Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
sobota 20 lipca 2024

Gmina Grybów: promesy dla OSP od Ambasadora!

W dniu dzisiejszym (tj. 11 października) odbyło się uroczyste wręczenie promes przez przedstawicieli KGHM Polska Miedź dla strażaków z OSP Siołkowa, OSP Krużlowa Wyżna oraz OSP Stara Wieś. Podczas wydarzenia nie zabrakło władz Gminy oraz poseł na Sejm-Elżbiety Zielińskiej, która stała się ambasadorem społecznym tego programu w naszym regonie.

Fundacja KGHM Polska Miedź dla OSP

Fundacja KGHM Polska Miedź powstała w 2003 roku. Jej celem jest wsparcie i rozwój społeczności lokalnych, dbanie o tradycje oraz wsparcie finansowe ważnych społecznych inicjatyw.

Wśród wyróżnionych jednostek została Ochotnicza Straż Pożarna Siołkowa, Ochotnicza Straż Pożarna Krużlowa Wyżna oraz Ochotnicza Straż Pożarna Stara Wieś.

Uroczystego przekazania dokonali przedstawiciele KGHM oraz poseł na Sejm- Elżbieta Zielińska. Na zakup sprzętu ratowniczo- gaśniczego jednostki straży otrzymały kwoty w wysokości 10 000 złotych.

Mamy za sobą bardzo przyjemne, ale ważne wydarzenie dla lokalnej społeczności. Przed chwilą wręczyliśmy promesy dla Ochotniczych Straży Pożarnych z tej gminy. W KGHM doskonale wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo każdego człowieka, żeby każdy z nas miał pewność i przekonanie, że w razie wypadku, niespotkanej i nieprzewidzianej sytuacji ta pomoc nadejdzie szybko i będzie to pomoc profesjonalna. Dlatego też zapadła decyzja o utworzeniu takiego programu dla ogólnopolskich OSP, o budżecie 5 mln złotych-mówi Wiceprezes Fundacji-Kamil Kowaleczko.

Jaki jest cel?

Wsparcie fundacji otrzymało 365 jednostek OSP z całej Polski. Wnioski, które wpłynęły to liczba 4 tysięcy. Celem konkursu organizowanego przez KGHM jest inwestycja w przyszłość, poczucie bezpieczeństwa mieszkańców oraz pomoc w działaniu OSP na terenie całej Polski. Otrzymane środki pomogą m.in. w zakupie sprzętu ratownictwa technicznego, wodnego, medycznego, wysokościowego, poszukiwawczo-ratowniczego czy wyposażenia ochronnego dla strażaków.

Inicjatywa i zaangażowanie

Warto podkreślić, że głównym ambasadorem programu na terenie naszego regionu była poseł na Sejm-Elżbieta Zielińska. Dzięki jej zaangażowaniu i trosce jednostki OSP z naszego regionu zostały poinformowane o programie i możliwości wzięcia w nim udziału .

Bardzo cieszy wsparcie KGHM-u, dla jednostek z Gminy Grybów. To są jednostki, które bardzo prężnie działają, mają duże młodzieżowe drużyny pożarnicze i na co dzień strzegą naszego bezpieczeństwa. Myślę, że to wsparcie jest niezwykle cenne, a nowy sprzęt pomoże strażakom dbać o nasze bezpieczeństwo- mówi poseł na Sejm Elżbieta Zielińska.

Fot. Jakub Gąsior

Komentarze:

Turystyka

Borówki z Krużlowej skradną serce niejednego! Słodkie i ekologiczne (FILM)

“Borówki od Jaśka” to hasło jakie funkcjonuje na ustach wielu klientów, chcących kupić ten słodki, ciemnoniebieski owoc w naszym regionie. Tym bardziej, że plantacja borówek znajduje się w Krużlowej Niżnej i prowadzą je osoby, dla których owocowe krzewy to nie tylko biznes ale także marzenia, pasja i życiowe wyzwania. Poznajcie to wyjątkowe miejsce!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: