Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
sobota 28 maja 2022

Być jak Stallone – o pasji kierowcy ciężarówki z Siołkowej

“Chcieć to móc”, a dowodów na to nie musimy szukać daleko. Idealnym przykładem tego, że możemy osiągnąć wiele dzięki swojemu samozaparciu jest 32-letni mieszkaniec Siołkowej Stanisław Jarząb, który łączy prace kierowcy ciężarówki wraz z pasją jaką jest armwrestling.

Armwrestling, czyli inaczej mówiąc „siłowanie się na rękę” jest dyscypliną sportową, której zawodnicy walczą na profesjonalnym stole, w postawie stojącej, po to by walka była bardziej widowiskowa i wykorzystać wszystkie atuty ciała. Uczestnik wygrywa, gdy ręka przeciwnika zostanie dobita do poduszki bocznej, natomiast dwie przegrane eliminują zawodnika z turnieju. Bardzo ważne by łokieć nie oderwał się od poduszki, na której się opiera.

Stanisław Jarząb zajmuje się tą dyscypliną od 2009 roku, natomiast ze względu na prace jaka wykonuje w zawodach zaczął dopiero startować w roku 2014. Już w wieku 16 lat jako młody chłopak zaczął interesować się siłownią, a wzorem dla niego był Sylwester Stallone.  Jak sam mówi:

Na starcie popełniałem wiele błędów, więc przytrafiły mi się drobniejsze kontuzje nadgarstka i przyczepu łokciowego. Zapewne łatwiej byłoby ich uniknąć trenując od początku pod fachowym okiem w profesjonalnym klubie. 

Do zawodów przygotowuje się w pracy,  podczas postojów na parkingach: – Codziennie pracuje od 13-15 godz. na dobę. Nie mam dostępu do siłowni, trenuje na sprzęcie, który uda mi się pomieścić w ciężarówce – dopowiada JARZĄB.

W trasy zabiera ze sobą 60-kilogramowe obciążenia, hantle, gumy sportowe i pas do dżudo. Trenuje 11 godz tygodniowo. Jak na sportowca przystało musi utrzymywać odpowiednią dietę, co w tej pracy nie jest łatwym zadaniem. Mimo przeciwności jakimi są warunki, w których trenuje, pnie się po szczeblach swojej kariery. Jak sam powtarza, tężyzna fizyczna to nie wszystko: – Siła się przydaje lecz nie wykorzystuje jej przeciwko słabszym, zwykły spokojny facet jestem, który ma mocne bicepsy – mówi z uśmiechem Jarząb.

Warto dodać, że w ostatni weekend października w Pucharze Polski Zawodowców zorganizowanym w Katowicach, Stanisław Jarząb zdobył brązowy medal w kategorii do 105 kg na prawą rękę. Obecnie występuje w barwach klubu MCKiS Tytan Jaworzno.

Osiągnięcia Stanisława Jarząba:

Mp 2014 prawa 9 +110kg senior
Orawa 2014 prawa 6
Orawa 2014 lewa 8 kat +95
Koniecpol Mistrzostwa Śląska +95 prawa 6
Mp 2015 lewa 6 , kat +110
Mp 2015 prawa 10 ,kat + 110
Mp 2016 lewa 11 ,kat +110 Mp 2016 prawa 10 , kat +110

Zapraszamy do odwiedzenia fanpejżdża Stallone z Siołkowej: www.facebook.com/IronArmPolandTruckDriving

fot. archiwum Stanisław Jarząb


 

 

Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

Itnet24 - rozwiązania informatyczne

Wydarzenia

Budownictwo Filipowicz

Reklama

Studio projektowe Bobowa
Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: