Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 23 czerwca 2024

„Czułem, że opadam z sił, jednak walczyłem do końca”- Paweł Jarzębak.

Wyjątkowy gest i wsparcie. Wyzwanie, któremu nie każdy by podołał. On to zrobił. Przebiegł 60 km tylko po to, żeby wesprzeć chorego Wojtka w jego bólu zadanym przez uciążliwą chorobę.

Paweł Jarzębak to młody mieszkaniec Stróż, który miał jasno określony cel- 60 km w  mniej niż 6 godzin. Wyzwania podjął się w miniony piątek tj. 24 maja br. i wyruszył w trasę Stróże- Bardejów. Dodatkowo stworzył pod zbiórkę, dzięki której udało zdobyć się, aż 17 682 zł, które zostanie przekazane Wojtkowi na kosztowną rehabilitację. 

O inicjatywie Pawła pisaliśmy tutaj:

Wyjątkowy bieg! Paweł kontra 60 km dla Wojtka!

Skąd pomysł na takie przedsięwzięcie, które rozrosło się na tak szeroką skalę? 

W Grudniu przemierzyłem tę trasę na rowerze. Było bardzo zimno. Wiedziałem, że jest to nie lada wyczyn i wyzwanie. Początkiem tego roku, dokładnie w lutym wpadłem na pomysł, żeby podjąć się wyzwania i pokonać tą samą drogą tym razem biegnąc. Odezwałem się do głównego sponsora i utworzyliśmy akcję charytatywną na rzecz Wojtka.

Dlaczego akurat Wojtek?

To, że postanowiliśmy wesprzeć Wojtka, jest w zasadzie przypadkowe. Ja nie wierzę, że to jest przypadkowa rzecz. Bardziej wierzę w to, że Wojtek mnie bardzo zainspirował, gdyż on codziennie stara się, żeby móc normalnie chodzić. Dlatego chciałem pokazać, jak wielki trud pokonuje każdego dnia.

Jak wyglądała Twoja trasa?

-Nie ukrywam, było ciężko. Podczas tego całego biegu wiele wycierpiałem, ale to jest nic w porównaniu z tym co każdego dnia doświadcza Wojtek. Jemu jest dużo ciężej, dla mnie to tylko 6 godzin. 

Rozmawiałeś z nim przed biegiem?

-Tak. Chwilę przed rozmawiałem z nim. Dało mi to podwójną siłę i motywację. Po biegu również mieliśmy okazję wymienić się wiadomościami. Jest bardzo dumny i szczęśliwy, że udało mi się przemierzyć w zdrowiu ten dystans. Obiecał mi, że jeszcze razem nie jedną trasę przebiegniemy. Nie liczę, że się uda. Ja to wiem! Na pewno się uda i mocno w to wierzę.

Jak wyglądał proces przygotowania ?

-Ja wcześniej nie biegałem takich długich dystansów. Grałem profesjonalnie w piłkę, ale z bieganiem miałem mało wspólnego. Dotychczas najdłuższy dystans to było 10 kilometrów. Jednak, kiedy wyjechałem do Holandii, mieszkałem tam z kumplem, który przebiegł maraton. Dzięki jego pomocy udało się stworzyć plan treningowy i pokonywać coraz to dłuższe trasy. 

Ile trwało twoje przygotowanie?

-Plan treningowy ułożyliśmy na 12 tygodni. Początkowo przygotowywałem się w Holandii. Biegałem proste odcinki po 15 km, 20 km. Najdłuższy dystans, jaki przemierzyłem to 30 km. Wcześniej nie biegałem za dużo, nie przebiegłem nawet maratonu. Narzuciłem na siebie dużą presję.

Jak wyglądał sam bieg?

-Pierwsze 20 km poszło lekko, bo było to trasa po równej nawierzchni. Schody zaczęły się w Ropie, kiedy pod Klimkówką pojawiło się pierwsze podwyższenie. Starałem się nie iść tylko cały czas biec, co mi się w sumie udało. Sam jestem pozytywnie zaskoczony, że moje ciało wytrzymało tak długi dystans. Po 30 km czułem, że opadam z sił. Do granicy były ciągłe podwyższenia. Zaczęły łapać mnie niestety skurcze, dlatego postanowiłem odpuścić sobie ambitny cel, jednego kilometra w sześć minut. Dopiero gdy dobiegałem do granicy, to złapałem oddech i  przekalkulowałem w głowie, że mogę to zrobić i przebiec w mniej niż sześć  godzin. Przyspieszyłem do 5 minut na kilometr, a później już trzymałem się mniej więcej 6 minut na kilometr. Uciąłem dwie minuty w czasie i dobiegłem do celu po 5 godzinach i 58 minutach. Na granicy dołączył do mnie również wujek i kuzyn ze Słowacji, którzy wspierali mnie na rowerach. Dużym supportem okazała się moja kobieta, która całą drogę była przy mnie. Spontanicznie dołączył do mnie również kolega Kamil, który jechał przy mnie na rowerze.

Moja dziewczyna zmieniła rower na buty i razem biegliśmy około 5,5 km, co dało mi dodatkowe wsparcie. Dużo jej zawdzięczam. Gdyby nie ona mógłbym odpuścić. Jednak walczyłem do końca i nie poddałem się. Biegłem już ostatkiem sił. Udało się! 60 km w mniej niż 6 godzin. A to wszystko dla Wojtka, któremu chcieliśmy pokazać, że można i że są ludzie, którzy naprawdę chcą pomóc drugiemu człowiekowi.

Uzbieraliśmy świetną sumę ponad 17 tysięcy, które zostaną przeznaczone na kosztowną rehabilitację Wojtka. Jego rodzina jest również szczęśliwa, a to daje mi niesamowitą satysfakcję!

Jest to uczucie nie do opisania. Jak przez swoje cierpienie możesz komuś pomóc, być inspiracją i wsparciem.

Paweł Jarzębak swoim niezwykłym wysiłkiem udowodnił, że siła determinacji i empatii może pokonać wszelkie bariery. Paweł oraz wszyscy, którzy wsparli jego akcję, pokazali, że dobroć i solidarność mają ogromną moc. Paweł serdeczne gratulacje!

Jeśli masz ochotę wesprzyj leczenie Wojtka! Link do zbiórki głównej: https://www.siepomaga.pl/wojtek-klimek

Fot. Jakub Gąsior, Miłosz Jerzak


 

Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: