Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
sobota 03 grudnia 2022

Grybowianka Aleksandra Oleksy – Wolontariuszką Roku 2015 (TV)

Piąty grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariatu z tej okazji Stowarzyszenie Nowosądecka Wspólnota jak co roku ogłosiło konkurs pn. „Społecznik – Wolontariusz Roku 205”. Podczas sobotniej gali w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu ogłoszono nominowanych i laureatów.

Naradom kapituły konkursowej przewodniczyli: Zygmunt Paruch i Bożena Jawor, zaś w jej skład weszli byli przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącz, Powiatu Nowosądeckiego, członkowie Stowarzyszenia Nowosądecka Wspólnota oraz członek Gazety Krakowskiej.

Na uroczystą galę, która odbyła się 5 grudnia, czyli nie cały tydzień temu przybyli goście, m.in.: senator Stanisław Kogut, poseł na sejm RP Jan Duda, wiceprzewodniczący powiatu nowosądeckiego Zygmunt Parucha, burmistrz Grybowa Paweł Fyda, przewodniczący rady Miasta Grybów Józef Góra, radni powiatowi: Tomasz Cisoń, Michał Kądziołka, Wiktor Durlak, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele służb mundurowych oraz sami nominowani i laureaci.

W czasie tegorocznej edycji konkursu oddanych zostało 105 111 głosów, na 20 osób nominowanych z terenu powiatu nowosądeckiego i miasta Nowy Sącz. Głosować można było drogą elektroniczną ale i tradycyjną – kuponową. Podczas uroczystości  przedstawiono wszystkim przybyłym nominowanych oraz wręczono im nagrody.

Laureatami tytułu Społecznik Roku zosały: Katarzyna Dubiel nauczyciel Gimnazjum w Barcicach i Krystyna Kronenberger prezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia „Amazonek” im. H. Włodarczyk z Nowego Sącza. Natomiast w kategorii wolontariusz roku wyróżnienie otrzymali: Aleksandra Oleksy uczennica Gimnazjum w Grybowie oraz Martyna Lipińska uczennica II LO w Nowym Sączu.

Słuchając laudacji dla Aleksandry Oleksy mogliśmy usłyszeć: „…to niespokojny duch, nieustannie skory do pomocy. Jej znajomi z grybowskiego gimnazjum mówią, że łatwiej wyliczyć czego Ola nie robi, b rzeczywiście, jako wolontariuszka działa w szkolnym kole Caritas, udziela się też w grupie Młodzi dla Misji, Stowarzyszeniu Harcerstwa Katolickiego Zawisza i Federacji Skautingu Europejskiego. Znana jest też z akcji charytatywnych, dzięki którym harcerze z rodzin mniej zamożnych mogą wyjeżdżać na obozy. Odwiedza też chorych w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Grybowie, gdzie jest bardzo wyczekiwanym rozmówcą.”

Warto dodać, że oprócz wyróżnienia nadanego przez Stowarzyszenie Nowosądecka Wspólnota, dodatkowe gratulacje oraz kwiaty dla Aleksandry Oleksy złożył w czasie gali burmistrz Grybowa Paweł Fyda w asyście przewodniczącego Rady Miejskiej w Grybowie Józef Góra.

Za oprawę artystyczno-muzyczną odpowiedzialny był zespół wokalny z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Mada” pod kierownictwem Andrzeja Zarycha z Nowego Sącza.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z wydarzenia:


Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

Wydarzenia

Komora normobaryczna Wielopole

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: