Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 15 kwietnia 2024

W wieku 79 lat zmarł Ks. Ryszard Stasik, rezydent grybowskiej parafii.

Z przykrością informujemy, że w poniedziałek 26 lutego br. zakończył swoją ziemską wędrówkę i odszedł do Domu Ojca wieloletni rezydent grybowskiej parafii, oddany kapłan, zawsze pomocny, wspierający spowiednik Ryszard Stasik. Jego odejście stanowi stratę nie tylko dla wspólnoty parafialnej, ale również dla wszystkich, którzy mieli przyjemność z nim współpracować czy zasięgnąć duchowego wsparcia. Msza święta w intencji zmarłego odbędzie się w Bazylice Mniejszej w Grybowie w środę 28 lutego o godzinie 14:30.

Ks. Ryszard Stasik od dłuższego czasu zmagał się z chorobą. Obecnie przebywał w Zakładzie opiekuńczo- Leczniczym Caritas. W ostatnich latach przebywał w charakterze rezydenta w parafii Grybów, gdzie pomagał w posłudze duszpasterskiej. Pochodzący z parafii Brzeziny kapłan od 15 sierpnia 2012 roku był penitencjarzem w parafii Grybów, a od 16 maja 2014 roku rezydentem tejże parafii. 

W roku 1980, w uznaniu za gorliwą posługę kapłańską, ks. Ryszard Stasik został uhonorowany diecezjalnym odznaczeniem Expositorium Canonicale, a w roku 1988 diecezjalnym przywilejem Rochetto et Mantoletto. W 1995 roku obdarzono go godnością Kanonika Honorowego Kapituły Katedralnej w Tarnowie.

Zasługi ks. prałata Ryszarda Stasika nie ograniczały się jednak tylko do służby kościelnej. W 1997 roku został odznaczony również srebrnym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Msza święta w intencji zmarłego odbędzie się w Bazylice Mniejszej w Grybowie w środę 28 lutego o godz. 14.30. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Łososinie Górnej będzie miała miejsce w czwartek 29 lutego o godz. 13.00. Po niej ciało śp. ks. Ryszarda Stasika zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Wydawca oraz zespół redakcyjny Grybow24.pl wyraża swoje kondolencje dla rodziny zmarłego Księdza Kanonika, jak również całej społeczności parafii Grybów.

Słowa głębokiego żalu skierował również Burmistrz Miasta Grybów Paweł Fyda:

Ksiądz kanonik Ryszard Stasik pozostanie w naszej pamięci człowiekiem Kościoła, bardzo mocno zaangażowanym w duchowy rozwój wiernych, zwłaszcza jako wytrwały spowiednik. W ciągu swojego życia, wypełnionego gorliwą posługą duszpasterską, zawsze pracował wytrwale na rzecz wspólnoty, podejmując w duchu pokory wszystkie powierzone mu zadania.

Pozostaję w głębokim żalu i smutku
Paweł Fyda
Burmistrz Miasta Grybów

Fot. archiwum własne

Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: