Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
wtorek 07 lutego 2023

Bł. ks. Popiełuszko w obrazie i słowie zawitał do grybowskiego MDK (TV)

Od niedzieli przez cały obecny tydzień (do 17 kwietnia br. włącznie) można oglądać wystawą fotograficzną poświęconą bł. księdzu Jerzemu Popiełuszce zainstalowaną w Miejskim Domu Kultury w Grybowie. Zdjęcia kapłana i męczennika, wraz z tekstami błogosławionego, zebrane zostały pod wspólnym tytułem „Ks. Jerzy Popiełuszko – Patron NSZZ Solidarność”.

Uroczyste otwarcie wystawy, zorganizowanej przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność”, Burmistrza miasta Grybów Pawła Fydę oraz grybowski oddział Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, odbyło się 10 kwietnia o godzinie 14.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim organizatorom i pomysłodawcom tej wystawy – powiedział Paweł Fyda, burmistrz Grybowa. – Niewątpliwie postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki jest postacią dość symboliczną i ważną dla historii naszego narodu oraz tego, co działo się w latach jego życia i miało wpływ na przyszłość Polski – dodał. – Każda wystawa skłania nas do pewnych refleksji. Mam nadzieję, że ta wystawa będzie miała również charakter edukacyjny i skorzysta z niej młodzież z naszych grybowskich szkół.

Fotografie, które można obejrzeć na wystawie, pochodzą z pięciu różnych źródeł: z zasobu Archiwum Historycznego NSZZ „Solidarność”, prywatnej kolekcji fotografii ks. prałata Henryka Jankowskiego, kolekcji zdjęć Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, agencji FORUM oraz od pojedynczych autorów.

We współpracy z panem burmistrzem postanowiliśmy sprowadzić tę wystawę do Grybowa – mówi Jarosław Gliński, radny Rady Miejskiej w Grybowie. – Jest to instalacja przenośna. Jej celem jest to, aby dotarła do jak największej liczby ludzi – do młodzieży, dzieci i tych, którzy nie mogą pojechać do Warszawy lub innego większego ośrodka kulturalnego – dodaje członek NSZZ Solidarność oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. – Jest to niesamowita historia życia księdza Jerzego, niesamowita martyrologia, gdyż ksiądz Jerzy, jak wszyscy wiemy, kapłan ludzi pracy, został bestialsko zamordowany już 32 lata temu. Z tej okazji, dzięki związkowi zawodowemu, w porozumieniu z Episkopatem, została ufundowana ta wystawa.

Znajdująca się obecnie w Grybowie instalacja fotograficzna poświęcona patronowi „Solidarności” została przygotowana przez Komisję Krajową NSZZ Solidarność do użytku własnego. Wcześniej gościła się w Bazylice NMP w Gorlicach, a w dalszej kolejności zostanie zainstalowana w Nowym Sączu.

Wystawa wędruje po Polsce, żeby przybliżyć postać ks. Jerzego Popiełuszki i oddać należny hołd temu kapłanowi i męczennikowi – opowiada Krzysztof Kotowicz, kierownik oddziału NSZZ Solidarność w Nowym Sączu – My również, jako oddział Solidarności tu, na ziemi gorlickiej i sądeckiej, wykazaliśmy taką inicjatywę, żeby ta wystawa znalazła się także tutaj, aby przybliżyć nauczanie, zdjęcia i całą postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki – dodaje.

Bardzo dziękuję księdzu Ryszardowi Stasikowi, opiekunowi Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, który przybył na otwarcie. Podziękowania należą się również burmistrzowi miasta Grybowa, który wykazuje otwartość na kształtowanie młodego pokolenia i pokazanie wartości patriotycznych i religijnych, które mają wielką wartość i są potrzebne. Nie da się pominąć pomocy i zaangażowania pani dyrektor Miejskiego Domu Kultury, która przyjęła nas bardzo serdecznie, wykazała gościnność, ale też sama przyłożyła rękę i pilnowała każdego szczegółu, aby wszystko zostało dobrze ustawione – wymienia serdeczne podziękowania Krzysztof Kotowicz. – Dziękuję również panu Jarosławowi Glińskiemu, bo była to jego inicjatywa, żeby wystawa, skoro jest w okolicy, nie ominęła Grybowa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z otwarcia wystawy w grybowskim MDK-u. Nade wszystko zaś zachęcamy do odwiedzenia Miejskiego Domu Kultury i obejrzenia wystawy, która będzie dostępna w Grybowie do 17 kwietnia. W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

GODZINY OTWARCIA WYSTAWY:
do 15 kwietnia (tj. piątek) fotografie oglądać można w godzinach od 10:00 do 18:00
16 kwietnia (sobota) od 16:00 do 19:00
17 kwietnia (niedziela) od 9:00 do 15:00


 

 

Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

BRAM-TECH

Wydarzenia

Komora normobaryczna Wielopole

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: