Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 15 kwietnia 2024

Modelarskie GRAND PRIX w Grybowie. Znamy najlepszych (TV)

Od rana do wieczora, w sobotę 18 lutego br. hala sportowa przy Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie rozbrzmiewała szumem rozpędzonych modeli samochodowych za sprawą odbywającego się GRAND PRIX Małopolski modeli zdalnie sterowanych. Impreza przyciągnęła pasjonatów nie tylko z Grybowa ale także dalszych miast Małopolski, Podkarpacia a nawet województwa Świętokrzyskiego.

Była to już druga edycja Grand Prix jakie rozegrano w Grybowie, po dłuższej, kilkuletniej przerwie. Dawniej w naszym mieście funkcjonowała nawet pracownia modelarska, teraz pasjonaci zdalnie sterowanych samochodów mogą się realizować podczas wydarzeń sportowych takich jak to. Patrząc na uczestników cieszyć może wielopokoleniowość, byli starsi, młodsi, bardzo często całe rodziny. W porównaniu do ubiegłorocznej edycji, tym razem w Grybowie pojawiła się większa ilość zawodników, co może świadczyć o tym, że zawody są przygotowane bardzo dobrze. Organizatorem Grand Prix był Sądecki Klub Modelarski, w którego szeregach udziela się grybowianin – Marek Janusz.

Miasto bardzo chętnie wspiera takie inicjatywy, jak chociażby dzisiejszy turniej – powiedział tuż po turnieju Paweł Fyda, burmistrz miasta Grybowa – Mam nadzieję, że takich inicjatyw będzie coraz więcej a działalność sportowa zawsze będzie pozytywnie rozpatrywana przez miejscowy samorząd. Cieszę się, że po raz drugi mogliśmy gościć, można powiedzieć nawet światowej klasy sportowców, jeśli chodzi o modelarstwo sportowe. Zadowalający może być też fakt, że modelarstwo wraca do Grybowa. (..>) Mamy plany aby pracownia modelarska powróciła do funkcjonowania w naszym mieście.

– Udało się wygrać, chociaż nie było łatwo – mówił Marek Cisek, zwycięzca klasy ET-10 540. – Jeśli chodzi o poziom organizacji Grand Prix Grybowa oceniam bardzo wysoko. Bardzo się cieszę, że frekwencja dopisała bo było nas ponad 2o zawodników w mojej tylko klasie. Tor był bardzo techniczny, bardzo trudny. Nie było powtarzalnych zakrętów, trzeba było w każdej sekcji jechać inaczej. Nie było łatwo, konkurencja była silna. Miałem to szczęście, że moje przygotowania nie zawiodły i model dopisał.

– W tym roku spotkaliśmy się już po raz drugi a Grand Prix Grybowa zostało dopisane do cyklu zawodów modelarskich odbywających się w Małopolsce – dodaje Marek Janusz, organizator wydarzenia. – Grybów rozpoczyna ten cykl, następne zawody odbędą się w Chełmcu (18 marca) a finał zaplanowany jest na 8 kwietnia w Krakowie. Impreza nie odbyłaby się bez wsparcia władz miasta oraz gminy Grybów, za co bardzo dziękujemy. Rywalizacja była zacięta do ostatnich sekund, a mieliśmy aż czterdziestu pięciu zawodników. 

Na koniec sportowych modelarskich zmagań nastąpiło podsumowanie Grand Prix. Pamiątkowe dyplomy oraz puchary wręczył uczestnikom burmistrz miasta Grybowa Paweł Fyda.

Klasyfikacja końcowa:
klasa ET-10 Kadet
1-Krystian Chełmiński
2-Samuel Borek
3-Michał Zagórowski

klasa Formuła
1-Krystian Kopacki
2-Patryk Jeż
3-Marek Janusz

klasa ET-10 Pro Stock
1-Jakub Kłapacz
2-Krystian Kopacki
3-Łukasz Mach

klasa ET-10 540
1-Marek Cisek
2-Marek Janusz
3-Dominik Gruszczyński

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z wywiadami.

fot. Mateusz Książkiewicz


 

Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: