Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
sobota 22 czerwca 2024

Inauguracja Pucharu Świata! Jak poradzili sobie polscy skoczkowie?

Już dziś rozpoczął się 45. sezon Pucharu Świata w Skokach Narciarskich! Pierwszy konkurs rozegrany został w fińskiej Ruce. Po kilku miesiącach przerwy, skoczkowie wracają do walki o zwycięstwo w sezonie 2023/24. W sobotnich zmaganiach udział wzięło 49 zawodników wśród nich reprezentanci Polski!

Nieudany konkurs w wykonaniu biało-czerwonych

45. sezon Pucharu Świata rozpoczął sobotni konkurs w fińskiej Ruce. Wśród obecnych byli reprezentanci Polski w składzie: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek. Jedynym z Polaków, który zakwalifikował się do rundy finałowej, był Dawid Kubacki (130 m, 133 m), który ostatecznie zajął 21. miejsce. Pozostali Polacy zajęli kolejno Piotr Żyła (126,5 m) 31. miejsce, Aleksander Zniszczoł (125 m) 32. miejsce, Paweł Wąsek (118,5 m) 34. miejsce. Najsłabszym z biało-czerwonych okazał się Kamil Stoch. Po skoku na 113,5 m zajął 43. miejsce.

Zacięta rywalizacja o zwycięstwo trwała do samego końca. Pierwsze miejsce na podium zajął prowadzący po pierwszej serii Stefan Kraft, który w drugim skoku wylądował na 143. metrze. Podium inauguracyjnego konkursu Pucharu Świata uzupełnili Pius Paschke Stephan Leyhe.

Co czeka zawodników w sezonie 2023/24?

W obecnym sezonie łącznie odbędzie się 38 konkursów, 32 z nich to zawody indywidualne. Przed skoczkami m.in. 72. Turniej Czterech Skoczni, 28. mistrzostwa świata w lotach narciarskich, których gospodarzem będzie austriacka skocznia HS235 w Bad Mitterndorf. W marcu na zawodników czekać będzie kolejna edycja Raw Air. Sezon zostanie tradycyjnie zakończony lotami w słoweńskiej Planicy, 24 marca.

Polski akcent w kalendarzu skoków

Nie zabraknie również polskiego akcentu w 42. edycji Pucharu Świata. W Polsce rozegranych zostanie łącznie pięć konkursów na trzech różnych skoczniach! PolSKI Turniej 2024 rozpocznie się 13 stycznia w Wiśle, gdzie zostaną rozegrane dwa konkursy, duetów i indywidualny. Następnie rywalizacja przeniesie się do Szczyrku, gdzie już w środę 17 stycznia odbędzie się konkurs indywidualny. Na mapie skoków narciarskich nie zabraknie oczywiście Zakopanego, gdzie skoczkowie będą walczyć zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

13 stycznia 2024 – Wisła (Polski Turniej, konkurs duetów, HS134)

14 stycznia 2024 – Wisła (Polski Turniej, HS134)

17 stycznia 2024 – Szczyrk (Polski Turniej, HS104)

20 stycznia 2024 – Zakopane (Polski Turniej, konkurs drużynowy, HS 140)

21 stycznia 2024 – Zakopane (Polski Turniej, HS140)

Źródło fot. archiwum Skijumping.pl

Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: