Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 22 lipca 2024

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego!

Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego, po pięciu nieudanych próbach nominacji marszałka, w końcu wybrali nowego przedstawiciela Małopolski. Za kandydaturą Łukasza Smółki opowiedziało się 22 radnych spośród 39 obecnych podczas wczorajszej sesji.

Wczoraj, 4 lipca, radni Sejmiku Województwa Małopolskiego ponownie zasiedli na sali obrad, aby po raz szósty głosować nad wyborem nowego marszałka. Rezygnując z kandydatury Łukasza Kmity, który pięciokrotnie nie otrzymał wymaganej większości, Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło kandydaturę Łukasza Smółki, wicemarszałka i działacza ochotniczych straży pożarnych. Spośród 39 obecnych radnych, za kandydaturą Łukasza Smółki opowiedziało się 22 przedstawicieli sejmiku województwa małopolskiego. Tym samym, w czwartkowe popołudnie, poznaliśmy nazwisko nowego marszałka, którym został 42-letni mieszkaniec Krzeszowic, Łukasz Smółka.

Kim jest Łukasz Smółka?

Łukasz Smółka od lat związany jest z samorządem. Najpierw pełnił funkcję radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego, następnie został wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego. Powierzono mu sprawy dotyczące transportu i komunikacji, infrastruktury kolejowej i drogowej, bezpieczeństwa publicznego, ochrony zdrowia, polityki społecznej i prorodzinnej, rolnictwa oraz programów i funduszy europejskich. W 2017 roku otrzymał Brązową Odznakę “Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, zaś w 2023 roku został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Brązowym Krzyżem Zasługi. W wyborach do Sejmiku Województwa Małopolskiego, które odbyły się w kwietniu br., Łukasz Smółka startował z pierwszego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wyborczym nr 2, obejmującym powiaty proszowicki, krakowski i wielicki. Otrzymał ponad 35 tysięcy głosów, co było najlepszym wynikiem na liście.

– Jako Marszałek Województwa Małopolskiego będę dalej realizować projekt rozwoju naszego wspaniałego regionu. Przed nami wiele ważnych dla Małopolski inwestycji i projektów. Dziękuję za Państwa zaufanie- czytamy na stronie Łukasza Smółki nowo wybranego Marszałka Województwa Małopolskiego! 

Razem z nowo wybranym marszałkiem, skład zarządu województwa małopolskiego tworzą:

– Witold Kozłowski- I Wicemarszałek
– Ryszard Pagacz (II Wicemarszałek)
Marta Malec-Lech (Członek Zarządu)
– Iwona Gibas (Członek Zarządu)

Nowo wybranemu marszałkowi i całemu zarządowi życzymy owocnej pracy, skutecznych działań oraz realizacji planów na rzecz rozwoju Małopolski!

Komentarze:

Turystyka

Borówki z Krużlowej skradną serce niejednego! Słodkie i ekologiczne (FILM)

“Borówki od Jaśka” to hasło jakie funkcjonuje na ustach wielu klientów, chcących kupić ten słodki, ciemnoniebieski owoc w naszym regionie. Tym bardziej, że plantacja borówek znajduje się w Krużlowej Niżnej i prowadzą je osoby, dla których owocowe krzewy to nie tylko biznes ale także marzenia, pasja i życiowe wyzwania. Poznajcie to wyjątkowe miejsce!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: