpowiadamy, jakie auto wybrać, aby nie przepłacać za polisę OC.

Młodzi kierowcy należą do tej grupy zmotoryzowanych, którzy statystycznie płacą najwięcej za ubezpieczenie samochodu. O ile średnia cena obowiązkowego OC to około 600-700 złotych, o tyle w przypadku najmłodszych kierowców, koszt takiej polisy często przekracza 1500 a nawet 2000 złotych. Skąd taka różnica w cenie?

Okazuje się, że zgodnie z danymi policji, kierowcy w najmłodszej grupie wiekowej (18-26 lat) są sprawcami największej liczby wypadków. Ze względu na wysokie ryzyko spowodowania kolizji, towarzystwa ubezpieczeniowe stosują wobec nich tzw. zwyżki, co w konsekwencji powoduje wyższy koszt ubezpieczenia. Więcej przeczytasz na stronie https://beesafe.pl/porady/oc-dla-mlodego-kierowcy/.

Ale na ostateczną cenę polisy OC wpływ mają nie tylko dane kierowcy, lecz również parametry techniczne samochodu. Dlatego właśnie warto wybrać takie auto, które pozwoli nam zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie na polisie OC. Czym się zatem kierować?

Aby lepiej to zrozumieć, powinniśmy zwrócić uwagę na wszelkie aspekty, które mogą zwiększyć ryzyko kolizji. Przede wszystkim chodzi o pojemność silnika i jego moc. Nie jest zaskoczeniem fakt, że auta o dużej mocy silnika „prowokują” do szybkiej i ryzykownej jazdy, co naturalnie zwiększa ryzyko kolizji. Dlatego na pierwsze auto proponujemy pojazd, którego moc jednostki napędowej nie będzie odbiegała od średniej.

Kolejna rzecz to wiek pojazdu. Ubezpieczyciele preferują młodsze auta i to dla ich posiadaczy przygotowały korzystniejszą ofertę. W tym przypadku chodzi o stan techniczny auta. Szansa, że auto jest całkowicie sprawne, jest znacznie większa w przypadku młodszych, aniżeli starszych pojazdów. Z kolei wszelkie niesprawności mogą przyczynić się do wypadku, co dla ubezpieczycieli jest bardzo istotne.

A gdzie szukać ubezpieczenia? Jeżeli zależy ci na czasie, to najlepszym miejscem do tego jest beesafe.pl. Firma ta dysponuje szybkim kalkulatorem OC. Na stronie https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ obliczysz składkę na polisę po podaniu zaledwie dwóch informacji, numeru rejestracyjnego i daty urodzenia właściciela pojazdu. Przekonaj się, jakie to proste! Cały proces zakupu ubezpieczenia zajmuje nie więcej, niż 5 minut.

Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Komentarze:

Turystyka

Borówki z Krużlowej skradną serce niejednego! Słodkie i ekologiczne (FILM)

“Borówki od Jaśka” to hasło jakie funkcjonuje na ustach wielu klientów, chcących kupić ten słodki, ciemnoniebieski owoc w naszym regionie. Tym bardziej, że plantacja borówek znajduje się w Krużlowej Niżnej i prowadzą je osoby, dla których owocowe krzewy to nie tylko biznes ale także marzenia, pasja i życiowe wyzwania. Poznajcie to wyjątkowe miejsce!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: