Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 26 maja 2024

“Złote Gody” par małżeńskich z terenu gminy i miasta Grybowa (TV)

Trzydzieści jeden par małżeńskich świętowało pod koniec października (tj. 25.10.br.) jubileusz Złotych Godów przygotowany wspólnie przez Urząd Miejski w Grybowie oraz Gminę Grybów. Jubilatom zostały wręczone medale za długoletnie pożycie w związku małżeńskim przyznane przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Jubileusz złotych godów rozpoczęła uroczysta Msza Święta odprawiona przez ks. proboszcza Ryszarda Sorotę w Bazylice Mniejszej w Grybowie. Podczas nabożeństwa przybyłe pary małżeńskie odnowiły przysięgę małżeńską oraz otrzymały okolicznościowe błogosławieństwo. Kustosz bazyliki zwraca uwagę, jak ważne jest to święto, nie tylko dla samych dostojnych jubilatów:

– Taki jubileusz 50-lecia, który celebrujemy tutaj po raz kolejny wraz z gminą i miastem jest po prostu, krótko mówiąc, afirmacją małżeństwa jako powołania, sposobu na życie, realizowania siebie i sposobu podejmowania odpowiedzialności. Najpierw za drugą osobę, jako żonę i męża a potem również za dzieci i czasami też za wnuki i prawnuki. […] Dlatego dzisiaj chylimy czoła przed małżonkami, którzy oparli swoje życie na ślubach i starali się na pewno przez te 50 lat w tym wytrwać. [..] Jeśli chodzi o młodych na szczęście w naszej parafii pod tym względem jest dość dobrze, że większość par młodych zawiera sakramentalne małżeństwo z tą samą nadzieją – na 25 lat, 50, 60 lat wspólnego życia. I to łącznie daje pewien obraz, że warto na dobrych, pewnych wartościach, które są głęboko zakorzenione w tradycji budować związki.

Po uroczystej mszy świętej goście wykonali pamiątkowe zdjęcie a następnie przeszli do Domu Duszpasterskiego, gdzie odbyła się dalsza część jubileuszu. W tym roku 50-lecie pożycia małżeńskiego świętowała spora grupa osób zarówno z miasta jak i gminy Grybów. Wspólne spotkanie rozpoczęły przemówienia władz miasta i gminy Grybów.

Następnie burmistrz Fyda wraz z Piotrem Krokiem, wójtem Gminy Grybów wspólnie wręczyli specjalne medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Po części oficjalnej na zebranych czekał poczęstunek przygotowany przez Stołówkę Miejską w Grybowie oraz występy dzieci, które wzruszyły wielu małżonków.

-W roku bieżącym jubileusz złotych godów obchodzi 11 par z terenu samego Grybowa oraz 20 par z terenu Gminy Grybów. [..] Pragnę wszystkim złożyć życzenia zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności, pragnę życzyć przede wszystkim miłości dzieci, wnuków – mówi Paweł Fyda burmistrz Grybowa.

Zapraszamy do obejrzenia wideoreportażu:

fot. Mateusz Książkiewicz


Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: