Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
czwartek 23 maja 2024

Kto pokieruje Powiatem Nowosądeckim? Znamy nazwiska!

W miniony wtorek tj. 7 maja br. w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyła się I Sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego VII kadencji. Był to czas podsumowań, podziękowań i wyborów na przewodniczących i wiceprzewodniczących. Podczas wczorajszych obrad wybrano również Starostę Powiatu Nowosądeckiego, którym został Tadeusz Zaremba, zastępując na tym stanowisku ówczesnego starostę Marka Kwiatkowskiego.

Wtorkowe wydarzenia rozpoczęły się od uroczystego wręczenia stosownych zaświadczeń dotyczących wyboru na Radnego Rady Powiatu Nowosądeckiego. Spotkanie początkowo poprowadziła najstarsza wiekiem radna Maria Szarota.

Po uroczystym odśpiewaniu Hymnu Państwowego wypowiedziano słowa roty ślubowania, po czym Radni przystąpili do powołania Przewodniczącego Rady Powiatu Nowosądeckiego. Wśród kandydatur znalazł się Marek Pławiak– starosta nowosądecki w latach 2014-2018, radny poprzedniej kadencji rady oraz dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Jako kontrkandydata radni  zaproponowali osobę Romana Potońca– przewodniczącego Rady Powiatu Nowosądeckiego poprzedniej kadencji, a także kierownika nowosądeckiego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ostatecznie w tajnym głosowaniu przewodniczącym Rady Powiatu Nowosądeckiego został Marek Pławiak. Za jego kandydaturą opowiedziało się 19 radnych, a za osobą Romana Potońca głosowało 10 osób.

W tajnym głosowaniu wybrani zostali również wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego, którymi zostali Emil Bodziony, za którego kandydaturą opowiedziało się 28 osób oraz Maria Szarota, która zdobyła 22 głosy poparcia.

Pierwsza Sesja nowej Rady Powiatu Nowosądeckiego to również wybór Starosty na najbliższą pięcioletnią kadencję. Na to stanowisko przedstawiono dwóch kandydatów w osobach Tadeusza Zaremby reprezentującego partię Prawo i Sprawiedliwość oraz starostę poprzedniej kadencji Marka Kwiatkowskiego reprezentującego ugrupowanie Silna Sądecczyzna.

Za kandydaturą Zaremby opowiedziało się 18 radnych, natomiast  Kwiatkowski otrzymał 11 głosów. Tym samym na stanowisku Starosty Nowosądeckiego kadencji 2025-2029 zobaczymy TADEUSZA ZAREMBĘ!

Stanowisko Wicestarosty objął mieszkaniec Grybowa- Antoni Koszyk. W składzie Zarządu Powiatu zobaczymy również Pawła Łabudę, Franciszka Kantora i Michała Nowaka.

W I Sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego wzięli udział m.in.: Poseł Arkadiusz Mularczyk i Poseł  Patryk Wicher, Senator RP Wiktor Durlak i Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Jan Duda.

Fot. Maria Olszowska/Oficjalny Portal Powiatu Nowosądeckiego


Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: