Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 15 kwietnia 2024

Czy zagranica okaże się ratunkiem?

15-letni Andrzej ze Stróż, który od 2 lat walczy z nowotworem kości ma 2 marzenia: zobaczyć na żywo legendarny zespół Metallica i wyzdrowieć ze swojej choroby. Jedno z marzeń udało mu się już zrealizować. Pozostała nadzieja na wyjazd do kliniki w Austrii.

-W Polsce lekarze powiedzieli nam, że nie mają już jakiej chemii podać na obecną mutację raka. Nie jest to ani do zoperowania ani wyleczenia tutaj po prostu. – mówi ojciec dziecka.

Andrzej Gryzło od 2 lat leczy się na oddziałach onkologicznych Instytutu Matki i Dziecka. Początki terapii były dla niego bardzo korzystne. Wydawać by się mogło, że w przeciągu niespełna pół roku rak został zneutralizowany. Przerzuty sprawiły jednak, że stan Andrzeja szybko się pogorszył.

– Walczymy ponad 2 lata z rakiem kości i jest to ciężka walka. Teraz powstały przerzuty na płuca, opłucną i żebra, sytuacja jest już tragiczna. Będziemy walczyć, aby nasz syn wyjechał na terapię za granicę, do Austrii. Tam lekarze podejmą się wyzwania leczenia Andrzeja – dodaje tata chorego chłopca.

We wtorkowy wieczór (2 czerwca br.) pod domem Andrzeja zebrali się wszyscy, którzy wspierają go w tych trudnych dla niego chwilach. Dzięki współpracy z fundacją “Herosi” Andrzej mógł na żywo posłuchać utworów swojego ulubionego zespołu Metalica w wykonaniu grupy Alcoholica. Tego samego dnia,podczas transmisji TVP Info wprost z pod domu Andrzeja, został mu przekazany tymczasowy dowód osobisty. Jest on niejako przepustką na wyjazd do zagranicznej kliniki, ale również stał się przepustką do spełnienia jednego z marzeń chłopca. Andrzej wraz ze swoim tatą oraz pod opieką lekarza uczestniczył już w Wiedniu w koncercie swojego ukochanego zespołu Metallica.

– Można powiedzieć, że sami się zaprosiliśmy do Andrzeja. Fankluby overkill.pl i deathmagnetic.pl wpadły na pomysł, aby umilić jakoś czas Andrzejowi i zorganizowały akcję, która miała zrzeszyć fanów zespołu Metallica, aby mógł poczuć wsparcie ludzi w całej Polsce, którzy słuchają jego ulubionego zespołu. Jak mówi James Hetfield: „Metallica Family” jest na całym świecie. Jeszcze za nim wiedziałem, że Andrzej pojedzie na koncert Metallic’ki to tak sobie siedziałem i myślałem co byśmy mogli mu wysłać: jaką koszulkę czy płytę i pomyślałem, że fajnie by było gdyby mógł na żywo posłuchać muzyki Metallici, nawet w naszym wykonaniu. Od pomysłu do realizacji minęło kilka godzin, bo zadzwoniłem do fundacji Herosi i tam bardzo szybko podchwycili pomysł. To jest akcja bardzo spontaniczna. Wszyscy pracujemy, nie żyjemy z grania muzyki, zajmujemy się tym tylko w weekendy. Dzisiaj jesteśmy tutaj, można powiedzieć, prosto z pracy, więc dziękuję im za to, że zgodzili się bez marudzenia, bez żadnego słowa, że są zmęczeni a mimo to przyjechali by grać dla Andrzeja – mówi Wojciech “Sasim” Sasimowski, wokalista zespołu Alcoholica.

Ojciec chłopca przyznaje, że ogromną pomoc otrzymuje od swoich sąsiadów i znajomych, na których zawsze może liczyć. Do wsparcia włączył się także senator Stanisław Kogut, mieszkaniec Stróż:
– Dzwoniłem dziś do Ministerstwa Zdrowia, do pana Bartosza Arłukowicza, jutro zadzwonię do Narodowego Funduszu Zdrowia, bo posiada on środki na leczenie za granicą. Apeluję także do mieszkańców i wszystkich ludzi dobrego serca, bo podejrzewam, że ta operacja będzie kosztować około pół miliona złotych, żeby każda złotówka była wpłacona. Rodziców na to nie stać, ja sam dołożę się do tej operacji, nie jako senator, ale jako człowiek.

Właśnie dzięki ofiarności ludzi i pomocy policjantów z Nowego Sącza Andrzej wyjechał na koncert swojego ulubionego zespołu. Dużą rolę w spełnieniu tego marzenia odegrali wspomniani funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Dzięki ich zaangażowaniu 15-latek odebrał z rąk sierż. sztab. Justyny Basiaga wydany w ekspresowym tempie dowód osobisty. Drugim prezentem były właśnie trzy bilety na koncert Metallici.

Tej pomocy nigdy nie za wiele dlatego wszystkich, którzy mogą przekazać choćby najmniejszy datek prosimy o wpłatę na konto Fundacji Spełnionych Marzeń, ul. Oleandrów 6, Warszaw nr konta 29 1050 1025 1000 0022 7611 6304 z dopiskiem dla Andrzeja Gryzło.

Liczy się każda złotówka a od niedzieli specjalnie dla Andrzeja rozpoczniemy akcję na facebooku oraz instagramie pn. #WspieramyAndrzeja. Szczegóły już wkrótce. Tymczasem każdy z was może również wysłać kartkę z kilkoma słowami otuchy na adres: Andrzej Gryzło, Stróże 636, 33-331 Stróże. Andrzeju jesteśmy z Tobą!


Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: