Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
sobota 24 lutego 2024
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty

3 miliardy złotych dla małopolski na rok 2024. Co nowego na sądecczyźnie?

W dniu dzisiejszym (tj. 7 lutego br.) w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Nowym Sączu odbyła się konferencja podsumowująca pięcioletnie prace na rzecz województwa małopolskiego. Podczas działań w latach 2019-2023 powiat nowosądecki otrzymał środki na łączną kwotę ponad 323 mln zł. Miasto i gmina Grybów mogło liczyć na wsparcie wynoszące 27 689 842,63 zł.

Samorząd województwa małopolskiego od wielu odgrywa kluczową rolę, inicjując i koordynując wiele przedsięwzięć. Działania, jakie prowadzi obejmują cały region, bez jakichkolwiek wyjątków i wykluczeń. Jak podkreślał Marszałek Województwa Małopolskiego równorzędność i priorytetowość mieszkańców mniejszych miast i miejscowości oraz ich lokalnych potrzeb jest również kluczowa i ważna!

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej obecni byli Marszałek Województwa Małopolskiego, Witold Kozłowski, Radna Województwa Małopolskiego, Marta Mordarska oraz Radny Województwa Małopolskiego, Grzegorz Biedroń. Dzisiejszy dzień był czasem podsumować ubiegłej kadencji i śmiało można stwierdzić pochwalenia podjętymi i skutecznymi działaniami województwa małopolskiego. Pełny rozwój spowodował, że mieszkańcy każdej części regionu mogli czuć się zaopiekowani i docenieni.

Zarząd Województwa Małopolskiego od początku kadencji podjął ponad 800 inicjatyw, które realizowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz wojewódzkie samorządowe jednostki organizacyjne. Najważniejsze z nich to m.in.: ogłoszenie Świętego Jana Pawła II Patronem Województwa Małopolskiego, realizacja Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej- ponad 2,3 mld złotych na walkę z COVID-19 i jej skutkami, realizacja Małopolskiej Tarczy Humanitarnej- pomoc ukraińskim uchodźcom wojennym oraz wsparcie tych, którzy pozostali w swojej ojczyźnie oraz organizacja III Igrzysk Europejskich 2023.

-Mamy duży szacunek do publicznego grosza. Samorząd, szczególnie ten regionalny, musi też jednak działać z odpowiednim rozmachem- mówi Marszałek Województwa Małopolskiego, Witold Kozłowski. – Jako samorządowcy jesteśmy powołani do rozwiązywania ludzkich problemów oraz podnoszenia komfortu życia mieszkańców w skali dużego i ważnego regionu, jakim jest Małopolska.

Na dzisiejszej konferencji podkreślono m.in., że priorytetem dla władz jest troska o wszystkich mieszkańców z każdego zakątka małopolski oraz ich dalszy rozwój. W chwili obecnej zaobserwowano istotny postęp w obszarze kultury, turystyki i gospodarki.

-Obecnie możemy odczuć renesans zespołów ludowych, napływ młodych talentów i chęć rozwoju wśród młodych ludzi- mówiła podczas konferencji Marta Mordarska, Radna Województwa Małopolskiego.

-Zrównoważone województwo. Na tym się skupiamy! Wspierane są wszystkie części małopolski, nie warto oszczędzać. Coraz więcej osób chce się rozwijać i ma do tego godne warunki- podkreślał na dzisiejszej konferencji Grzegorz Biedroń- Radny Województwa Małopolskiego.

W trakcie dzisiejszego spotkania konferencyjnego padły również deklarację o zapewnieniu finansowania pomocy psychologicznej oraz gwarancji psychologów dla ludzi młodych. Zauważa się powszechną potrzebę ochrony młodzieży przed wszelkimi zagrożeniami m.in. ochrona zdrowia psychicznego, rozwój psychiatry środowiskowej, wsparcie i pomoc bez angażowania własnych środków. Jak podkreślano, SĄ NA TO ŚRODKI!


Co związanego m.in. Grybowem?

Transport regionalny, inwestycje drogowe i mostowe, poprawa parametrów technicznych dróg wojewódzkich, wzrost komfortu podróżowania oraz bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, to strefa obfitująca w wiele codziennych wyzwań. Zarząd Dróg Wojewódzkich przeznaczył na te zadania ponad 600 mln na lata 2024-2029. Jak zapewnia Marszałek Województwa Małopolskiego, wsparcie to otrzyma również ZIEMIA GRYBOWSKA.


Fot. Kinga Gruca

Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

BRAM-TECH

Wydarzenia

AF Constructions

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: