Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 22 lipca 2024

Binczarowa zakończyła jubileusz 650-lecia!

Miejscowość Binczarowa położona w gminie Grybów świętowała rocznicę powstania. Założona w 1365 roku wieś, ostatniego dnia kwietnia br. uroczyście zakończyła trwający przez rok jubileusz lokacji.

– Sześćset pięćdziesiąta rocznica powstania wsi Binczarowa, bo jak wiemy to król Kazimierz Wielki wydał akt erekcyjny, że powstanie ta miejscowość  – mówi senator Stanisław Kogut. – Ujął to w liście pan Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, który jasno powiedział, że to są małe ojczyzny. Jeżeli małe ojczyzny będą silne to silna będzie cała Rzeczpospolita. Na mnie osobiście bardzo mocno wpływają takie spotkania, bo tu jest prawdziwy patriotyzm. Życzyłbym dalej mieszkańcom Binczarowej takiej ogromnej pracowitości, bo wioskę tą znam od 20 lat i wiem, że Ci ludzie pracują dla dobra ojczyzny – dodaje.

650 lat to ogromna część historii, którą napisali mieszkańcy Binczarowej. Od ubiegłego roku świętowali oni kolejną, ale tym razem okrągłą rocznicę założenia wsi. Kończące się obchody były powodem do radości dla całej lokalnej społeczności i obfitowały w liczne przedsięwzięcia.

Jednym z ważnych momentów było podziękowanie Bogu za opiekę nad osadą i jej mieszkańcami. Została odprawiona specjalna Msza Święta w tej właśnie intencji, której przewodniczył J.E. Ks. bp Andrzej Jeż – biskup tarnowski. Ordynariusz naszej diecezji poświęcił nowy wóz strażacki, sztandar Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza, a także obelisk, który będzie przypominał o tym ważnym dla Binczarowian wydarzeniu.

– Patrzymy z szacunkiem na wiele pokoleń osób, które tworzyły wspólnotę– nadmienia bp Andrzej Jeż. – W tym wypadku 650 lat istnienia Binczarowej i jest to dla nas bardzo ważne wydarzenie ponieważ ukazuje, iż jesteśmy mocno zakorzenieni w historii, w duchowości tego regionu, a więc mamy to poczucie, że następne młode pokolenie mimo dużej zmienności we współczesnym świecie będzie szanować te korzenie i dzięki nim będzie wzrastać znów tworząc następną warstwę życia społecznego i duchowego – podsumowuje ordynariusz diecezji tarnowskiej.

Z okazji tej rocznicy specjalny list gratulacyjny wystosował Andrzej Duda – Prezydent RP. Na uroczystościach zamykających obchody jubileuszu pojawili się lokalni parlamentarzyści, władze gminy, samorządowcy oraz duchowni z mieszkańcami okolicznych miejscowości.

– Binczarowa ma swój krajobraz i swój klimat. Każdy z nas ma swoją naturę, także i Binczarowa ma swoją duszę – komentował Piotr Krok, wójt gminy Grybów.

Po oficjalnej części wszyscy zebrani mogli wziąć udział w festynie, na którym nie zabrakło atrakcji dla wszystkich, młodszych jak i starszych.

fot. Łukasz Kieroński/Dominik Gębarowski


Komentarze:

Turystyka

Borówki z Krużlowej skradną serce niejednego! Słodkie i ekologiczne (FILM)

“Borówki od Jaśka” to hasło jakie funkcjonuje na ustach wielu klientów, chcących kupić ten słodki, ciemnoniebieski owoc w naszym regionie. Tym bardziej, że plantacja borówek znajduje się w Krużlowej Niżnej i prowadzą je osoby, dla których owocowe krzewy to nie tylko biznes ale także marzenia, pasja i życiowe wyzwania. Poznajcie to wyjątkowe miejsce!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: