Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 15 kwietnia 2024

Święto Wojska Polskiego w Grybowie (TV)

Do tradycji obchodów Święta Wojska Polskiego w Grybowie powrócono w 2015 roku. W tym roku, już po raz trzeci, mieszkańcy miasta Grybowa oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystości zorganizowanej w dniu 15 sierpnia przez Urząd Miasta Grybowa wspólnie z Gminą Grybów.

Na zaproszenie burmistrza miasta Grybowa Pawła Fydy oraz wójta gminy Grybów Piotra Kroka odpowiedziało bardzo wielu mieszkańców. Gromadzili się oni nie tylko przy ulicach ale także w samym parku, gdzie uczczono bohaterów ziemi grybowskiej.

Uroczystości związane z obchodami Święta Wojska Polskiego a jednocześnie 97. rocznicą Bitwy Warszawskiej rozpoczęły się o godzinie 9:30 w Bazylice Mniejszej pw. Św. Katarzyny w Grybowie. Msze Świętą w intencji ojczyzny odprawił kustosz bazyliki ks. Ryszard Sorota. O oprawę muzyczną zadbał chór męski Siołkowianie. Po zakończonej Eucharystii wszyscy zebrani goście, delegacje oraz poczty sztandarowe wyruszyły pod pomnik Ofiar Faszyzmu znajdujący się w parku miejskim w Grybowie, gdzie nastąpiło złożenie wiązanek oraz kwiatów.

– Spotkaliśmy się dzisiaj już po raz trzeci – powiedział naszemu portalowi w dniu Święta Wojska Polskiego Paweł Fyda, burmistrz miasta Grybowa – Od 2015 roku postanowiliśmy jako władze miasta aby to święto wróciło do uroczystości obchodzonych w sposób bardzo uroczysty. Cieszę się, bowiem decyzja była trafiona, co widać po coraz większej frekwencji mieszkańców, delegacji jak również pocztów sztandarowych biorących udział w uroczystości. Trzeba pamiętać, że data 15 sierpnia to ważna data w historii narodu Polski. Jest to nie tylko Święto Wojska Polskiego ale również 97 rocznica Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą. O takich dniach jak dzisiaj nie możemy zapomnieć, nie możemy zapomnieć również o osobach – bohaterach, którzy walczyli i przelali krew za naszą ojczyznę. 

– Rok temu mówiłem tutaj, w tym miejscu, że kto walczy o pokój powinien się zbroić – mówił Jan Duda, poseł na Sejm RP. – Dzisiaj mówię tak: musimy za wszelką cenę zachować jedność w narodzie. Bo tak naprawdę siła w armii to również naród. To nie te kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy ale to cały zjednoczony naród. Dzisiaj to przesłanie jednomyślności jest na czasie.

Wśród gości, którzy wzięli udział w grybowskim Święcie Wojska Polskiego był m.in. poseł na sejm RP Jan Duda, burmistrz Grybowa Paweł Fyda, przewodniczący Rady Miejskiej w Grybowie Józef Góra wraz z liczną grupą radnych, radni powiatowi Antoni Poręba oraz Wiktor Durlak. Kwiaty pod pomnikiem Ofiar Faszyzmu złożyła delegacja m.in. policji, przedstawiciele jednostek edukacyjnych z terenu miasta, PTG Sokół Świat Pracy oddział w Grybowie, Urzędu Gminy w Grybowie, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Zapraszamy do obejrzenia wideo-relacji:


Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: