Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
środa 24 lipca 2024

W Grybowie po raz 24. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Dwudziesty-czwarty raz w Grybowie, a trzydziesty-drugi w kraju zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał odbył się pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” Kwota pozyskana w roku bieżącym sięga ponad 175 mln złotych. W grybowskim sztabie dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli udało się zebrać 27841,39 złotych. Jest to o 5000 złotych więcej niż w roku ubiegłym.

W Grybowie, na wzór lat ubiegłych, po raz dwudziesty-czwarty stworzono sztab WOŚP, którym zajęło się Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie pod kierownictwem – dyrektor Anety Galei- Ligęzy. Już od wczesnych godzin porannych jedenastu wolontariuszy kwestowało na ulicach miasta Grybowa, zbierając fundusze w 32. finale WOŚP.

Po południu atmosferę świętowania wzbogaciły występy artystyczne. Na scenie MCKCiE zaprezentowano jasełka pt. „Idziemy do Was z kolędą”, przygotowane przez grupę „Chimera” z ZSP w Kąclowej. Całość dopełnił koncert Grupy Muzycznej „Gloria”.

-Bardzo serdecznie dziękuję Pani Dyrektor MCKCiE w Grybowie za wystąpienie w roli szefa sztabu numer 5162, który wpisał się w strukturę tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy. Dziękuję wszystkim tym, którzy na przestrzeni dwudziestu-czterech lat pracowali dla dobra WOŚP- mówi Paweł Fyda, Burmistrz Miasta Grybów. Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli i grybowskim wolontariuszom, którzy zgłosili się do tegorocznego sztabu. Mieszkańcom, chętnie wspierającym to dzieło, które i w roku bieżącym grało dla szczytnego celu.

Podczas tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w grybowskim sztabie udało się zebrać imponującą sumę – 27 841,39 złotych. Specjalnie na tą okazję Burmistrz Miasta Grybów przekazał swoje prywatne koszulki znanych i lubianych piłkarzy Reprezentacji Polski, Roberta Lewandowskiego oraz Jakuba Błaszczykowskiego, które poprzez licytację trafiły do mieszkańców naszego miasta.

-Podczas tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej odbyła się licytacja przedmiotów, a wśród nich m.in. świeca woskowa przekazana przez klub pszczelarski- mówi Dyrektor MCKCiE w Grybowie, Aneta Galeja- Ligęza. Gadżety otrzymaliśmy z fundacji i ludzi dobrej woli, którzy chcą pozostać anonimowi. W tym roku braliśmy już po raz dwudziesty czwarty udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mam nadzieję, że w przyszłym roku Miasto Grybów również chętnie dołączy do tej pięknej inicjatywy.

Fot. Michał Mucha/ Mateusz Książkiewicz

Komentarze:

Turystyka

Borówki z Krużlowej skradną serce niejednego! Słodkie i ekologiczne (FILM)

“Borówki od Jaśka” to hasło jakie funkcjonuje na ustach wielu klientów, chcących kupić ten słodki, ciemnoniebieski owoc w naszym regionie. Tym bardziej, że plantacja borówek znajduje się w Krużlowej Niżnej i prowadzą je osoby, dla których owocowe krzewy to nie tylko biznes ale także marzenia, pasja i życiowe wyzwania. Poznajcie to wyjątkowe miejsce!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: