Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
środa 29 listopada 2023
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa

Przedsiębiorca może korzystać z konta osobistego

Zakładając firmę, wielu nowych przedsiębiorców stoi przed dylematem: skorzystać z osobistego rachunku bankowego czy założyć konto typowo firmowe? Okazuje się, że jak najbardziej może pozostać przy koncie dla klientów indywidualnych. Jednak nie zawsze będzie się to opłacać.

Nie ma w polskim prawie przepisów zabraniających korzystania z rachunku osobistego na cele firmowe. Dotyczy to jednak wyłącznie podmiotów funkcjonujących jako jednoosobowe działalności gospodarcze. W przypadku spółek, stowarzyszeń czy fundacji, koniecznością jest posiadanie firmowego rachunku.

Konto osobiste dozwolone, ale…

Chociaż konto osobiste do celów firmowych jest dozwolone, i tak niewiele grono przedsiębiorców decyduje się na takie rozwiązanie. Dzieje się tak dlatego, że mimo wszystko konto dedykowane typowo firmom wiąże się z wieloma zaletami.

Warto zdecydować się na konto firmowe, ponieważ:

  • daje czytelny wgląd w stan finansowy przedsiębiorstwa,
  • pozwala oddzielić finanse osobiste od firmowych,
  • sprzyja zachowaniu płynności finansowej,
  • ułatwia zaciągnięcie kredytów firmowych,
  • daje dostęp do wielu udogodnień dla przedsiębiorców.

Wyżej wymienione czynniki sprawiają, że – choć przedsiębiorca może korzystać z konta osobistego – tak naprawdę nie decyduje się na taki krok.

Jak wybrać dobre konto firmowe?

Żeby konto firmowe było równie opłacalne jak konto osobiste, przedsiębiorca nie może dokonać przypadkowego wyboru. Podjęcie pochopnej i nieprzemyślanej decyzji może skutkować stratą nawet kilkuset złotych w skali roku. Dlatego warto zapoznać z zestawieniem najbardziej polecanych kont dedykowanych przedsiębiorcom. Należy przy tym podkreślić, że niektóre banki tworzą własne zestawienia, pozwalające porównać konkretne oferty. Przykładem jest Idea Bank – ranking kont firmowych ułatwia analizę kluczowych parametrów, co wpływa na łatwiejsze podjęcie właściwej decyzji. Poniżej lista najważniejszych kryteriów, którymi należy się kierować, by dokonać korzystnego wyboru.

  • Brak opłat za prowadzenie rachunku bankowego

Jeśli bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta, można w ten sposób zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych rocznie. Czasami miesięczna opłata zostaje zredukowana po spełnieniu określonych warunków, np. dokonania transakcji (zwykle bezgotówkowych i internetowych) na kwotę kilkuset złotych.

  • Darmowe przelewy standardowe – nie tylko do ZUS i fiskusa

Darmowe przelewy do urzędu skarbowego i  ZUS są standardem w większości banków. Okazuje się jednak, że w ramach konta firmowego przedsiębiorcy mogą dokonywać przelewów standardowych za 0 zł – bez żadnych ilościowych ograniczeń. Nie ma przy tym znaczenia, czy dokonywany jest przelew wewnętrzny, czy zewnętrzny.

  • Internetowy dostęp do systemu transakcyjnego

Dużą wygodą dla przedsiębiorców jest internetowy dostęp do rachunku bankowego, dzięki czemu można z niego korzystać w dowolnym momencie. Pozwala to na zupełną niezależność od oddziałów bankowych, w efekcie czego dyspozycję przelewu można złożyć nawet o godzinie 23:00 lub 7:00.

Zanim zdecydujesz się pozostać przy koncie osobistym, sprawdź możliwości rachunku firmowego. Szybko przekonasz się, że to lepsze rozwiązanie dla przedsiębiorcy.

Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

fotowoltaika w kredycie zero procent

Wydarzenia

Budownictwo Filipowicz

Reklama

pompa ciepła w kredycie zero procent
Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: