Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
czwartek 23 maja 2024

Muzyczne korzenie Mai Baran, finalistki Sądeckich Młodych Talentów!

Muzyka towarzyszy jej od ponad ośmiu lat. Aktywnie działająca, szlifująca swój kunszt wokalny i instrumentalny. Pochodząca z gminy Grybów Maja Baran to 12- letnia uczennica Szkoły Podstawowej, której pasją jest muzyka. Czy wiąże z nią przyszłość? Skąd zamiłowania do muzyki? Zapraszamy na krótką, ale jakże przemiłą rozmowę z naszą wokalistką.

„Śpiew towarzyszy mi w każdej chwili. Czy odrabiam lekcję, czy wykonuję inne czynności, uwielbiam śpiewać!” Maja Baran za namową siostry postanowiła wziąć udział w kolejnej odsłonie Sądeckich Młodych Talentów. Spośród 111 uczestników, jury wyłoniono 30 osób, których nagrania trafiły do Internetu. Spośród nich, drogą SMS wybrano szczęśliwą piątkę (łącznie 10 muzyków, z czego 5 z nich wybrano decyzją jury), wśród których znalazła się mieszkanka gminy Grybów Maja Baran z piosenką “Kocham cię życie”. O zwycięstwo powalczy w najbliższy piątek!

Nasza redakcja postanowiła porozmawiać z młodą wokalistką i zapytać o jej odczucia i emocje związane z ostatnimi wydarzeniami i jej działalnością muzyczną:

– Skąd Twoje zamiłowanie do muzyki?
Mam bardzo muzykalną rodzinę. Mama gra na gitarze, dziadek na saksofonie, siostra m.in., kontrabasie, pianinie i klarnecie, kuzyni na akordeonie i saksofonie. To sprawiało, że od najmłodszych lat otaczałam się muzyką.

-Czy masz jakieś plany i pomysły na siebie, patrząc pod kątem muzycznej kariery?

-Muzykę traktuję hobbistycznie. Lubię matematykę, nauki ścisłe.  Nie wiem, co będzie w przyszłości, nigdy nic nie wiadomo. Grać i śpiewać bardzo lubię. Nie mam ukierunkowanej swojej przyszłości. Kto wie, może będzie ona wiązać się z muzyką. Czas pokaże!

– Zdarza Ci się, wykonując codzienne czynności nucić ulubione piosenki?

Tak, to już rutyna! Gdy robię zadanie, przygotowuję kolację, zawsze znajduję czas na muzykę i drobne podśpiewywanie.

– Czy masz osobę/ osoby, na których się inspirujesz i wzorujesz? Lub artystę, którego w szczególny sposób cenisz?

Nie mam takiej konkretnej osoby. Ale bardzo lubię twórczość Pana Piotra Rubika. To taka moja mała inspiracja.

-Ulubiona piosenka Mai Baran?

Oczywiście „Psalm Dla Ciebie” oraz „Wolność”. Bardziej stawiam na klasyki niż nowoczesny pop.

-Mieszkańcy Ziemi Grybowskiej mogą kojarzyć Cię m.in. z działalności w grupie wokalno-instrumentalnej działającej przy MCKCiE w Grybowie. Jak trafiłaś do tej grupy muzycznej?

Bardzo chciałam podszkolić swój śpiew. Moja mama zobaczyła informacje, że otwiera się działalność grupy muzycznej w Grybowie. Postanowiłam spróbować swoich sił i udało się!

-Czy na co dzień działasz jeszcze w jakiś innych grupach muzycznych? Gdzie możemy Cię zobaczyć?

Na co dzień śpiewam w scholi w mojej rodzinnej miejscowości oraz należę do Dziecięcego Zespołu Regionalnego, Pogórzańskie Dzieci z Kąclowej. Jestem również uczennicą trzeciej klasy Szkoły Muzycznej w Szalowej, gdzie rozwijam swoje umiejętności gry na pianinie.

– Skąd pomysł na wzięcie udziału w Konkursie Sądeckie Młode Talenty?

Do decyzji o wzięciu udziału w tym konkursie namówiła mnie moja starsza siostra. Postanowiłam spróbować. Uznałam, że jeśli się uda to świetnie, jeśli nie, to nic się nie dzieje. Kontynuowałabym moją pasję, jaką jest śpiew.

-Jakie to uczucie móc zaprezentować swój talent przed tak szerokim gronem odbiorców? Widzi Cię cała Ziemia Sądecka, ale również okoliczne miejscowości.

To, że mogłam wziąć udział w takim wydarzeniu i to, że na co dzień udzielam się w różnych grupach muzycznych, to ogromna radość. Wiem, że komuś spodoba się, to co robię i jak to robię, a  komuś nie. Jestem zachwycona, że mogę się pokazać dla szerszej publiczności. Dla mnie to wielka przyjemność stać na scenie, jeśli coś mi wychodzi, a potem słyszeć ogrom braw!

-Jakie miałabyś rady dla młodych ludzi, którzy boją się rozpocząć muzyczną karierę?

Nie poddawać się i nie załamywać! Każdy ma inny gust, nie dla każdego coś będzie dobre i ładne. Warto się pokazać. Nawet jak coś nie wyjdzie, zawsze może być lepiej i będzie lepiej. Muzyka to dla mnie bardzo fajna przygoda, odskocznia od codziennych działań.

Maja Baran z pozytywnym nastawieniem oczekiwała na wyniki głosowania w konkursie Sądeckie Młode Talenty. We wtorkowy wieczór media społecznościowe obiegła bardzo miła wiadomość. Maja Baran, zdobywając 6,85 % oddanych SMS trafiła do ścisłej dziesiątki finalistów, którzy zaprezentują swoje umiejętności we wielkim finale, który odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 19 kwietnia w dawnym kinie Krokus.

Występ Mai możecie Państwo zobaczyć pod tym linkiem:

https://sadeczanin.info/sadecki-diament-sadeckie-mlode-talenty-telewizja/maja-baran-glosowanie-zakonczone-sadeckie-mlode

Mai serdecznie gratulujemy i życzymy wielu, dalszych sukcesów!


Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: