Dzień 6 sierpnia 2022 roku zostanie długo zapamiętany przez kibiców Kolejarza Stróże. Po licznych namowach działaczy i sympatyków klubu stadion Kolejarza Stróże nazwano imieniem Włodzimierza Basiagi – wieloletniego działacza i współzałożyciela klubu z ziemi grybowskiej.
Włodzimierz Basiaga żył wraz z klubem dbając o wiele jego aspektów i potrzeb. Przez ponad 55 lat wspierał klub i aktywnie uczestniczył w jego życiu.
– W każdy dzień, był w tym klubie. Ten klub był dla niego wszystkim. Ojciec na pewno cieszy się z tego wyróżnienia. W pełni na nie zasłużył. Ciężko by było szukać drugiej takiej osoby, która poświęcałaby czas w każdy dzień, od poniedziałku do niedzieli, tydzień w tydzień. Wszystko po to by być z młodzieżą, ze sportowcami – wspominał Ryszard Basiaga, syn pana Włodzimierza.
Uroczystość nadania jego imienia stadionowi Kolejarza rozpoczęła się o godzinie 10:00. Po mszy w Kościele Parafialnym w Stróżach działacze, kibice, sympatycy oraz zaproszeni goście udali się na obiekt sportowy by uczestniczyć w poświęceniu tablicy pamiątkowej ku pamięci patrona.
Część oficjalną rozpoczął prezes klubu Mirosław Matusik, wspominając postać pana Basiagi i kulisy nadania jego imienia stadionowi. Następnie wypowiedzieli się synowie pana Włodzimierza – Janusz i Ryszard Basiaga. Na wydarzeniu głos zabrali też oficjele z miasta oraz gminy Grybów – Paweł Fyda (burmistrz miasta Grybów), Jacek Migacz (wójt gminy Grybów), oraz Antoni Poręba (radny powiatu nowosądeckiego). Na wydarzeniu byli obecni również sponsorzy.
Pod koniec części oficjalnej prezes Matusik uhonorował każdą osobę, która była związana z klubem okolicznościowym medalem.
Aby mile upamiętnić wydarzenie organizatorzy przygotowali ciekawe atrakcje dla przybyłych.
O godzinie 12:30 rozpoczął się mecz oldboy’ów Kolejarza przeciwko pracownikom kolei, co upamiętniało Włodzimierza Basiagę o tyle, że sam był zarówno zawodnikiem jak i właśnie pracownikiem kolei. Dla dzieci natomiast przygotowano turniej piłkarski od 14:00, dostępne były też zjeżdżalnie i różne konkursy.
O gastronomię zadbali Paleta Smaków i Sądecki Bartnik, dzięki czemu uczestnicy mogli skosztować wyśmienitych przekąsek, jak i zjeść coś konkretnego.
Występy na scenie rozpoczęły się o godzinie 17:00. Swój repertuar zaprezentowali: „Kowalnia”, duet Julia Król i Paweł Jędrzejowski, zespół „BITE” – Aleksandra Gryzło oraz „FOLK”. Koncerty trwały aż do późnych godzin wieczornych i zakończyły się o godzinie 22:00 pokazem ogni sztucznych – rozświetlając cały stróżowski stadion.
fot. J. Gomułkiewicz