Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
środa 24 lipca 2024

Grybowianka Aleksandra Oleksy – Wolontariuszką Roku 2015 (TV)

Piąty grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariatu z tej okazji Stowarzyszenie Nowosądecka Wspólnota jak co roku ogłosiło konkurs pn. „Społecznik – Wolontariusz Roku 205”. Podczas sobotniej gali w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu ogłoszono nominowanych i laureatów.

Naradom kapituły konkursowej przewodniczyli: Zygmunt Paruch i Bożena Jawor, zaś w jej skład weszli byli przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącz, Powiatu Nowosądeckiego, członkowie Stowarzyszenia Nowosądecka Wspólnota oraz członek Gazety Krakowskiej.

Na uroczystą galę, która odbyła się 5 grudnia, czyli nie cały tydzień temu przybyli goście, m.in.: senator Stanisław Kogut, poseł na sejm RP Jan Duda, wiceprzewodniczący powiatu nowosądeckiego Zygmunt Parucha, burmistrz Grybowa Paweł Fyda, przewodniczący rady Miasta Grybów Józef Góra, radni powiatowi: Tomasz Cisoń, Michał Kądziołka, Wiktor Durlak, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele służb mundurowych oraz sami nominowani i laureaci.

W czasie tegorocznej edycji konkursu oddanych zostało 105 111 głosów, na 20 osób nominowanych z terenu powiatu nowosądeckiego i miasta Nowy Sącz. Głosować można było drogą elektroniczną ale i tradycyjną – kuponową. Podczas uroczystości  przedstawiono wszystkim przybyłym nominowanych oraz wręczono im nagrody.

Laureatami tytułu Społecznik Roku zosały: Katarzyna Dubiel nauczyciel Gimnazjum w Barcicach i Krystyna Kronenberger prezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia „Amazonek” im. H. Włodarczyk z Nowego Sącza. Natomiast w kategorii wolontariusz roku wyróżnienie otrzymali: Aleksandra Oleksy uczennica Gimnazjum w Grybowie oraz Martyna Lipińska uczennica II LO w Nowym Sączu.

Słuchając laudacji dla Aleksandry Oleksy mogliśmy usłyszeć: “…to niespokojny duch, nieustannie skory do pomocy. Jej znajomi z grybowskiego gimnazjum mówią, że łatwiej wyliczyć czego Ola nie robi, b rzeczywiście, jako wolontariuszka działa w szkolnym kole Caritas, udziela się też w grupie Młodzi dla Misji, Stowarzyszeniu Harcerstwa Katolickiego Zawisza i Federacji Skautingu Europejskiego. Znana jest też z akcji charytatywnych, dzięki którym harcerze z rodzin mniej zamożnych mogą wyjeżdżać na obozy. Odwiedza też chorych w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Grybowie, gdzie jest bardzo wyczekiwanym rozmówcą.”

Warto dodać, że oprócz wyróżnienia nadanego przez Stowarzyszenie Nowosądecka Wspólnota, dodatkowe gratulacje oraz kwiaty dla Aleksandry Oleksy złożył w czasie gali burmistrz Grybowa Paweł Fyda w asyście przewodniczącego Rady Miejskiej w Grybowie Józef Góra.

Za oprawę artystyczno-muzyczną odpowiedzialny był zespół wokalny z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Mada” pod kierownictwem Andrzeja Zarycha z Nowego Sącza.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z wydarzenia:


Komentarze:

Turystyka

Borówki z Krużlowej skradną serce niejednego! Słodkie i ekologiczne (FILM)

“Borówki od Jaśka” to hasło jakie funkcjonuje na ustach wielu klientów, chcących kupić ten słodki, ciemnoniebieski owoc w naszym regionie. Tym bardziej, że plantacja borówek znajduje się w Krużlowej Niżnej i prowadzą je osoby, dla których owocowe krzewy to nie tylko biznes ale także marzenia, pasja i życiowe wyzwania. Poznajcie to wyjątkowe miejsce!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: