Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 22 lipca 2024

Grybowianka bierze udział w Wielkiej Wyprawie Maluchów! Informacje prosto z trasy!

Trwa Wielka Wyprawa Maluchów! Z Warszawy do Monte Cassino! Wśród uczestników znani YouTuberzy, ale również reprezentanci GRYBOWA! 

80 załóg, w tym  250 osób, przemierza Europę fiatem 126p w szczytnym celu! Trasa wiedzie przez Słowację, Węgry, Rumunię, Serbię, Bośnię i Hercegowinę, Chorwację, aż do Włoch. Celem jest Monte Cassino, do którego uczestnicy dotrą już dziś!  Za nimi blisko 3 000 km. Mimo napotykanych trudności nie poddają się i kontynuują swoją podróż pod hasłem #MaluchemDlaMaluchów.

Wyprawa Maluchów ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problem związany z bezpieczeństwem na drodze. To inicjatywa, której celem jest dotarcie do młodego pokolenia, aby świadomie uczestniczyło w ruchu drogowym, oraz pomoc dzieciom, które uległy wypadkom drogowym i wymagają kosztownej rehabilitacji, terapii i wsparcia psychologicznego.

-Wielka wyprawa maluchów to przede wszystkim szlachetny cel. Dla mnie jest to podwójna satysfakcja, gdyż uwielbiam pomagać. Specjalnie na tę wyprawę zakupiłem malucha, który jest z mojego rocznika. Jazda maluchem nie jest mi obca. Cieszę się, że powrócę do korzeni i będę jechać tym autem w szlachetnym celu. To niesamowite wyzwanie, którego się podjąłem. Mój samochód został celowo pomalowany w barwach auta, którym zdobyłem mistrzostwo Europy – jest to miniaturka tamtego designu- mówi w rozmowie z naszym portalem Maciej Serafin, gorliczanin, Mistrz Europy, kierowca wyścigowy.

Start wyprawy nastąpił spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, 5 lipca br. Celem podróżujących jest nie tylko dotarcie do Monte Cassino, ale również zebranie miliona euro na pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach drogowych! Zachęcamy do wsparcia zbiórki! https://zrzutka.pl/wielkawyprawamaluchow

Przed rokiem Wielka Wyprawa Maluchów dla Dzieci dojechała z Bielska-Białej do Monte Carlo i zebrała ponad dwa miliony złotych. W tym roku wyprawa odbywa się jeszcze dalej, bo aż do Monte Cassino, a uczestnicy chcą podwoić kwotę, którą udało im się zebrać podczas pierwszej edycji.

Prosto z trasy, na gorąco informacje przesyła rdzenna Grybowianka Natalia Szkutnik, która reprezentuje rodzinne miasto,  biorąc udział, już po raz drugi w Wielkiej Wyprawie Maluchów.

-Jest głośno, jest ciepło, 40 stopni w cieniu! Jest radość, nie poddajemy się, bo cel jest szczytny! Mamy około 300 km do Monte Cassino. Podczas trasy są postoje i czas na tankowanie samochodów. Maluchy niekiedy się psują. Na szczęście mój fiat jedzie bezpiecznie do celu- mówi w rozmowie z naszą redakcją Natalia Szkutnik, uczestniczka Wielkiej Wyprawy Maluchów.

-Przygotowanie do podróży jest bardzo długie i wymaga pracy całego zespołu logistycznego. Tak naprawdę trwa to od zakończenia jednej wyprawy aż do rozpoczęcia drugiej. Wszystko musi być ułożone logistycznie – od tankowania, przez hotele, aż po mechaników, którzy wspierają nas na trasie. Maluchy często się psują, zwłaszcza na skrzyżowaniach dróg. Jest wesoło, radośnie, jesteśmy szczęśliwi. Mamy w samochodach radia dla dobrej komunikacji. Nie jedziemy autostradami, lecz krętymi, widokowymi trasami, przy tym zdobywając wiele szczytów. W wyprawie bierze udział blisko 80 maluchów, dlatego jesteśmy podzieleni na dziesiątki, którymi przemierzamy Europę! Zaczynamy o wczesnych godzinach porannych, a kończymy nawet przed północą. Jest radość, a uśmiech nie schodzi nam z twarzy.

 Źródło fot. Wielka Wyprawa Maluchow

Komentarze:

Turystyka

Borówki z Krużlowej skradną serce niejednego! Słodkie i ekologiczne (FILM)

“Borówki od Jaśka” to hasło jakie funkcjonuje na ustach wielu klientów, chcących kupić ten słodki, ciemnoniebieski owoc w naszym regionie. Tym bardziej, że plantacja borówek znajduje się w Krużlowej Niżnej i prowadzą je osoby, dla których owocowe krzewy to nie tylko biznes ale także marzenia, pasja i życiowe wyzwania. Poznajcie to wyjątkowe miejsce!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: