Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 15 kwietnia 2024

Pijany kierowca uciekał policji. To cud, że nikt nie zginął!

W sobotnie popołudnie (14 maja br.), kiedy w Ptaszkowej trwała w najlepsze Majówka pod Jaworzem na ulicach Grybowa a dokładniej ulicy Grunwaldzkiej (DW nr 981) mogła powtórzyć się historia znana z Kamienia Pomorskiego, kiedy to pijany kierowca w Nowy Rok zabił 6 osób.

Wszystko zaczęło się od kontroli przeprowadzanej przez policję w okolicy miejskiego stadionu w ramach działań “Stop Probierz”. Wówczas kilka minut po godzinie 19 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Grybowie zatrzymali samochód marki Audi, którego kierowcą był 40-letni mieszkaniec Wilczysk.

– W sobotę, po godzinie 19:00 na ul. Grunwaldzkiej w Grybowie policjanci podczas działań „Stop Probierz”, zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi – mówi sierż. szt. Justyna Basiaga, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Kierujący tym pojazdem zatrzymał samochód i odsunął na kilka centymetrów szybę. Kiedy funkcjonariusze przedstawili mu powód kontroli i poprosili o okazanie dokumentów, nagle ruszył z miejsca i zaczął uciekać w kierunku miejscowości Biała Niżna. Funkcjonariusze szybko wsiedli za kierownicę radiowozu i udali się w pościg cały czas dając sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania się. Kierowca audi nie reagował, nie zważając na trudne warunki drogowe, uciekał dalej. Po przejechaniu około 300 metrów na łuku drogi, na mokrej nawierzchni, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, uderzył w drzewo i wjechał do przydrożnego rowu. Podczas kontroli jego stanu trzeźwości, wyszedł na jaw powód jego reakcji, bowiem okazało się, że kierował samochodem mając w organizmie ponad promil alkoholu. W dodatku 40-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

Dosłownie kilkanaście metrów, na odcinku gdzie kierowca Audi nie panował już nad pojazdem, za metalowym płotem modliła się na majówce pod krzyżem grupa mieszkańców, były również dzieci. Miejsce to codziennie, właśnie o tej porze gromadzi kilkanaście osób. Świadkowie wypadku głośno pytają: Co byłoby gdyby któreś dziecko spóźniło się kilka minut na wspólną modlitwę? Czy sprawcy nie powinien zostać przedstawiony poważniejszy zarzut?

Tym razem opatrzność czuwała, nikomu nic się nie stało. Nawet nieodpowiedzialny kierowca wyszedł bez szwanku. Jednak 1 stycznia 2014 roku w Kamieniu Pomorskim doszło do tragedii, w której zginęło 5-cioro dorosłych i jedno dziecko. Kara jaką orzekł sąd dla sprawcy to 12,5 roku więzienia oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie przywróci to jednak życia.

Osoby zebrane na Majówce pytają: czy kierowca pił sam? Czy nie było nikogo kto zauważyłby coś niepokojącego lub powstrzymał 40-letniego mężczyznę? Nie bójmy się reagować, tym chodnikiem do kościoła, szkoły lub po prostu na spacer mogą iść nasi bliscy.

W sobotnich działaniach uczestniczyli: OSP Grybów – Biała, JRG1 Nowy Sącz, dwa patrole Policji oraz Pogotowie Ratunkowe. Ruch przez około pół godziny odbywał się wahadłowo.


 

Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: