Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
wtorek 28 czerwca 2022
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa

Tłumy wiernych wzięło udział w procesji Bożego Ciała

Setki wiernych zgromadzonych przy parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie wzięło udział w uroczystej eucharystii połączonej z procesji z okazji przypadającego dzisiaj święta Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywanego Bożym Ciałem. Święta, którego tradycja sięga XIII wieku.

Jak zawsze w procesję Bożego Ciała do czterech ołtarzy chętnie włączyli się wierni, którzy nie tylko gorliwie śpiewali pieśni i odmawiali modlitwy ale również zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy. W procesyjnym orszaku obecne były dzieci komunijne, poczty sztandarowe, formacja strażaków ochotników, niesione były również chorągwie i feretrony. O oprawę muzyczną podczas uroczystości Bożego Ciała zadbała orkiestra dęta z Siołkowej. W pomocy, przy niesieniu baldachimu jak zwykle niezawodni byli strażacy ochotnicy z jednostek OSP Grybów oraz OSP Siołkowa.

Ołtarze zlokalizowane były na grybowskim rynku, przy:
1. Urzędzie Miasta przygotował go Trzeci Zakon oraz mieszkańcy Siołkowej i Starej Wsi (opiekun ks. Damian Pitwor)
2. sklepie metalowym przygotowali go mieszkańcy Białej Wyżnej oraz Kąclowej (części przynależącej do parafii w Grybowie – opiekun ks. Janusz Mąka)
3. Liceum Ogólnokształcącym przygotowała go Akcja Katolicka oraz mieszkańcy Białej Niżnej (opiekun ks. Piotr Cichoń)
4. Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym Caritas w Grybowie a przygotowali go mieszkańcy miasta Grybowa (opiekunowie ks. prałat Paweł Bobrowski i ks. Janusz Szpilowski)

Niewątpliwie procesje Bożego Ciała w tym roku nawiązują wyraźnie do hasła roku: Idźcie i głoście – tłumaczy ks. proboszcz Ryszard Sorota, kustosz Bazyliki Mniejszej w Grybowie. – Jeżeli my wierzymy i tą wiarę wyrażamy, także przez udział w procesjach od najmłodszego po najstarsze pokolenia, to zobowiązuje nas to do tego aby dalej głosić wiarę swoim życiem i słowem. Dzisiaj świat tego świadectwa bardzo czytelnego potrzebuje. Bardzo mieszają się wartości, dlatego jednoznaczne opowiedzenie się za Chrystusem jak i wartościami chrześcijańskimi jest niezbędne. Myślę, że Chrystus Eucharystyczny  jak i udział w procesji umacnia nas, by starczyło sił i mądrości do dawania świadectwa innym. Boże Ciało ma taki jakby oddolny charakter, my jako księża uczestniczymy, pomagamy i konsultujemy jednak większa część prac związana z przygotowaniami do procesji należy do świeckich wiernych. Począwszy od budowy ołtarzy, przez zakup kwiatów i ozdób aż przez udział orkiestry, przyprowadzenie dzieci, które sypią kwiatki i dzwonią dzwonkami. Cieszę, że rodzice tak zabiegają aby ich pociechy brały udział aktywnie w procesji. Żałuję tylko, że w niesienie feretronów jak i chorągwi jeszcze zbyt mało angażuje się młodsze pokolenie, młodsi niestety szukają wymówek i to nas martwi.

Nad bezpieczeństwem uczestników procesji Bożego Ciała czuwali policjanci z Komisariatu w Grybowie oraz druhowie z OSP Biała-Grybów.

fot. Mateusz Książkiewicz


Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

Wydarzenia

AF Constructions

Reklama

Studio projektowe Bobowa
Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: