Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 03 grudnia 2023
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa

Przegląd Jasełek i Przedstawień Bożonarodzeniowych po raz siódmy! (TV)

Zeszłej niedzieli, 31 stycznia br. mieszkańcy miasta i gminy Grybów mieli okazję podziwiać występy dzieci i młodzieży podczas VII Parafialnego Przeglądu Jasełek i Przedstawień Bożonarodzeniowych, który rozpoczął się o godz. 14:00 w Miejskim Domu Kultury.

Wydarzenie zgromadziło wiele osób – zarówno na scenie, jak i na widowni. Wszystkim udzieliła się świąteczna atmosfera. Grybowski przegląd ma już kilkuletnią tradycję. O okolicznościach jego zapoczątkowania opowiada organizator, Ewa Kornakiewicz: – Kilka lat temu, jeszcze kiedy wikariuszem w naszej parafii był obecnie ks. dr Jacek Soprych, stwierdziliśmy, że w szkole robi się za dużo rzeczy, które nie wychodzą poza jej mury. Doszliśmy do wniosku, że warto to pokazać. Tak powstał pierwszy, drugi, trzeci przegląd, a teraz to się już wszystko toczy – mówi.

Jasełkowe i bożonarodzeniowe przedstawienia prezentowali młodzi i nieco starsi. Na scenie znalazło się miejsce zarówno dla uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej, młodzieży uczącej się w grybowskich szkołach, jak i dla dorosłych.

Przegląd jasełek oraz przedstawień bożonarodzeniowych to doskonała okazja, aby mogły zaprezentować się dzieci oraz zespoły ze szkół – mówi Paweł Fyda, Burmistrz Grybowa. – Chciałem serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w dzisiejszy przegląd jasełek, zwłaszcza pani Ewie Kornakiewicz, która jest głównym organizatorem, pani dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Grybowie, wszystkim opiekunom, nauczycielom oraz – przede wszystkim – dzieciom z naszych grybowskich szkół, za dzisiejsze przedstawienia.

W Kinie „Biała” zaprezentowało się pokaźne grono młodych muzyków, którzy wykonali ciekawe aranżacje kolęd i pastorałek. Pojawiły się także akcenty lokalne i ludowe, w pierwszej kolejności za sprawą angażującego – oprócz dorosłych – dzieci i młodzież zespołu folklorystycznego, który na scenie wystąpił z tradycyjną betlejemską gwiazdą i śpiewem przy akompaniamencie instrumentów. Nie zabrakło miejsca dla drabów oraz występujących często w grupach kolędniczych odwiedzających domy przy okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku postaci Dziada i Baby. Wiele radości zafundowali publiczności najmłodsi aktorzy, którzy – pięknie ucharakteryzowani i przebrani – odegrali swoje jasełkowe przedstawienie.

Wielką wartość takich przeglądów i spotkań podkreśla ks. Ryszard Sorota, proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie:
Jest to okazja, żeby przedstawić bogaty dorobek naszych dzieci i młodzieży ze szkół z terenu miasta, gminy i parafii, związany z tymi pięknymi świętami – mówi. – Niewątpliwie bardzo istotną sprawą jest to, że dzieci mogą dzięki temu kultywować pewne tradycje i nawiązywać do tego, czym żyliśmy my – starsze pokolenie, nasi ojcowie, i że mogą się tym dzielić. Na pewno przynosi im satysfakcję, gdy jest pełna widownia i ludzie radośnie odbierają te występy i ekspozycje, jakich dzieci dokonują na scenie naszego kina. […] Potrzeba, byśmy znajdowali chwile radości i czasu na to, by skorzystać z takich ofert, jakie parafia i miasto wspólnie nam stwarza – podsumowuje ksiądz proboszcz.

Okres kolędowania zakończył się z dniem 2 lutego – świętem Matki Bożej Gromnicznej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.

fot. Łukasz Augustyn


 

Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

BRAM-TECH

Wydarzenia

Auto-Complex w Nowym Sączu dealer Kia, Suzuki, Subaru

Reklama

pompa ciepła w kredycie zero procent
Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: