Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
piątek 12 sierpnia 2022
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa

Bo najlepsi ekonomiści są z Grybowa!

Pierwsze i trzecie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie pod opieką Justyny Serafin w konkursie wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych w Krakowie. Na podium stanęli Izabela Grzesiak oraz Karol Radzik.

Była to już dwudziesta edycja „Konkursu wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych”. Współorganizatorem było Kuratorium Oświaty w Krakowie. Udział grybowskich uczniów zakończył się wielkim sukcesem, Izabela Grzesiak uczennica klasy czwartej w zawodzie technik ekonomista zajęła I miejsce a Karol Radzik, jej kolega z klasy ostatecznie III miejsce.

– Wszystko zaczęło się 14.12.2016r. gdy do I etapu konkursu przystąpiło 8 ekonomistów z klasy trzeciej i czwartej – opowiada Justyna Serafin, nauczycielka przedmiotów ekonomicznych w Zespole Szkół w Grybowie. – Na tym etapie uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań dotyczących zagadnień z ustawy o rachunkowości, oraz zmagali się z czterema zadaniami praktycznymi obejmującymi prowadzenie pełnej księgowości w jednostkach gospodarczych. Po tym etapie trzech uczniów z najlepszymi wynikami zostało zakwalifikowanych do II etapu: – Izabela Grzesiak, Kinga Korzeń,  Karol Radzik uczniowie klasy czwartej w zawodzie technik ekonomista. Nie wiele ponad dwa miesiące później, 23 lutego 2017r. w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Krakowie spotkały się najlepsze „trójki” z 20 szkół z Małopolski. Po zmaganiach testowych 6 uczniów z najwyższymi wynikami zostało  zakwalifikowanych do drugiej – ustnej części konkursu. A wśród nich Izabela Grzesiak z najlepszym wynikiem  na miejscu I oraz Karol Radzik na miejscu VI. Niewiele zabrakło aby do finałowej szóstki dołączyła również Kinga Korzeń. W etapie ustnym Iza i Karol pokazali na co ich stać, precyzyjnie i pewnie odpowiadali na pytania komisji konkursowej dotyczące zagadnień związanych ze środkami trwałymi, które reguluje ustawa o rachunkowości. Dzięki temu Iza jeszcze bardziej wzmocniła swoją pozycję na I miejscu, a Karol pokonując uczniów ze szkół z Krakowa, Jordanowa, i Olkusza uplasował się na III miejscu. W drużynowej punktacji uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w Małopolsce,  wśród 20 szkół biorących udział w konkursie. Szczere gratulacje dla Izy, Kingi i Karola, pamiętajcie, że zawód księgowego jest zdecydowanie zawodem przyszłościowym. Praktycznie żadna firma nie może istnieć bez księgowego. Dziękuję wam za solidną współpracę i życzę osobistych sukcesów w życiu zawodowym. Jest mi niezmiernie miło, że na drugi rok Iza jako tegoroczna finalistka zgodnie z regulaminem konkursu będzie członkiem komisji konkursowej, więc liczymy na to, że duchowo będzie wspierać swoich następców – kończy opiekunka uczniów.

źródło i fot. ZSZ w Grybowie


źródło i fot. ZSZ w Grybowie

Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

BRAM-TECH

Wydarzenia

Komora normobaryczna Wielopole

Reklama

Studio projektowe Bobowa
Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: