Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 23 czerwca 2024

Stadion Kolejarza ma nowego patrona. To wieloletni działacz klubu!

Dzień 6 sierpnia 2022 roku zostanie długo zapamiętany przez kibiców Kolejarza Stróże. Po licznych namowach działaczy i sympatyków klubu stadion Kolejarza Stróże nazwano imieniem Włodzimierza Basiagi – wieloletniego działacza i współzałożyciela klubu z ziemi grybowskiej.

Włodzimierz Basiaga żył wraz z klubem dbając o wiele jego aspektów i potrzeb. Przez ponad 55 lat wspierał klub i aktywnie uczestniczył w jego życiu.

– W każdy dzień, był w tym klubie. Ten klub był dla niego wszystkim. Ojciec na pewno cieszy się z tego wyróżnienia. W pełni na nie zasłużył. Ciężko by było szukać drugiej takiej osoby, która poświęcałaby czas w każdy dzień, od poniedziałku do niedzieli, tydzień w tydzień. Wszystko po to by być z młodzieżą, ze sportowcami – wspominał Ryszard Basiaga, syn pana Włodzimierza.

Uroczystość nadania jego imienia stadionowi Kolejarza rozpoczęła się o godzinie 10:00. Po mszy w Kościele Parafialnym w Stróżach działacze, kibice, sympatycy oraz zaproszeni goście udali się na obiekt sportowy by uczestniczyć w poświęceniu tablicy pamiątkowej ku pamięci patrona.

Część oficjalną rozpoczął prezes klubu Mirosław Matusik, wspominając postać pana Basiagi i kulisy nadania jego imienia stadionowi. Następnie wypowiedzieli się synowie pana Włodzimierza – Janusz i Ryszard Basiaga. Na wydarzeniu głos zabrali też oficjele z miasta oraz gminy Grybów – Paweł Fyda (burmistrz miasta Grybów), Jacek Migacz (wójt gminy Grybów), oraz Antoni Poręba (radny powiatu nowosądeckiego). Na wydarzeniu byli obecni również sponsorzy.

Pod koniec części oficjalnej prezes Matusik uhonorował każdą osobę, która była związana z klubem okolicznościowym medalem.

Aby mile upamiętnić wydarzenie organizatorzy przygotowali ciekawe atrakcje dla przybyłych.

O godzinie 12:30 rozpoczął się mecz oldboy’ów Kolejarza przeciwko pracownikom kolei, co upamiętniało Włodzimierza Basiagę o tyle, że sam był zarówno zawodnikiem jak i właśnie pracownikiem kolei. Dla dzieci natomiast przygotowano turniej piłkarski od 14:00, dostępne były też zjeżdżalnie i różne konkursy.

O gastronomię zadbali Paleta Smaków i Sądecki Bartnik, dzięki czemu uczestnicy mogli skosztować wyśmienitych przekąsek, jak i zjeść coś konkretnego.

Występy na scenie rozpoczęły się o godzinie 17:00. Swój repertuar zaprezentowali: „Kowalnia”, duet Julia Król i Paweł Jędrzejowski, zespół „BITE” – Aleksandra Gryzło oraz „FOLK”. Koncerty trwały aż do późnych godzin wieczornych i zakończyły się o godzinie 22:00 pokazem ogni sztucznych – rozświetlając cały stróżowski stadion.

fot. J. Gomułkiewicz

Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: