Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
niedziela 21 stycznia 2018

Burmistrz „pod ostrzałem” pytań młodzieżowej rady

mIMG_7858

Około 30 uczniów należących do Gimnazjalnej Rady Miasta Grybowa wzięło udział w obradach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka w Urzędzie Miejskim w Grybowie. Gośćmi rady byli: burmistrz Grybowa Paweł Fyda, przewodniczący Rady Miejskiej Józef Góra a także radni miejscy: Krzysztof Mordarski, Stanisław Kusiak oraz Tomasz Matuła.

Okolicznościowy list do młodych radnych skierował zaproszony na sesję, jednak nieobecny z przyczyn zawodowych radny Jarosław Gliński. Gimnazjalna Rada Miasta Grybowa działa od dziesięciu lat przy Gimnazjum im. Ks. S. Konarskiego w Grybowie. W przeciągu swojej wieloletniej działalności podejmowała uchwały ws. rozwoju kultury i sztuki, ochrony środowiska, bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, rozwoju sportu oraz szeroko rozumianej profilaktyki.

Dzisiejsze (tj. 1 czerwca br.) obrady otworzyła przewodnicząca gimnazjalnej rady Barbara Sawicka. Tuż po niej głos zabrał burmistrz miasta Grybowa Paweł Fyda, który zdał młodzieży sprawozdanie z działalności między sesjami. Gospodarz miasta przybliżył słuchaczom zadania inwestycyjne oraz kulturalne jakie udało się zrealizować w minionym roku. Poruszone zostały również plany miasta na najbliższy rok. Pod koniec sprawozdania burmistrz Fyda złożył wniosek formalny o stanowisko Gimnazjalnej Rady wobec zaplanowanej na wrzesień wycieczki do sejmu i senatu Rzeczpospolitej Polskiej.

Następnie młodzież mogła zadawać pytania, dotyczyły one m.in zadłużenia miasta Grybowa, planów inwestycyjnych burmistrza na najbliższy czas, perspektyw dla młodych osób w mieście Grybów, szczegółów rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie miasta, remontu dróg miejskich, środków w budżecie miasta przeznaczonych na sport.

Burmistrz w swojej odpowiedzi na pytania młodzieży wspomniał, że w chwili objęcia przez niego stanowiska, miasto miało prawie 8 mln złotych długu. Na dzień 30 grudnia 2016 roku zadłużenie Grybowa spadło do kwoty 6 milionów 150 tys. zł. Mimo oszczędności pozwalających zmniejszyć dług miasta, w ciągu tych dwóch lat udało się zrealizować kilka poważnych i kilkanaście mniejszych inwestycji, bez konieczności finansowania ich z kredytów. W roku bieżącym zadłużenie powinno zmaleć o kolejne 1 mln złotych, przy czym kwota pożyczki umarzalnej niezbędnej do wykonania termomodernizacji budynków Gimnzajum i Ośrodka Zdrowia wyniesie około 700 tysięcy złotych.

Paweł Fyda wspomniał, że w tym roku w Szkole Podstawowej nr 1 realizowany będzie projekt Nowoczesna Szkoła za kwotę ponad miliona złotych. Dzięki tym środkom, w placówce gruntowanie zostaną zmodernizowane sale informatyczne, matematyczne oraz przyrodnicze. Remontowi zostanie poddane łazienki oraz utworzony zostanie plac zabaw. Ważnym priorytetem dla miasta Grybowa jest gospodarka wodno-ściekowa, znacznie wpływająca na komfort życia mieszkańców a także która jest wyznacznikiem atrakcyjności miasta dla potencjalnych osób chcących zamieszkać w naszym mieście. Zdaniem gospodarza miasta należy skupić się na remoncie obecnej sieci, po to by w przyszłości myśleć o przyłączach kolejnych gospodarstw.

Konieczną inwestycją jest również modernizacja budynku Sokoła oraz kina BIAŁA gdzie obecnie mieści się Miejski Dom Kultury. Marzeniem burmistrza jest w budynku tym prosperowało profesjonalne kino, z którego miałaby przede wszystkim korzystać młodzież.

Burmistrz w odpowiedziach na pytania członków Gimnazjalnej Rady powiedział, że jeśli miasto będzie blisko problemów i oczekiwań młodych ludzi o tyle łatwiej będzie stworzyć im perspektywy. Przyszłość Grybowa a co za tym idzie również jego atrakcyjność zależy także od pozyskiwanych środków zewnętrznych, zwłaszcza z funduszy europejskich. Każda inwestycja, wpływa na coraz lepsze warunki życia w Grybowie. Na pytanie o drogi burmistrz przypomniał, że w roku ubiegłym udało się wybudować i wyremontować ponad 5 kilometrów dróg a obecnie urząd ubiega się o nowe środki z budżetu państwa.

Młodzieżowa Rada Miasta zainteresowana była także obowiązkami oraz pracą przewodniczącego rady miasta, jakie plusy i minusy występują w pracy burmistrza oraz tym jaka jest droga, do tego by zostać radnym.

Na koniec spotkania burmistrz podziękował młodzieżowej radzie i wspólnie z przewodniczącym Józefem Górą przekazał na ręce uczniów gratulacje oraz słodki upominek. Z miłym akcentem wyszedł również dh Tomasz Matuła, prezes PTG Sokół Świat Pracy Oddział w Grybowie, który podarował młodzieży 150 słodkich, czerwonych jabłek symbolizujących 150-lecie działalności sokolnictwa w Polsce. Opiekunkami Gimnazjalnej Rady Miasta Grybowa są nauczycielki Barbara Glińska oraz Janina Skraba.

Autolaweta Kąclowa Grybów

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Katalog firm
nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: [email protected]

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

logotyp_optimar

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

logo_burnat_2014_png

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

hydroteh

Hydrotech


Daniel Warzecha

509 918 105

Strona internetowa: www.hydrotech-bobowa.com

1779872_485066811604452_425519645_n

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Ogłoszenia
Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      

m21-IMG_4653

Wynajmę lokale użytkowe w centrum Grybowa

Do wynajęcia pozostają trzy lokale użytkowe: 50m² (jedno pomieszczenie na parterze), 36m² (jedno pomieszczenie na I piętrze) oraz 40m² (dwa pomieszczenia na I piętrze). Wszystkie lokale mieszczą się w pięknie odrestaurowanej i zmodernizowanej kamienicy w ścisłym centrum Grybowa – przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 981 z drogą krajową nr 28.

praca

Praca sezonowa – kucharz, pomoc kucharza, sprzedawca

Przyjmiemy do pracy na stanowisku sprzedaż (wynagrodzenie 2600zł), pomoc kuchenna (wynagrodzenie 3000zł) oraz kucharz (wynagrodzenie 7000-9000zł). Zapewniamy obiad pracowniczy oraz nocleg. Praca sezonowa. Więcej informacji pod numerem 609 464 028 lub mailowo [email protected] Zapraszamy.

praca

Poszukiwany księgowy oraz kadrowy!

Przedsiębiorstwo Przewozowo-Handlowe LIBROPOL z Siedlisk (gmina Bobowa) w związku z dynamicznym rozwojem firmy poszukuje chętnych do pracy na stanowiskach administracyjnych w zakresie księgowym i kadrowym.

miniatura_ogloszenie_praca_polwar

PRACA dla niterów konstrukcji stalowych

Niterów konstrukcji stalowych, do pracy za granicą, zatrudni spółka. Więcej informacji pod numerem telefonu: 502 525 717.

mIMG_7495

WYNAJMĘ: lokal użytkowy przy głównej ulicy w centrum Grybowa

Wynajmę lokal użytkowy o powierzchni 58 m2, wraz z łazienką  przy jednej z głównych ulic miasta Grybowa. Tel. 663 – 377 – 320 

ziemia

Przyjmę ziemię

Przyjmę ziemię (nie gruz) na działkę w miejscowości Siedliska (gmina Bobowa, niedaleko remizy OSP). Chętne osoby proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem 519 177 720 lub 506 533 800.

mIMG_1136

Sprzedam atrakcyjną działkę!

Na sprzedaż atrakcyjna 10-arowa działka w kształcie prostokąta zlokalizowana w Bobowej przy ulicy Słonecznej, dojazd drogą asfaltową. Działka posiada wszelkie media, roztacza się z niej bardzo ładny widok na pasmo Pogórza. Okazyjna cena!

Flag_of_France

Korepetycje z języka francuskiego

Witam, jestem absolwentką filologii romańskiej o profilu pedagogicznym i tłumaczeniowym. Bardzo chętnie udzielę korepetycji z języka francuskiego, we wszystkich grupach wiekowych, i z różnym profilem. Posiadam doświadczenie w tej dziedzinie, mnóstwo materiałów i indywidualne podejście. Serdecznie zapraszam! Numer telefonu: 517 807 064 (Dominika)

mIMG_7489_ogloszenie

Lokal użytkowy w centrum Grybowa

Wynajmę lokal użytkowy o powierzchni 93 m2, w tym 10 m2 zaplecza socjalnego wraz z łazienką przy jednej z głównych ulic miasta Grybowa. Tel. 663 – 377 -320


Partnerzy i reklamodawcy: