Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 23 czerwca 2024

26. Letnia Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Stróżach!

Wczoraj, tj. 6 czerwca br. na stadionie integracyjnym w Stróżach już po raz 26. odbyła się Letnia Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Organizatorem wydarzenia była działająca od ponad 26. lat Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym wraz z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Stróżach. Instytucje te dbają o prawidłowy rozwój psychofizyczny i zdrowie dzieci, młodzieży oraz dorosłych poprzez kulturę fizyczną oraz upowszechnianie i popularyzację sportu wśród osób niepełnosprawnych.

Pomysłodawcą wydarzenia odbywającego się od blisko trzydziestu lat był śp. senator Stanisław Kogut oraz Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach. To właśnie od 1998 roku dzięki ich zaangażowaniu powstawały kolejne budynki czy obiekty takie jak m.in. przedszkole integracyjne, hospicjum, stadnina koni, warsztaty terapii zajęciowej czy ośrodek dla osób chorych na stwardnienie rozsiane.

Tegoroczna Spartakiada rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą odprawioną w Kaplicy Hospicjum im. Chrystusa Króla. Po błogosławieństwie wszyscy przybyli goście oraz uczestnicy udali się na teren Wielofunkcyjnego Integracyjnego Stadionu Sportowego w Stróżach, aby wziąć udział w przygotowanych konkurencjach sportowych. Mogli sprawdzić swoje umiejętności w przeciąganiu piłki w oponie, rzucie piłką do kosza, skoku w dal z miejsca, slalomie we workach, konkursie rzutów karnych, spacerem kelnera czy przeciąganiu liny. Radość, taniec i determinacja towarzyszyły wszystkim uczestnikom tego dnia. W tegorocznej edycji wzięły udział m.in. WTZ Bochnia Proszówki, WTZ Siołkowa, WTZ Odrowąż Podhalański, WTZ Stróże, WTZ Czarny Potok, WTZ Bukowiec Korzenna, WTZ Karpatia Grybów, WTZ Łapanów, WTZ Gostwica, WTZ Zembrzyce, ZAZ Stróże, Niepubliczne Przedszkole Integracyjne w Stróżach.

-Sportowcy pokazali, że nie ma barier, których nie da się pokonać, a każde wyzwanie można przekuć w sukces-czytamy na stronie Fundacji.

Wczorajsze sportowe wydarzenie umilił występ artysty spod Nowego Sącza, Kordiana Cieślika, który swoją muzyką porwał wszystkich przybyłych do wspólnej zabawy. Cała impreza odbyła się w bardzo dobrej, rodzinnej i sportowej atmosferze. Na zakończenie na wszystkich czekały nagrody grupowe, medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Wśród przybyłych znaleźli się m.in. członkowie zarządu w osobach prezesa i wiceprezesa – Ks. Gracjana Hebdy oraz Marcina Ozona. Obecny był również Wicestarosta Powiatu Nowosądeckiego Antoni Koszyk, Burmistrz Miasta Grybów Paweł Fyda, Wójt Gminy Grybów Jacek Migacz, Burmistrz Bobowej Marcin Wąs, Wójt Gminy Korzenna- Leszek Skowron. Swoją obecnością zaszczycił również Tomasz Kowal,  pochodzący z Krynicy- Zdrój strongman.

Za pomoc w przeprowadzeniu spartakiady już po raz kolejny odpowiedzialna była grupa uczniów i nauczycieli z wolontariatu działającego przy Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej na czele z dyrektorem Wojciechem Szafrańcem. Pomocną dłoń wciągnęli również uczniowie i pedagodzy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, którzy zadbali o przygotowanie smacznych bezalkoholowych koktajli.

Fot. Michał Mucha


Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: