Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 23 czerwca 2024

Co nowego w regionie? Śniadanie prasowe #czerwiec2024.

Śniadania prasowe, które odbywają się regularnie w Biurze Posła Patryka Wichra, stanowią okazję do informowania o bieżących sprawach i inwestycjach w regionie. Wczoraj, 6 czerwca, podczas kolejnej konferencji, poruszone zostały aktualne tematy dotyczące Nowosądecczyzny, Ziemi Gorlickiej oraz terenu Limanowszczyzny. Co nowego w regionie?

Inwestycje w infrastrukturę, drogową, kolejową oraz lokalne projekty i decyzje rozwojowe były głównymi tematami poruszonymi podczas śniadania prasowego.

-Nasz region nieustannie się rozwija, a dobre wiadomości płyną bez przerwy– rozpoczął Poseł RP Patryk Wicher.

Rozwój infrastruktury

Jednym z kluczowych projektów infrastrukturalnych jest trwająca budowa trasy Podłęże-Piekiełko, kontynuowana i postępująca zgodnie z planem. Termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na 2029 rok. Po jego zakończeniu lokalna społeczność będzie mogła cieszyć się szybkimi kolejami i lepszymi połączeniami komunikacyjnymi.

Kolejną istotną inwestycją, poruszoną podczas minionego spotkania było wykupienie dworca w Krynicy-Zdroju przez gminę.

-Dworzec PKP będzie wykupiony przez Krynicę-Zdrój. Gratuluję Panu Burmistrzowi konsekwencji w działaniu. Gratuluję mieszkańcom, że pozyskali budynek, który po renowacji zyska inny wymiar- mówi Poseł RP Patryk Wicher. Obecnie trwają rozmowy i prace związane z podobnymi inwestycjami m.in. modernizacją obiektów PKP w Muszynie oraz Biegonicach- dodaje.

Ponadto, Poseł RP Patryk Wicher podzielił się dobrą informacją dotyczącą terenu byłej jednostki PSP oraz Rynku Maślanego. Przekazane miastu przez Skarb Państwa obiekty zostaną użyte z przeznaczeniem na inwestycje. Planowane są tam nowe parkingi, infrastruktura oraz miejsca do handlu lokalnego i regionalnego.

-Została postawiona kropka nad i. To, co zaczęło się podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości, trwało latami. Wreszcie zostało sfinalizowane. 

Priorytetem bezpieczeństwo

Poseł Patryk Wicher podkreślił, że bezpieczeństwo jest wartością ponad podziałami, zwłaszcza w obliczu wojny toczącej się za naszymi granicami. Wyraził uznanie dla funkcjonariuszy, którzy na co dzień ryzykują swoje życie dla naszego bezpieczeństwa.

Poseł nawoływał do ochrony bezpieczeństwa, interwencji oraz dbania o honor polskiego munduru i bezpieczeństwo funkcjonariuszy. „Bądźmy ponad podziałami, inwestujmy! Rozwijajmy się! Twórzmy gospodarkę, regionalną, krajową oraz europejską politykę”. – zakończył.

Wspólna praca na rzecz bezpieczeństwa i rozwoju gospodarczego przynosi korzyści lokalnym społecznościom, a współpraca ponad podziałami politycznymi jest kluczem do dalszego sukcesu!

Fot. Jakub Gąsior


Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: