Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 05 grudnia 2022

Po raz 17 walczyli w zimowej Spartakiadzie w Ptaszkowej!

Wczoraj, 20 lutego br. w Ptaszkowej miała miejsce 17. Zintegrowana Zimowa Spartakiada Dziecięca – Memoriał im. Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia. To cykliczne wydarzenie na stałe wpisało się w sportowy krajobraz miejscowości i regionu. Głównym organizatorem imprezy jest Parafialny Klub Sportowy „Jaworze”.

Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta odprawiona o godzinie 8:00, po której nastąpiło rozdanie numerów startowych. O 10:00 zawody zostały otwarte. Zgodnie z regulaminem uczestnikami rywalizacji byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, dzieci niepełnosprawne i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

W czasie, gdy na trasach i obiektach sportowych odbywało się współzawodnictwo w biegach narciarskich i strzelaniu z karabinka pneumatycznego (chłopcy i dziewczęta rywalizowali ze sobą w kilku kategoriach wiekowych), w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym (Szkole nr 2) w grach i zabawach dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej brali udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Odbiór integracyjnych Spartakiad jest bardzo dobry – mówi Senator RP Stanisław Kogut. – Przyjeżdżają osoby niepełnosprawne z całej Małopolski. Przyjęliśmy strategię w gminie Grybów, że rywalizacja w sportach zimowych będzie odbywała się w Ptaszkowej, zaś w lecie w Stróżach. […] Jestem ogromnie zadowolony, że udaje się wokół maleńkich Stróż skupić ludzi pomagających bezinteresownie osobom niepełnosprawnym – kontynuuje.

Na wydarzeniu, oprócz Senatora RP Stanisława Koguta, obecni byli m. in.  poseł na Sejm RP Jan Duda, wicestarosta Powiatu Nowosądeckiego Antoni Koszyk, wójt Gminy Grybów Piotr Krok, przewodniczący Rady Gminy Grybów Jan Radzik, radny Gminy Grybów Piotr Fyda, radny Miasta Grybowa Krzysztof Chronowski, dyrektor Zespołu Ekonomiczno- Administracyjnego Szkół w Grybowie Danuta Suder i dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie Lesław Tarasek.

Utarło się mówić, że jeśli ktoś nie ma w tym swojego interesu, to nie można liczyć na jego pomoc. Ja, jestem jawnym przykładem, że nie mam żadnego interesu, nie mam niepełnosprawnych dzieci. Staram się pomóc wszystkim ludziom, bo pochodziłem z rodziny bardzo biednej i wiem, co to jest brak chleba – opowiada. – Wiele osiągnąłem, ale chcę, żeby kiedyś, kiedy mnie już nie będzie, powiedziano do moich dzieci, wnuków, prawnuków, że mieli dziadka, który faktycznie chciał coś zrobić dla drugiego człowieka. […] Jestem ogromnie, ogromnie wdzięczny wszystkim tym, którzy pomagają Stróżom i osobom niepełnosprawnym – podsumowuje Senator.

Swojego zadowolenia nie krył również wójt gminy Grybów, Piotr Krok.

Bardzo się cieszę, że tutaj, w Ptaszkowej, już po raz 17 docierają do nas WTZ z całej Małopolski. Dzisiaj było ich 17, ponad 250 uczestników tej Spartakiady. Świadczy to o tym, że skala zainteresowania jest duża – powiedział.

Dla niepełnosprawnych przygotowano dwie konkurencje indywidualne (rzut do bałwanków i strzał piłką na bramkę), w których rywalizacja podzielona była na chłopców i dziewczęta, oraz jedną drużynową (rzut do kosza przez czas 1 minuty). Przygotowanie Spartakiady wspomogli nauczyciele i uczniowie, zarówno z miejscowej szkoły podstawowej, jak i ZSZ w Grybowie, zajmując się m. in. przygotowaniem obiadu dla niepełnosprawnych oraz pomagając w rozegraniu konkurencji.

Wszyscy nauczyciele dziś pracują i pomagają w organizacji – mówi Magdalena Giera, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Ptaszkowej. – Jestem dyrektorem od tego roku, ale odkąd tutaj pracuję jako nauczyciel, od 7 lat, to przez cały czas dołączałam się do tych działań.

Liczna ekipa wolontariuszy przybyła również z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Grybowie. W sumie w pomoc w zorganizowaniu imprezy włączyło się sześcioro nauczycieli (dyrektor, trzech wuefistów, opiekunka szkolnego wolontariatu oraz jeden nauczyciel emerytowany) i 13 uczniów z ZSZ w Grybowie. Część z nich działa w klubie wolontariatu, pozostali zwyczajnie wykazali chęć do pracy.

Uczniowie przy organizacji Spartakiady pomagają od początku – opowiada Magdalena Mordarska, nauczyciel przedmiotów zawodowych z ZSZ w Grybowie, opiekun szkolnego klubu wolontariatu. – Na ich twarzach, a także na twarzach uczestników, widać, że z takiego zaangażowania płynie wielka radość.

Podczas uroczystego wręczenia nagród, za pomoc w organizacji uhonorowani zostali również dyrektorzy placówek oświatowych – ZSZ Grybowie i SP nr 2 w Ptaszkowej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego, Jacek Krupa.

Zwycięskimi WTZ w kategorii drużynowej były: I miejsce Proszówki, II miejsce Mada oraz III miejsce Czarny Potok. Zapraszamy do obejrzenia galerii z rozgrywek.

fot. Mateusz Książkiewicz


Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

Wydarzenia

Komora normobaryczna Wielopole

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: