Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
piątek 19 października 2018
Durlak Wiktor kandydat do Rady Powiatu Nowosądeckiego
Paweł Fyda kandydat na burmistrza miasta Grybowa

Burmistrz „pod ostrzałem” pytań młodzieżowej rady

mIMG_7858

Około 30 uczniów należących do Gimnazjalnej Rady Miasta Grybowa wzięło udział w obradach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka w Urzędzie Miejskim w Grybowie. Gośćmi rady byli: burmistrz Grybowa Paweł Fyda, przewodniczący Rady Miejskiej Józef Góra a także radni miejscy: Krzysztof Mordarski, Stanisław Kusiak oraz Tomasz Matuła.

Okolicznościowy list do młodych radnych skierował zaproszony na sesję, jednak nieobecny z przyczyn zawodowych radny Jarosław Gliński. Gimnazjalna Rada Miasta Grybowa działa od dziesięciu lat przy Gimnazjum im. Ks. S. Konarskiego w Grybowie. W przeciągu swojej wieloletniej działalności podejmowała uchwały ws. rozwoju kultury i sztuki, ochrony środowiska, bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, rozwoju sportu oraz szeroko rozumianej profilaktyki.

Dzisiejsze (tj. 1 czerwca br.) obrady otworzyła przewodnicząca gimnazjalnej rady Barbara Sawicka. Tuż po niej głos zabrał burmistrz miasta Grybowa Paweł Fyda, który zdał młodzieży sprawozdanie z działalności między sesjami. Gospodarz miasta przybliżył słuchaczom zadania inwestycyjne oraz kulturalne jakie udało się zrealizować w minionym roku. Poruszone zostały również plany miasta na najbliższy rok. Pod koniec sprawozdania burmistrz Fyda złożył wniosek formalny o stanowisko Gimnazjalnej Rady wobec zaplanowanej na wrzesień wycieczki do sejmu i senatu Rzeczpospolitej Polskiej.

Następnie młodzież mogła zadawać pytania, dotyczyły one m.in zadłużenia miasta Grybowa, planów inwestycyjnych burmistrza na najbliższy czas, perspektyw dla młodych osób w mieście Grybów, szczegółów rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie miasta, remontu dróg miejskich, środków w budżecie miasta przeznaczonych na sport.

Burmistrz w swojej odpowiedzi na pytania młodzieży wspomniał, że w chwili objęcia przez niego stanowiska, miasto miało prawie 8 mln złotych długu. Na dzień 30 grudnia 2016 roku zadłużenie Grybowa spadło do kwoty 6 milionów 150 tys. zł. Mimo oszczędności pozwalających zmniejszyć dług miasta, w ciągu tych dwóch lat udało się zrealizować kilka poważnych i kilkanaście mniejszych inwestycji, bez konieczności finansowania ich z kredytów. W roku bieżącym zadłużenie powinno zmaleć o kolejne 1 mln złotych, przy czym kwota pożyczki umarzalnej niezbędnej do wykonania termomodernizacji budynków Gimnzajum i Ośrodka Zdrowia wyniesie około 700 tysięcy złotych.

Paweł Fyda wspomniał, że w tym roku w Szkole Podstawowej nr 1 realizowany będzie projekt Nowoczesna Szkoła za kwotę ponad miliona złotych. Dzięki tym środkom, w placówce gruntowanie zostaną zmodernizowane sale informatyczne, matematyczne oraz przyrodnicze. Remontowi zostanie poddane łazienki oraz utworzony zostanie plac zabaw. Ważnym priorytetem dla miasta Grybowa jest gospodarka wodno-ściekowa, znacznie wpływająca na komfort życia mieszkańców a także która jest wyznacznikiem atrakcyjności miasta dla potencjalnych osób chcących zamieszkać w naszym mieście. Zdaniem gospodarza miasta należy skupić się na remoncie obecnej sieci, po to by w przyszłości myśleć o przyłączach kolejnych gospodarstw.

Konieczną inwestycją jest również modernizacja budynku Sokoła oraz kina BIAŁA gdzie obecnie mieści się Miejski Dom Kultury. Marzeniem burmistrza jest w budynku tym prosperowało profesjonalne kino, z którego miałaby przede wszystkim korzystać młodzież.

Burmistrz w odpowiedziach na pytania członków Gimnazjalnej Rady powiedział, że jeśli miasto będzie blisko problemów i oczekiwań młodych ludzi o tyle łatwiej będzie stworzyć im perspektywy. Przyszłość Grybowa a co za tym idzie również jego atrakcyjność zależy także od pozyskiwanych środków zewnętrznych, zwłaszcza z funduszy europejskich. Każda inwestycja, wpływa na coraz lepsze warunki życia w Grybowie. Na pytanie o drogi burmistrz przypomniał, że w roku ubiegłym udało się wybudować i wyremontować ponad 5 kilometrów dróg a obecnie urząd ubiega się o nowe środki z budżetu państwa.

Młodzieżowa Rada Miasta zainteresowana była także obowiązkami oraz pracą przewodniczącego rady miasta, jakie plusy i minusy występują w pracy burmistrza oraz tym jaka jest droga, do tego by zostać radnym.

Na koniec spotkania burmistrz podziękował młodzieżowej radzie i wspólnie z przewodniczącym Józefem Górą przekazał na ręce uczniów gratulacje oraz słodki upominek. Z miłym akcentem wyszedł również dh Tomasz Matuła, prezes PTG Sokół Świat Pracy Oddział w Grybowie, który podarował młodzieży 150 słodkich, czerwonych jabłek symbolizujących 150-lecie działalności sokolnictwa w Polsce. Opiekunkami Gimnazjalnej Rady Miasta Grybowa są nauczycielki Barbara Glińska oraz Janina Skraba.


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

HotNews

Odzyskiwanie danych

Wydarzenia

Reklama2

Informator


Turystyka

Raj dla miłośników dwóch kółek czyli Okrężny Szlak Rowerowy

m1-IMG_5245

Pejzaż Beskidu Niskiego oraz Pogórza zawsze przyciągały turystów. Różnorodność szlaków pieszych została w niedawnym czasie wzmocniona trasami rowerowymi. Dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na trenie Ziemi Grybowskiej powstało 80 kilometrów oznakowanych tras.

Ankieta

Sorry, there are no polls available at the moment.

Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      

m21-IMG_4653

Wynajmę lokale użytkowe w centrum Grybowa

Do wynajęcia pozostają trzy lokale użytkowe: 50m² (jedno pomieszczenie na parterze), 36m² (jedno pomieszczenie na I piętrze) oraz 40m² (dwa pomieszczenia na I piętrze). Wszystkie lokale mieszczą się w pięknie odrestaurowanej i zmodernizowanej kamienicy w ścisłym centrum Grybowa – przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 981 z drogą krajową nr 28.


Partnerzy i reklamodawcy: