Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 15 kwietnia 2024

69. Zimowa Spartakiada Dziecięca w Ptaszkowej!

69. Zimowa Spartakiada Dziecięca w Ptaszkowej – memoriał Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia – to już tradycja. W tym roku udział w niej wzięło aż 90 zawodników reprezentujących 14 szkół powiatu nowosądeckiego, gorlickiego, limanowskiego, tatrzańskiego oraz nowotarskiego. Pomimo wiosennej aury, trasy pokryte śniegiem i emocje na twarzach uczestników sprawiły, że tegoroczna Spartakiada była niezapomnianym świętem sportu i tradycji w gminie Grybów.

Wydarzenie odbyło się w sobotę tj. 24 lutego na trasach biegowych Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Rozegrane zostały zawody sportowe w biegach narciarskich, w których udział wzięły drużyny z całego regionu. Orkiestra Dęta Towarzystwa Przyjaciół Muzyki w Ptaszkowej, pod batutą Łukasza Koguta uroczyście odegrała hymn państwowy natomiast symbolicznego zapalenia znicza, dokonała żona patrona Spartakiady- Romana Stramki, Maria Stramka- Ryba Wydarzenie otworzył wicestarosta powiatu nowosądeckiego Antonii Koszyk.

W przeprowadzeniu zawodów zaangażowani byli członkowie Parafialnego Klubu Sportowego Jaworze w Ptaszkowej oraz panie z Koła Gospodyń wiejskich z Ptaszkowej serwujące wyśmienitą grochówkę, bigos i kiełbasę z grilla dla zawodników, opiekunów i kibiców.

Blisko 100 zawodników, reprezentujących 14 szkół i klubów sportowych, stanęło do rywalizacji w biegach narciarskich podczas Zimowej Spartakiady Dziecięcej. Uczestnicy zostali podzieleni na wyznaczone grupy wiekowe i zmierzyli się na różnych dystansach, obejmujących trasy o długości 100, 300, 500, 1000 oraz 1500 metrów. Najstarsi zawodnicy biorący udział w zawodach mieli 15 lat, a najmłodsi z nich, a byli to Julia Siedlarz i Karol Ptaszkowski niecałe 4-latka.

Nad bezpieczeństwem zawodników i gości czuwali niezastąpieni druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ptaszkowej.

Głównym organizatorem tej znanej i zasłużonej dla regionu imprezy sportowej był parafialny Klub Sportowy, który podczas tegorocznej spartakiady świętował jubileusz 25-lecia. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Jacek Migacz Wójt Gminy Grybów.

Realizacja tego wydarzenia nie byłaby możliwa gdyby nie liczni sponsorzy, przy współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego w tym od lat wspierająca przedsięwzięcie firma Paczuła – Bud. Szczególne wyrazy wdzięczności należy skierować w stronę pracowników GOSiR Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej, na czele z dyrektorem Andrzejem Porębą, za ich nieocenione chęci i zaangażowanie w organizację.

Mimo wiosennej aury, organizatorzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali i utrzymali pokryte śniegiem trasy podczas zawodów, a cała spartakiada była jedną wielką zabawą powodującą uśmiech na twarzach wszystkich występujących.

Fot. Michał Mucha

Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: