Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 15 kwietnia 2024

Zmarł wieloletni dyrektor placówek edukacyjnych w Grybowie! Śp. Franciszek Mitoraj.

Ze smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Franciszka Mitoraja – wieloletniego dyrektora placówek edukacyjnych w Grybowie, Przewodniczącego Rady Narodowej Miasta i Gminy Grybów. Był osobą zaangażowaną w działalność publiczną oraz środowisko oświatowe.  Jako oddany samorządowiec i dyrektor zawsze chętnie służył pomocą.

Franciszek Mitoraj zmarł w sobotę tj. 9 marca br. w wieku 91 lat. Aktywny działacz społeczny, związany z grybowskim samorządem oraz placówkami oświatowymi. Był Przewodniczącym Rady Narodowej Miasta i Gminy Grybów w latach 1973-1975, Dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera w Grybowie
w latach 1972-1979, Dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grybowie w latach 1970-1972 oraz 1990-1991 oraz Dyrektorem Zbiorczej Szkoły Gminnej w Grybowie w latach 1980-1990.

…Informacja o śmierci Śp. Franciszka Mitoraja zaskoczyła nas wszystkich. Odszedł od nas wspaniały i dobry człowiek, pedagog, nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń dzieci i młodzieży, mieszkańców naszego miasta i okolic, a także działacz społeczny. W kartach historii Miasta Grybowa zapisał się jako Przewodniczący Rady Narodowej Miasta i Gminy Grybów, którą to funkcję pełnił w latach 1973 – 1975, a także jako wieloletni Dyrektor grybowskich placówek oświatowych, m.in. grybowskiego „Ogólniaka”, czy grybowskiej „Jedynki”, która w swej historii pełniła również funkcję Zbiorczej Szkoły Gminnej, w której Pan Mitoraj był Dyrektorem. To wielka starta dla nas wszystkich. To, co pozostanie, to pamięć i wspomnienia, których jest naprawdę bardzo dużo. Mam ogromną satysfakcję, że miałem przyjemność osobistej znajomości ze zmarłym Panem Dyrektorem, bo tak w większości przez cały czas zwracaliśmy się do Pana Franciszka, a także jako młody chłopak miałem przyjemność bycia jego uczniem. Do dzisiaj pamiętam wspaniałe i ciekawe lekcje fizyki oraz chętnie je wspominam, zresztą jak wszystkie wspólne chwile spędzone w tej szkole, jak i poza nią. Szkoda, że to już tylko wspomnienia. Dzisiaj jestem mu bardzo wdzięczny, za to, co było i z całą pewnością Pan Dyrektor na długo pozostanie w mojej pamięci. Wierzę także głęboko, że Pan Dyrektor pozostanie nie tylko w mojej pamięci, ale także na długo pozostanie w pamięci bardzo wielu ludzi, mieszkańców naszego Grybowa i okolic. Teraz już tylko wszyscy możemy powiedzieć: „Dziękujemy Ci za wszystko Śp. Franciszku, Spoczywaj w pokoju wiecznym…” – wspomina Paweł Fyda Burmistrz Miasta Grybów.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 13 marca br. (tj. środa) o godzinie 15:00 w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie. Wcześniej  (tj. godzina 14:30) odbędzie się różaniec w intencji zmarłego śp. Franciszka Mitoraja.

Rodzinie zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składają Burmistrz Miasta Grybowa Paweł Fyda wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Grybowie oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Grybowie i Radni Rady Miejskiej w Grybowie.

…W imieniu Samorządu Miasta Grybów oraz swoim własnym, Szanownej Małżonce, Córce, Synom oraz najbliższej Rodzinie pragnę złożyć najszczersze wyrazy współczucia z powodu śmierci Śp. Franciszka Mitoraja. Łączę się w Państwem w modlitwie. Niechaj najbliższy czas przyniesie wszystkim Państwu spokój i pocieszenie…- Paweł Fyda Burmistrz Miasta Grybów.

Wydawca oraz zespół redakcyjny Grybow24.pl wyraża swoje kondolencje dla rodziny zmarłego Franciszka Mitoraja.

 

Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: