Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 15 kwietnia 2024

Ponad 20 litrów krwi podczas 87. akcji krwiodawstwa!

W naszym mieście już po raz osiemdziesiąty siódmy klub Honorowych Dawców Krwi „Adma” zorganizował akcję krwiodawstwa. Jak  zawsze na Szkolnej 1 mogliśmy spotkać tłumy mieszkańców miasta i gminy Grybów. Łącznie oddano ponad 20 litrów życiodajnego płynu. 

W niedzielny poranek (18 marca br.) w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Grybowie, od wczesnych godzin można było spotkać licznych krwiodawców, gotowych ochoczo podzielić się czerwonym płynem i wspomóc przy tym chorych oraz potrzebujących. Tym jakże cennym życiodajnym płynem podzieliło się 44. krwiodawców, oddając łącznie ponad 20 litrów krwi. Mimo chęci wzięcia udziału w akcji, 16 osób zostało zdyskwalifikowanych.

Akcje krwiodawstwa w naszym mieście organizowane są trzy razy w roku i za każdym razem cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem mieszkańców. W działalność chętnie włączają się wolontariusze z PCK działającego przy Liceum Ogólnokształcącym w Grybowie.

Kolejna bardzo dobra i udana akcja oddawania krwi zorganizowana w naszym mieście przez klub Honorowych Dawców Krwi „Adma” w Grybowie. Pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim członkom, wolontariuszom z grybowskiego Liceum Ogólnokształcącego na czele z ich opiekunami Panią Patrycja Zagórską i Panią Jadwigą Totoś. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim członkom, ludziom dobre woli, którzy przyjęli zaproszenie klubu i wzięli udział w kolejnej akcji- mówi Paweł Fyda Burmistrz Miasta Grybów.

Tego typu inicjatywy, które organizowane są w naszych małych miastach, są bardzo potrzebne. Ważna jest to, że ludzie mają odwagę i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Krew to jedyny produkt, którego nie możemy zastąpić i dzięki naszej odwadze i determinacji możemy pomoc drugiej osobie. Zapraszam wszystkich, którzy nie odważyli się, aby przystępowali do naszej działalności i wspierali to piękne dzieło- dodaje burmistrz Paweł Fyda.

Jako koło PCK angażujemy się w wiele akcji realizowanych na terenie miasta oraz w jego okolicach, takich jak zbiórka żywności i akcja krwiodawstwa. Koordynujemy rejestracje oraz wspomagamy ludzi czekających na pobór krwi-mówi jeden z wolontariuszy.

W 2023 roku w Klubie HDK “ADMA” zarejestrowanych zostało 517 krwiodawców, z których krew oddało łącznie 457 osób. Zdyskwalifikowanych z powodów zdrowotnych zostało 60 osób. Ponadto, 13 osób zarejestrowało się po raz pierwszy, aby podzielić się swoim życiodajnym płynem.

W ciągu całego roku 2023 oddano łącznie 204 litry i 300 mililitrów krwi, a także 1200 mililitrów osocza, co daje sumę 205 litrów 500 mililitrów życiodajnego płynu.

Stan oddanej krwi na 31.12.2023 r. wynosi 2.614.300 mililitrów, co świadczy o niezwykłym zaangażowaniu społeczności i kontynuacji tej ważnej inicjatywy.

Źródło inf: krwiodawcyadma.pl

Fot. Kinga Gruca


Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: