Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
sobota 28 maja 2022
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa

Sezon lotów gołębi oddziału PZHGP podsumowany w Siołkowej

W pierwszą sobotę listopada (tj. 05.11.br.) odział Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Beskid Sądecki zorganizował w remizie OSP Siołkowa uroczyste podsumowanie sezonu lotów. Na spotkaniu obecni byli członkowie wszystkich pięciu sekcji podlegających oddziałowi.

Podsumowania, które są tradycją oddziału, służą także integracji hodowców poszczególnych sekcji, jak również uhonorowanie tych najbardziej aktywnych. Nagrody wręczono w wielu kategoriach m.in.: loty gołębi dorosłych, lotniki młode, mistrzostwo tradycyjne oddziału i mistrzostwo typowane.

Hodowcy, którzy zasługują na szczególne wyróżnienie to: Olech Damian i Dariusz, Ogorzałek Andrzej i Krzysztof, Zając Józef, Zając Zofia, Maciaszek Kacper i Marcin oraz Król Rafał. Pasja i sportowa rywalizacja nadaje sens ich życiu. Wielu hodowców gołębi pocztowych przejmuje ją z pokolenia na pokolenie – co było widać, kiedy ojciec i syn razem odbierali puchary.Wręczali je m.in.: senator RP Stanisław Kogut, prezes okręgu PZHGP Nowy Sącz Jan Węgrzyn, prezes oddziału PZHGP Beskid Sądecki Michał Radzik, I zastępca prezesa oddziału PZHGP Beskid Sądecki Krzysztof Ogorzałek, burmistrz Grybowa Paweł Fyda, burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, przewodniczący Rady Miejskiej w Grybowie Józef Góra, przewodniczący Rady Gminy Grybów Jan Radzik.

– Jest to jeden z najważniejszych dni w roku w życiu każdego hodowcy gołębia pocztowego – mówił do zebranych na sali burmistrz Grybowa Paweł Fyda – Pomimo tego, że przez cały rok nawzajem ze sobą rywalizujecie, dzisiaj spotykacie się wszyscy jako wielka rodzina, spotykacie się aby podsumować rok bieżący oraz poznać zwycięzców tego sezonu. Biorąc pod uwagę, że nie wszyscy mogą znaleźć się na podium, to osobiście uważam, że wszyscy dzisiaj jesteście zwycięzcami i wszyscy zasługujecie na wyróżnienia. W tym szczególnym dla Was dniu pragnę Wam złożyć życzenia zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności, jak najlepszych lotów, oraz przede wszystkim szczęśliwych powrotów – oczywiście gołębi!

Przypomnijmy oddział Beskid Sądecki dzieli się na pięć sekcji: Wojnarowa, Krużlowa, Grybów, Bobowa oraz od niedawna Łęka. Jak wskazuje szef sekcji Grybów Witold Starzec, na szczególne wyróżnienie w jego sekcji zasługuje: Paweł Michalik i Łukasz Krok, którzy zdobyli piąte miejsce na wystawie w Bukareszcie. Krzysztof Ogorzałek stojący na czele sekcji Krużlowa natomiast zwraca uwagę, że w swoich szeregach mają mistrza Polski gołębi młodych. Te i wiele innych zwycięstw dowodzi, że nasi hodowcy należą do jednych z najlepszych.

fot. Alina Maciaszek / Łukasz Kieroński


 

 

Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

BRAM-TECH

Wydarzenia

Auto-Complex w Nowym Sączu dealer Kia, Suzuki, Subaru

Reklama

Studio projektowe Bobowa
Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: