Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
wtorek 18 czerwca 2024

Tłumy wiernych wzięło udział w procesji Bożego Ciała

Setki wiernych zgromadzonych przy parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie wzięło udział w uroczystej eucharystii połączonej z procesji z okazji przypadającego dzisiaj święta Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywanego Bożym Ciałem. Święta, którego tradycja sięga XIII wieku.

Jak zawsze w procesję Bożego Ciała do czterech ołtarzy chętnie włączyli się wierni, którzy nie tylko gorliwie śpiewali pieśni i odmawiali modlitwy ale również zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy. W procesyjnym orszaku obecne były dzieci komunijne, poczty sztandarowe, formacja strażaków ochotników, niesione były również chorągwie i feretrony. O oprawę muzyczną podczas uroczystości Bożego Ciała zadbała orkiestra dęta z Siołkowej. W pomocy, przy niesieniu baldachimu jak zwykle niezawodni byli strażacy ochotnicy z jednostek OSP Grybów oraz OSP Siołkowa.

Ołtarze zlokalizowane były na grybowskim rynku, przy:
1. Urzędzie Miasta przygotował go Trzeci Zakon oraz mieszkańcy Siołkowej i Starej Wsi (opiekun ks. Damian Pitwor)
2. sklepie metalowym przygotowali go mieszkańcy Białej Wyżnej oraz Kąclowej (części przynależącej do parafii w Grybowie – opiekun ks. Janusz Mąka)
3. Liceum Ogólnokształcącym przygotowała go Akcja Katolicka oraz mieszkańcy Białej Niżnej (opiekun ks. Piotr Cichoń)
4. Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym Caritas w Grybowie a przygotowali go mieszkańcy miasta Grybowa (opiekunowie ks. prałat Paweł Bobrowski i ks. Janusz Szpilowski)

Niewątpliwie procesje Bożego Ciała w tym roku nawiązują wyraźnie do hasła roku: Idźcie i głoście – tłumaczy ks. proboszcz Ryszard Sorota, kustosz Bazyliki Mniejszej w Grybowie. – Jeżeli my wierzymy i tą wiarę wyrażamy, także przez udział w procesjach od najmłodszego po najstarsze pokolenia, to zobowiązuje nas to do tego aby dalej głosić wiarę swoim życiem i słowem. Dzisiaj świat tego świadectwa bardzo czytelnego potrzebuje. Bardzo mieszają się wartości, dlatego jednoznaczne opowiedzenie się za Chrystusem jak i wartościami chrześcijańskimi jest niezbędne. Myślę, że Chrystus Eucharystyczny  jak i udział w procesji umacnia nas, by starczyło sił i mądrości do dawania świadectwa innym. Boże Ciało ma taki jakby oddolny charakter, my jako księża uczestniczymy, pomagamy i konsultujemy jednak większa część prac związana z przygotowaniami do procesji należy do świeckich wiernych. Począwszy od budowy ołtarzy, przez zakup kwiatów i ozdób aż przez udział orkiestry, przyprowadzenie dzieci, które sypią kwiatki i dzwonią dzwonkami. Cieszę, że rodzice tak zabiegają aby ich pociechy brały udział aktywnie w procesji. Żałuję tylko, że w niesienie feretronów jak i chorągwi jeszcze zbyt mało angażuje się młodsze pokolenie, młodsi niestety szukają wymówek i to nas martwi.

Nad bezpieczeństwem uczestników procesji Bożego Ciała czuwali policjanci z Komisariatu w Grybowie oraz druhowie z OSP Biała-Grybów.

fot. Mateusz Książkiewicz


Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: