Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
piątek 23 lutego 2024
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty

Wystawa będąca pokłosiem projektu „Cudze chwalicie, swego nie znacie!”

To tytuł projektu, którego częścią była wystawa fotografii wykonanych przez uczestników warsztatów jakie odbyły się w ramach tegoż przedsięwzięcia. Wernisaż zdjęć odbył się w sobotę 20 grudnia br. w Bartnej Chacie w Stróżach.

Cudze chwalicie swego nie znacie to projekt w ramach, którego odbyły się warsztaty fotograficzne, wydano katalog oraz zorganizowano wystawy lokalnej twóczości kulturalnej z gmin Chełmiec, Grybów oraz Kamionka Wielka. Od samego początku zakładał organizację ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć dla mieszkańców wszystkich gmin z obszaru Lokalnej Grupy Działania Korona Sądecka a głównym celem był rozwój i promocja lokalnej twórczości. Organizatorem projektu był Wiktor Durlak, radny powiatu nowosądeckiego, wykładowcą i kuratorem zaś wystawy – Krzysztof Ligęza.

Wczorajsze spotkanie w Bartnej Chacie Sądeckiego Bartnika przyciągnęło wielu gości. Oprócz osób, które były zaangażowane w projekt pojawili się przedstawiciele Rady Powiatu Nowosądeckiego, firmy Konspol oraz Sądeckiego Bartnika.

– To, że wybrali właśnie to miejsce jest dla nas wielką chlubą – mówi Janusz Kasztelewicz, właściciel Sądeckiego Bartnika obecny na wernisażu prac.  Nasza firma stara się promować pszczelarstwo i te wartości, które dają nam pszczoły. Organizujemy corocznie plenery karykaturzystów, malarzy, rzeźbiarzy, było również kilka konkursów fotograficznych. Osobiście od najmłodszych lat fotografowałem, natomiast na studiach było to dla mnie główne źródło utrzymania i obecnie, jak widzę ładną fotografię bardzo mnie to cieszy. Pragnę pogratulować młodzieży z Lokalnej Grupy Działania tych pięknych zdjęć. Stoimy otworem przed następnymi propozycjami współpracy.

O samym projekcie oraz jego realizacji opowiada natomiast Krzysztof Ligęza: – Wystawa „Cudze chwalicie, swego nie znacie” jest plonem warsztatów fotograficznych, które odbyliśmy w Stróżach, Chełmcu oraz w Królowej Górnej pomiędzy wrześniem a listopadem. Na każdą grupę przypadało 50 godzin dydaktycznych. Były to zajęcia teoretyczne, plenerowe oraz indywidualne konsultacje. Podsumowaniem tych warsztatów jest cykl wystaw fotograficznych , które odbyły się właśnie w Chełmcu, Królowej Górnej oraz w Stróżach. Przygotowujemy jeszcze wystawę zbiorową w Klubie Sztuki obok Małopolskiego Centrum Kultury i Sztuki „Sokół” w marcu przyszłego roku. Podczas zajęć kursanci uczyli się podstaw warsztatowych, które są bardzo ważne zwłaszcza dla osób rozpoczynających przygodę z fotografią, oraz analizy i interpretacji obrazu fotograficznego – zarówno w oparciu o fotografię klasyków fotografii, jak i własne prace. W ramach zajęć odwiedził nas także wybitny fotograf i wykładowca akademicki – pan Bogdan Konopka, który przyjechał do nas z Paryża i poprowadził kilka wykładów, na których opowiadał o historii fotografii oraz omawiał prace uczestników spotkań. Zaprezentował ponadto aparaty wielkoformatowe, w tym negatywy 8×10 cali, a także odbitki stykowe. Były to bardzo owocne zajęcia. W ramach projektu powstał 60-stronicowy katalog.

Ponieważ zdjęcia były ucztą dla ducha, Bartna Chata zapewniła ucztę dla ciała jaką niewątpliwie był przepyszny miód pitny.

fot. Mateusz Książkiewicz


Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

BRAM-TECH

Wydarzenia

Budownictwo Filipowicz

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: