Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 14 kwietnia 2024

Grybów: policja zatrzymała sprawców znieważenia pomnika oraz flag

Policjanci z Grybowa potrzebowali zaledwie kilkudziesięciu godzin aby ustalić sprawców a w zasadzie sprawczynie znieważenia pomnika oraz flag a także dewastacji kwiatów oraz wieńców w parku miejskim. Do haniebnego czynu doszło w mieście Grybowie dwukrotnie w okresie kilku dni. 

11 listopada mieszkańcy Grybowa świętowali uroczyście Narodowe Święto Niepodległości. Pod pomnikiem jak co roku złożono wieńce oraz bukiety kwiatów opatrzone biało-czerwonymi szarfami. Majestatycznie powiewające flagi przypominały Grybowianom oraz przejeżdżającym drogą wojewódzką o tej jakże ważnej dacie w naszej Polskiej historii. Tym bardziej zdarzenie, a w zasadzie zdarzenia, do których doszło szokują.

Dewastacje ujawnili w nocy patrolujący miasto policjanci oraz pracownicy Urzędu Miejskiego.

Szczegółowego komentarza naszemu portalowi udzieliła kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu: – Dnia 16 listopada br. ok. godz. 1 w nocy podczas patrolowania terenu miasta Grybowa policjanci ujawnili w centrum miasta porozrzucane kosze na śmieci, uszkodzone zieleńce, a także porozrzucane wiązanki kwiatów i połamane drzewce od flag państwowych w rejonie pomnika „Ofiar Faszyzmu” w Parku Miejskim  przy ul. Grunwaldzkiej w Grybowie.  Sytuacja  powtórzyła się kolejnej nocy,  gdzie w rejonie pomnika w Parku Miejskim w Grybowie, sprawcy porozrzucali kwiaty i uszkodzili kołowrotek przy maszcie do podnoszenia flagi państwowej. Policjanci natychmiast podjęli liczne operacyjne i procesowe czynności mające na celu ustalenie sprawców tych niechlubnych czynów.m.in. zabezpieczono monitoringi, wykonano oględziny. Dzięki intensywnej pracy policjantów sprawcy dewastacji bardzo szybko zostali ustaleni. Wandalami okazały się dwie mieszkanki Grybowa w wieku 53 i 17 lat.

Mieszkanki Grybowa, które dopuściły się dewastacji oraz znieważenia są już w rękach policji

Jak przekazuje rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, dzisiaj tj. 19 listopada br. jedna z nich 17 latka została już zatrzymana. Za liczne dewastacje została ukarana mandatami karnymi na łączną kwotę 3 tyś. zł. Druga kobieta również odpowie za popełnione wykroczenia. Ponadto wobec obydwu kobiet równolegle policjanci prowadzą postępowanie z art. 261 kk dot. znieważenie pomnika „ofiar faszyzmu”.

Grybowianie oburzeni

Słów krytyki dla sprawców nie kryją sami mieszkańcy miasta Grybowa. W znanym portalu społecznościowym można znaleźć wiele komentarzy potępiających czyn, którego dopuściły się mieszkanki Grybowa. Niektórzy wręcz wskazywali, że powinno się upublicznić tożsamość osób odpowiedzialnych za ten karygodny  czyn.

Wydarzenia które miały miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek, oraz w nocy ze środy na czwartek zaskoczyły nas wszystkich – mówi Paweł Fyda, burmistrz Miasta Grybowa. – Zniszczeniu oraz dewastacji uległo otoczenie Pomnika znajdującego się w Parku Miejskim w Grybowie oraz centrum Miasta czyli Rynek. Dodatkowo zniszczeniu uległy także flagi państwowe znajdujące się obok Pomnika. Zdarzenia z poniedziałku oraz ze środy natychmiast zostały zgłoszone na Policję. Dzięki natychmiastowej reakcji oraz wielkiemu profesjonalizmowi policjantów z Komisariatu Policji w Grybowie, a także materiałom dostępnym z monitoringu, w bardzo krótkim czasie udało się ustalić sprawców zdarzenia. W tym miejscu na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu młodszego inspektora dr Krzysztofa Dymury oraz Komendanta Komisariatu Policji w Grybowie nadkomisarza Leszka Górskiego pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim policjantom z Komisariatu Policji w Grybowie, za szybką akcję poszukiwawczą oraz pozytywny wynik tegoż działania. To kolejny dowód oraz potwierdzenie doskonałej współpracy Komisariatu Policji w Grybowie z samorządem Miasta Grybów. Podziękowania za zainteresowanie tą sprawą kieruję także w stronę mieszkańców naszego miasta. Osobiście otrzymałem kilkanaście telefonów od mieszkańców naszego miasta wyrażających niezadowolenie, wielki niepokój, oraz troskę o wspólne dobro. Pragnę podkreślić iż Pomnik pamięci znajdujący się w Parku Miejskim w Grybowie, to miejsce pamięci ofiar, mieszkańców Miasta Grybowa oraz okolicznych miejscowości, którzy stracili swoje życie w walkach narodowo wyzwoleńczych. Na całe szczęście sprawcy tych zdarzeń dzięki doskonałej pracy policjantów z Grybowa zostali zatrzymani, za co jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję – kończy gospodarz miasta Grybowa.

 


Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: