Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
czwartek 23 maja 2024

To był ich dzień! Uroczyste Obchody Dnia Strażaka!

Majowe uroczystości kościelne i Państwowe, pozostają w bliskim sąsiedztwie ze wspomnieniem św. Floriana, przypadające na dzień 4 maja. Miejsko-gminne Święto Strażaków w Grybowie obchodzono w minioną niedzielę. Licznie zgromadzona brać strażacka uczciła swojego patrona.

Wczorajsze miejsko-gminne święto strażaków było nie tylko czasem świętowania, ale także momentem uznania i podziękowania dla tych, którzy codziennie narażają swoje życie dla dobra innych. Uroczystość rozpoczęła się  mszą świętą w intencji wszystkich strażaków, ich rodzin oraz wszystkich druhów, którzy odeszli na wieczną służbę. Wydarzenie było wyjątkowe, gdyż wszystkie jednostki z terenu miasta i gminy Grybów przybyły, aby wspólnie celebrować to ważne święto.

Na wydarzeniu obecni byli m.in. Burmistrz Miasta Grybów Paweł Fyda, Przewodniczący Rady Miejskiej w Grybowie Józef Góra, Przewodniczący Rady Gminy Grybów Jacek Ziębiec, Reprezentant Wójta Gminy Grybów, członek prezydium zarządu oddziału miejsko- gminnego dh Łukasz Dziedzic, członkowie prezydium oddziału miejsko- gminnego w Grybowie, z wiceprezesami dh Marianem Chronowskim, dh Stanisławem Mikulskim, dh Andrzejem Szafrańskim, dh Janem Sztabą, dh. Janem Smołą, dh Tomaszem Michalikiem  oraz wszyscy przedstawiciele poszczególnych jednostek z miasta i gminy Grybów, kampania regionalna prowadzona przez dh naczelnika OSP Kąclowa Jana Kuczaja, młodzież, strażacy i poczty sztandarowe.

Grybów zawsze był, jest i będzie otwarty na strażaków. Dzień strażaka to doskonała okazja, aby przede wszystkim zauważyć, podkreślić i docenić rolę wszystkich druhów, czy to ochotników, czy zawodowych strażaków. W imieniu całej społeczności Miasta Grybowa pragnę złożyć na Wasze ręce bardzo serdeczne podziękowania. Dziękujemy za Wasz trud, odwagę i ogromne zaangażowanie- mówił podczas wydarzenia Burmistrz Miasta Grybów, Paweł Fyda.

Wczorajsze święto było również okazją do wręczenia odznaczeń najbardziej zasłużonym druhom z jednostki OSP Grybów- Biała. Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczony został dh Józef Sekuła, srebrnym medalem dh Stanisław Gruca oraz dh Jakub Liszka. Uchwałami prezydium Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Nowym Sączu odznaczeni zostali odznaką honorową Zasłużony dla Pożarnictwa Ziemi Sądeckiej dh Kazimierz Motyka i odznaką strażak wzorowy dh Mateusz Liszka.

Medale zostały wręczone przez Wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego starszego bryg. dh Pawła Motykę, w asyście członka Zarządu Powiatowego w Nowym Sączu dh Stanisława Mikulskiego.

Wydarzenie to było nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale również do podziękowania wszystkim druhom, za ich nieocenioną, bezinteresowną pomoc. Każdego dnia poświęcają swoje życie dla dobra innych, za co z całego serca dziękujemy! Niech Święty Florian ma w opiece całą, strażacką brać!

Fot. Kinga Gruca 

Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: