Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 22 lipca 2024

Brać pszczelarska po raz kolejny połamała się opłatkiem.

W minioną niedzielę tj. 14 stycznia pszczelarska rodzina po raz kolejny połamała się opłatkiem. Coroczne spotkanie było okazją do wspólnego kolędowania oraz podsumowania działalności. Wydarzenie podobnie jak we wcześniejszych latach odbyło się w Bartnej Chacie w Stróżach będącą częścią Gospodarstwa Pasiecznego Sądecki Bartnik.

W niedzielny poranek mszą święta w kościele parafialnym w Gródku, rozpoczął się coroczny opłatek pszczelarzy Ziemi Grybowskiej. Podczas uroczystej Mszy Świętej bartnicy złożyli dary ołtarza, a chór z Białej Niżnej pod dyrekcją Adriana Czochóra zadbał o oprawę muzyczną liturgii. Tuż po Eucharystii przybyli goście, poczty sztandarowe oraz pszczelarze udali się do Sądeckiego Bartnika na dalszą część uroczystości.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Barbara Bartuś, Poseł na Sejm RP, Wiktor Durlak – Senator RP, Jan Duda- były poseł, członek komisji do spraw rolnictwa, pszczelarzy, Paweł Fyda – Burmistrz Miasta Grybów, Jacek Migacz – Wójt Gminy Grybów, Antoni Koszyk Wicestarosta Nowosadecki, przewodniczący Rad: Miasta oraz Gminy, ks. Ryszard Hebda proboszcz parafii w Grodku oraz gospodarz miejsca – Sądeckiego Bartnika Janusz Kasztelewicz.

Po oficjalnych przemówieniach przyszedł czas na połamanie się opłatkiem i złożenie życzeń. Okolicznościowe spotkanie było okazją do uhonorowania najwytrwalszych członków pocztu sztandarowego. Podczas wydarzenia wielokrotnie padały słowa, że brać pszczelarska to jedna Wielka, niekłócąca się rodzina!

-Wszystkim członkom naszego pszczelarskiego koła serdecznie gratuję tej pięknej inicjatywy, jaką tworzycie na co dzień. Życzę, aby ta rodzina pszczelarska, wiara i miłość do pszczół w was ciągle trwała, a wasza praca była odzwierciedlana w produkcie pszczelim- mówi Paweł Fyda, Burmistrz Miasta Grybów.

-Ksiądz podczas mszy świętej pięknie mówił o pszczołach i ich wartości. Pszczelarstwo można traktować jako zwykłą hodowlę umiejscowioną w dziale rolnictwa. Wiem, że to coś więcej. To pasja, miłość, która podnosi w trudnych chwilach. Wszystkim Państwu gratuluję tej pasji, a Panu prezesowi za działalność koła na terenie gminy- mówi Barbara Bartuś Poseł na Sejm RP.

Fot. Mateusz Książkiewicz

Komentarze:

Turystyka

Borówki z Krużlowej skradną serce niejednego! Słodkie i ekologiczne (FILM)

“Borówki od Jaśka” to hasło jakie funkcjonuje na ustach wielu klientów, chcących kupić ten słodki, ciemnoniebieski owoc w naszym regionie. Tym bardziej, że plantacja borówek znajduje się w Krużlowej Niżnej i prowadzą je osoby, dla których owocowe krzewy to nie tylko biznes ale także marzenia, pasja i życiowe wyzwania. Poznajcie to wyjątkowe miejsce!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: