Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
czwartek 23 maja 2024

Burmistrz “pod ostrzałem” pytań młodzieżowej rady

Około 30 uczniów należących do Gimnazjalnej Rady Miasta Grybowa wzięło udział w obradach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka w Urzędzie Miejskim w Grybowie. Gośćmi rady byli: burmistrz Grybowa Paweł Fyda, przewodniczący Rady Miejskiej Józef Góra a także radni miejscy: Krzysztof Mordarski, Stanisław Kusiak oraz Tomasz Matuła.

Okolicznościowy list do młodych radnych skierował zaproszony na sesję, jednak nieobecny z przyczyn zawodowych radny Jarosław Gliński. Gimnazjalna Rada Miasta Grybowa działa od dziesięciu lat przy Gimnazjum im. Ks. S. Konarskiego w Grybowie. W przeciągu swojej wieloletniej działalności podejmowała uchwały ws. rozwoju kultury i sztuki, ochrony środowiska, bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, rozwoju sportu oraz szeroko rozumianej profilaktyki.

Dzisiejsze (tj. 1 czerwca br.) obrady otworzyła przewodnicząca gimnazjalnej rady Barbara Sawicka. Tuż po niej głos zabrał burmistrz miasta Grybowa Paweł Fyda, który zdał młodzieży sprawozdanie z działalności między sesjami. Gospodarz miasta przybliżył słuchaczom zadania inwestycyjne oraz kulturalne jakie udało się zrealizować w minionym roku. Poruszone zostały również plany miasta na najbliższy rok. Pod koniec sprawozdania burmistrz Fyda złożył wniosek formalny o stanowisko Gimnazjalnej Rady wobec zaplanowanej na wrzesień wycieczki do sejmu i senatu Rzeczpospolitej Polskiej.

Następnie młodzież mogła zadawać pytania, dotyczyły one m.in zadłużenia miasta Grybowa, planów inwestycyjnych burmistrza na najbliższy czas, perspektyw dla młodych osób w mieście Grybów, szczegółów rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie miasta, remontu dróg miejskich, środków w budżecie miasta przeznaczonych na sport.

Burmistrz w swojej odpowiedzi na pytania młodzieży wspomniał, że w chwili objęcia przez niego stanowiska, miasto miało prawie 8 mln złotych długu. Na dzień 30 grudnia 2016 roku zadłużenie Grybowa spadło do kwoty 6 milionów 150 tys. zł. Mimo oszczędności pozwalających zmniejszyć dług miasta, w ciągu tych dwóch lat udało się zrealizować kilka poważnych i kilkanaście mniejszych inwestycji, bez konieczności finansowania ich z kredytów. W roku bieżącym zadłużenie powinno zmaleć o kolejne 1 mln złotych, przy czym kwota pożyczki umarzalnej niezbędnej do wykonania termomodernizacji budynków Gimnzajum i Ośrodka Zdrowia wyniesie około 700 tysięcy złotych.

Paweł Fyda wspomniał, że w tym roku w Szkole Podstawowej nr 1 realizowany będzie projekt Nowoczesna Szkoła za kwotę ponad miliona złotych. Dzięki tym środkom, w placówce gruntowanie zostaną zmodernizowane sale informatyczne, matematyczne oraz przyrodnicze. Remontowi zostanie poddane łazienki oraz utworzony zostanie plac zabaw. Ważnym priorytetem dla miasta Grybowa jest gospodarka wodno-ściekowa, znacznie wpływająca na komfort życia mieszkańców a także która jest wyznacznikiem atrakcyjności miasta dla potencjalnych osób chcących zamieszkać w naszym mieście. Zdaniem gospodarza miasta należy skupić się na remoncie obecnej sieci, po to by w przyszłości myśleć o przyłączach kolejnych gospodarstw.

Konieczną inwestycją jest również modernizacja budynku Sokoła oraz kina BIAŁA gdzie obecnie mieści się Miejski Dom Kultury. Marzeniem burmistrza jest w budynku tym prosperowało profesjonalne kino, z którego miałaby przede wszystkim korzystać młodzież.

Burmistrz w odpowiedziach na pytania członków Gimnazjalnej Rady powiedział, że jeśli miasto będzie blisko problemów i oczekiwań młodych ludzi o tyle łatwiej będzie stworzyć im perspektywy. Przyszłość Grybowa a co za tym idzie również jego atrakcyjność zależy także od pozyskiwanych środków zewnętrznych, zwłaszcza z funduszy europejskich. Każda inwestycja, wpływa na coraz lepsze warunki życia w Grybowie. Na pytanie o drogi burmistrz przypomniał, że w roku ubiegłym udało się wybudować i wyremontować ponad 5 kilometrów dróg a obecnie urząd ubiega się o nowe środki z budżetu państwa.

Młodzieżowa Rada Miasta zainteresowana była także obowiązkami oraz pracą przewodniczącego rady miasta, jakie plusy i minusy występują w pracy burmistrza oraz tym jaka jest droga, do tego by zostać radnym.

Na koniec spotkania burmistrz podziękował młodzieżowej radzie i wspólnie z przewodniczącym Józefem Górą przekazał na ręce uczniów gratulacje oraz słodki upominek. Z miłym akcentem wyszedł również dh Tomasz Matuła, prezes PTG Sokół Świat Pracy Oddział w Grybowie, który podarował młodzieży 150 słodkich, czerwonych jabłek symbolizujących 150-lecie działalności sokolnictwa w Polsce. Opiekunkami Gimnazjalnej Rady Miasta Grybowa są nauczycielki Barbara Glińska oraz Janina Skraba.


Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: