Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
czwartek 30 czerwca 2022
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty

VOLVO dla grybowskich strażaków już po odbiorze technicznym (TV)

W piątkowe przedpołudnie (tj. 12 maja br.) w siedzibie firmy BOCAR w Korwinowe koło Częstochowej burmistrz Paweł Fyda wraz z komisją dokonali odbioru technicznego nowego samochodu bojowego dla miasta Grybowa a dokładnie OSP Grybów-Biała. Nowoczesne VOLVO, zabudowane przez profesjonalistów na wóz strażacki wręcz zachwyca! 

Nowy samochód strażacki o wartości 682 tysięcy złotych trafi do miasta Grybowa dzięki programowi Bezpieczna Małopolska, uruchomionemu przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 Działanie 5.1 Adaptacja do zmian klimatu, Poddziałanie 5.1.2 Wsparcie służb ratunkowych.

Umowa na wóz bojowy została podpisana przez Burmistrza Miasta Grybowa Pawła Fydę już 11 stycznia 2017 roku. Już wtedy radość druhów z jednostki OSP Grybów-Biała, do której trafi nowoczesne VOLVO była ogromna. Dzisiaj w przeddzień odbioru kluczyków podczas uroczystości w Starym Sączu jest jeszcze większa, co widać po prowadzonej przez strażaków ochotników stornie internetowej – trwa na niej wielkie odliczanie!

Nim jednak jutrzejsze emocje wkroczą a wręcz wjadą na drogi miasta Grybowa, warto przeczytać i obejrzeć jak przebiegał odbiór techniczny nowego, średniego wozu bojowego dla OSP Grybów-Biała.

– Miasto Grybów jest partnerem programu Bezpieczna Małopolska, którego liderem jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego – powiedział naszemu portalowi Paweł Fyda burmistrz Grybowa. – Cieszę się, że miasto Grybów było jedną spośród 34 gmin z terenu całego województwa, które znalazły się na liście priorytetowej tego programu. Nie kryję ogromnego zadowolenia z tego faktu, że ten właśnie samochód strażacki trafi do naszej jednostki. Głównym celem tego programu była poprawa bezpieczeństwa życia naszych mieszkańców. Nowy wóz bojowy poprawi także komfort pracy strażaków z jednostki OSP Grybów-Biała.

– Samochód, który otrzymujemy ma przede wszystkim dużo lepsze parametry techniczne od poprzedniego – mówi Waldemar Krok prezes OSP Grybów-Biała. – Najważniejszy jest m.in. stały napęd 4×4, który w naszych warunkach terenowych będzie się bardzo dobrze sprawował. Musimy mieć na uwadze to, że dojazd do wielu zabudowań w czasie trudnych warunków atmosferycznych czy w okresie zimowym jest bardzo utrudniony. Nowy wóz wyposażony w stały napęd na wszystkie koła pozwoli na dużo sprawniejsze dotarcie z pomocą. Z nowszych systemów, które zostały zastosowane w tych samochodach a my takich dotychczas nie mieliśmy to autopompa dwustopniowa pozwalająca uzyskać różne ciśnienie wody, wykorzystywane głównie przy pożarach mieszkaniowych.

– Po pierwszych wrażeniach możemy powiedzieć że jest to samochód bardzo dobry, nowoczesny, posiadający ABS, autopompę, ogrzewanie postojowe, klimatyzację – mówi strażak Krzysztof Lachur, pełniący obowiązki kierowcy w OSP Grybów-Biała. – Jest wykonany fajnie i solidnie, mamy bardzo dobre wrażenia.

Odbiór techniczny był także okazją do odbycia specjalnego szkolenia dla uprawnionych kierowców, którzy na co dzień będą opiekować się tym nowoczesnym pojazdem.

Zobacz wideo-relację z odbioru technicznego nowych wozów strażackich dla jednostek OSP z terenu województwa Małopolskiego.

fot. Mateusz Książkiewicz


Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

Itnet24 - rozwiązania informatyczne

Wydarzenia

AF Constructions

Reklama

Studio projektowe Bobowa
Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: