Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
piątek 02 czerwca 2023
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
biuro rachunkowe, obsługa kadrowo-płacowa, ubezpieczenia, Grybów

Sportowe emocje przy brydżowym stole – noworoczny turniej w Grybowie (TV)

W Miejskim Domu Kultury w Grybowie odbył się XII Noworoczny Turniej Brydża Sportowego. Zawody te rozgrywane są nieprzerwanie od 12 lat. Pomysłodawcą i pierwszym organizatorem był śp. Bronisław Żur. W tym roku po raz szósty turniej poświęcony był jego pamięci.

Jest to dwunasty turniej brydżowy, a szósty noszący imię kolegi Bronisława Żura, który pracował razem ze mną w Zespole Szkół Zawodowych – wspomina Krzysztof Chronowski, radny Rady Miejskiej w Grybowie, jeden z organizatorów. – Chcieliśmy uczcić go po jego śmierci. Jest to bardzo popularny turniej. Przybywa coraz więcej zawodników. Przyjeżdżają z Nowego Targu, Zakopanego, Gorlic, Tarnowa. Turniej cieszy się dość dużą popularnością. […] Przez te ostatnie lata były też drużyny młodzieżowe i można powiedzieć, że występowały z dobrym skutkiem. Przyjeżdżał tu nawet zespół młodzieżowy z Gorlic, w którym jest mistrz Europy, jednak w tym roku ich nie było.

Wczorajszy turniej zgromadził 13 par, a więc 26 zawodników. Współzawodnictwo odbywało się w parach męskich oraz mieszanych. Na wydarzenie zaproszona została pani Irena Żur, żona śp. pomysłodawcy grybowskiego turnieju brydżowego.

To już szósty turniej bez męża. Ostatni zorganizował jeszcze w 2010 roku, a w lipcu zmarł. Był bardzo zaangażowany i wydaje mi się, że na te turnieje kiedyś, za jego rządów, troszeczkę więcej osób przyjeżdżało i więcej osób grywało – wyznaje. – Piękne jest to, że ludzie pamiętają o koledze, zwłaszcza ci starsi koledzy – przecież cały czas jestem zapraszana, również jeżeli są jakieś dodatkowe imprezy. […] Mąż potrafił kolędę przełożyć, żeby zdążyć we wtorek na przykład na brydża – opowiada o wielkiej pasji męża pani Irena. – Mają taki dzień, że – czy się waliło, czy się paliło – brydż musiał być. Mąż był bardzo zaangażowany, zwłaszcza w ostatnich latach.

W brydżowych rozgrywkach zwycięska okazała się para Jerzy Kłusek i Roman Maceluch. Na drugim miejscu uplasowali się Roman Narewski i Sławomir Czech. Trzecią lokatę zajęli Jarzy Krok i Kazimierz Kalamaszek.

Turniej grybowskiego brydża, bo tak go można nazwać, jest to impreza cykliczna, która odbywa się co roku. Przede wszystkim musimy zauważyć, że dzisiejszy turniej to wspaniała sportowa atmosfera, gra, rywalizacja, ale również w dniu dzisiejszym czcimy pamięć naszego kolegi, śp. Bronisława Żura. Przy tej okazji chciałem podziękować wszystkim organizatorom, dzięki którym dzisiejszy turniej mógł się odbyć – komentuje wydarzenie burmistrz Grybowa, Paweł Fyda.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dobrej ręki wszystkim uczestnikom, a organizatorom – kolejnych edycji Turnieju. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.


Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

BRAM-TECH

Wydarzenia

AF Constructions

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: