Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
piątek 01 grudnia 2023
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa

Umowa na termomodernizację ZOL w Grybowie już podpisana

Dzisiejszego poranka (tj. 26 maja, godz. 9) w tarnowskim Ratuszu odbyło się oficjalne podpisanie umowy gwarantującej przyznanie dofinansowania z RPO Województwa Małopolskiego (2014-2020) na wykonie termomodernizacji Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Grybowie. Prace remontowo-budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku.

W imieniu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego im. Bp Karola Pękali umowę popisał dyrektor placówki ks. Paweł Bobrowski. Drugą stroną umowy nabyło Województwo Małopolskie reprezentowane przez wicemarszałka Stanisława Sorysa.

– Nie bez powodu wspieramy finansowo termomodernizację różnych obiektów. To kolejny sposób walki ze smogiem. Ten problem jest w Małopolsce doskonale znany i nie jesteśmy w tej kwestii bierni. Nie tylko wprowadzamy nowe przepisy, które zakazują spalania złej jakości opału w nieodpowiednich urządzeniach ale też pomagamy mieszkańców w spełnianiu tych restrykcyjnych wymogów. Stąd dotacje na wymianę kotłów czy środki na termomodernizację budynków publicznych. Na oba te zadania w naszym regionalnym programie operacyjnym mamy zarezerwowane w sumie prawie 800mln zł – mówi wicemarszałek Stanisław Sorys.

Dzięki podpisanej dzisiaj umowie Caritas Diecezji Tarnowskiej  otrzyma 828 tys. zł na kompleksową modernizację energetyczną trzech budynków Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Grybowie. Budynek ten został wzniesiony w I połowie XIX wieku, jako zabudowania dworskie. Koszty wszystkich prac oszacowano na 1,38mln zł. Obejmą one m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę okien, remont kotłowni wraz z wymianą urządzeń do ogrzewania na te bardziej energooszczędne. Zakończenie modernizacji zaplanowano na koniec grudnia 2017 rok.

– Pragnę serdecznie podziękować panu marszałkowi za przyznanie dla naszej placówki dofinansowania na dokonanie termomodernizacji – mówił ks. Paweł Bobrowski, dyrektor ZOL w Grybowie podczas spotkania w tarnowskim ratuszu. – Nasz zakład mieści się w obiektach historycznych dlatego ich remont i modernizacja jest niezbędna. Dzięki temu, że staliśmy się beneficjentami regionalnego programu operacyjnego będzie to możliwe. Za sprawą dokonanych w ramach termomodernizacji zmian takich jak montaż pompy ciepła, paneli fotowoltaicznych liczymy na spore oszczędności. Przy wszystkich pracach będzie czuwał konserwator zabytków, bowiem nasz obiekt jest wpisany do rejestru zabytków. 

Oprócz umowy z Caritas Diecezji Tarnowskiej została podpisana również umowa na termomodernizację budynków w gminie Radłów, w tym wypadku na kwotę 1,38mln zł.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy im. Ks. Biskupa Karola Pękali w Grybowie przeznaczony jest dla 81 kobiet i mężczyzn przewlekle chorych ze schorzeniami: układu oddechowego, krążeniowego, ruchu, nerwowego (z wyłączeniem chorób psychicznych). Placówka służy osobom, które ze względu na stan zdrowia wymagają całodobowej opieki, pielęgnacji i rehabilitacji. Udzielane świadczenia zdrowotne mają na celu przywracanie oraz poprawę zdrowia pacjentów.

Zakład posiada 2 oddziały (dla 40 kobiet i 41 mężczyzn). Mieszkańcy przebywają w salach 2, 3, 4, 5 i 6 osobowych. Do dyspozycji mieszkańców są m.in. sale do rehabilitacji, terapii zajęciowej oraz kaplica. Dom posiada windę osobową, własną kuchnię, jak również pralnię. W przylegającym do placówki ogrodzie znajduje się altana letnia oraz ścieżki spacerowe dla pacjentów.


Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

BRAM-TECH

Wydarzenia

TADEX-POL

Reklama

pompa ciepła w kredycie zero procent
Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: