Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
środa 28 lutego 2024
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa

Sentymentalne powiązanie pianistki z Grybowem! „Rozstaje Kultur”

Dla mnie to jest zaszczyt! Nie bez powodu używam akurat tego słowa, bo jestem naprawdę związana sentymentalnie i emocjonalnie z rodzinnym miastem i cieszę się, że mogę właśnie wyrazić to przez muzykę. To jest całe moje życie. Ja wyrażam się w ten sposób. Nie potrafię mówić na scenie, mam z tym wielki problem, ale jak wychodzę grać, to faktycznie łatwiej mi idzie. Z tym się uzewnętrzniam! – Karolina Krupa, pianistka, kameralistka, dyrektor artystyczna festiwalu.

,,BOSTON”
Boston” to fortepian, który przyjechał na Pierwszy Grybowski Festiwal Rozstaje Kultur”. Warto podkreślić jak wiele czynników wpływa na wynajem i funkcjonowanie takiego instrumentu. Opieka nad nim jest niezwykle skomplikowana. Przede wszystkim, instrument musi być dostarczony na miejsce festiwalu z odpowiednim wyprzedzeniem, aby zapewnić mu właściwe warunki. Pomieszczenie, w którym będzie używany, musi być przygotowane pod względem wilgotności powietrza i temperatury, które muszą być stałe i kontrolowane.

Fortepian składa się z 12 000 elementów. Wyróżniamy części żeliwne, stalowe (cała rama), drewniane, które są najbardziej narażone na uszkodzenia, poprzez zmianę temperatury lub wilgotności powietrza.

Dla mnie ten fortepian jest medium, przez które mogę przekazywać emocje. Jak on przyjechał, to tak, jakby cząstka mojej duszy tutaj była usytuowana. Ja już od wczoraj nie mogłam spać. Dzisiaj jak fortepian tutaj „wchodził” miałam gęsią skórkę, to jest naprawdę wyjątkowe wydarzenie dla pianistypowiedziała przed koncertem Karolina Krupa.

Praca wielu osób
Aby fortepian był w pełni sprawny, do pracy zaangażowanych musi być kilka osób. Potrzebny jest stroiciel, który będzie dbał o to, aby instrument był przed każdym koncertem nastrojony. Ludzie, którzy wnoszą taki sprzęt, to osoby specjalnie przeszkolone, w przewozie tego typu przedmiotów. Transport ma ogromne znaczenie m.in. na jakość grania, komfort gry oraz odbiór muzyki na koncercie. To sprzęt, o który trzeba dbać i niezwykle uważać. Im wcześniej fortepian przyjedzie, tym szybciej zdąży zaadoptować się do warunków, jakie panują. Jeśli temperatura jest stała,instrument szybko się nie rozstroi.

Dla mnie to jest zaszczyt, że mogę zagrać w Grybowie, robić tutaj coś muzycznego. Muzyka to całe moje życie.

Grybowski Festiwal  „Rozstaje Kultur” trwa! Na scenie grybowskiego Kina już o 18:00 zabrzmi muzyka Roberta Schumanna, Rebeki Clarke, Georgesa Enescu, Ernesta Blocha i Gabriela Faure. Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu lub śledzenia transmisji live, na naszej stronie.
Patronat medialny nad wydarzeniem objął nasz portal Grybów24.pl!Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

BRAM-TECH

Wydarzenia

AF Constructions

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: