Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
sobota 22 czerwca 2024

Bezrobocie, Tusk, Tusk, bezrobocie. Konferencja parlamentarzystów! (TV)

Od lewej Duda, Bartuś oraz Durlak. Konferencja prasowa nt. bezrobocia - posłowie i senator PIS.

Dzisiaj (tj. 25.08.br.) w biurze poselskim Patryka Wichra w Nowym Sączu odbyła się konferencja parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości dotycząca bezrobocia. Wśród wielu wypowiedzi nie zabrakło popularnego nawiązania do premiera polskiej biedy czyli Tuska.

Na spotkaniu z dziennikarzami nie zabrakło: Barbary Bartuś, Elżbiety Zielińskiej, Jana Dudy, Patryka Wichra oraz senatora z Grybowa – Wiktora Durlaka. Politycy podczas konferencji poruszyli głownie temat bezrobocia, stan sprzed lat oraz obecnie.

Bezrobocie było potężne, hulało w Polsce ludzie nie mieli pracy, były dużo gorsze czasy do funkcjonowania. Jak wiemy dzisiaj po 8 latach rządu Prawa i Sprawiedliwości bezrobocie mamy praktycznie najniższe w Europie. Na poziomie 5% Jesteśmy w szczególnym miejscu na pięknej sądecczyźnie. Tutaj pamiętamy, jak kiedyś to wyglądało. Młodzi wyjeżdżali w poszukiwaniu pracy, często za granicę, szczególnie z mojego pokolenia. Bezrobocie hulało było prawie 20%. Widać, że rząd Prawa i Sprawiedliwości, rząd Zjednoczonej Prawicy dobrze wykonuje swoje zadania, pracujemy na to aby w Polsce żyło się bezpieczniej, dostatniej i lepiej. – mówił rozpoczynając konferencję senator Wiktor Durlak.

Swoje zdanie w temacie bezrobocia wyraziła także poseł Barbara Bartuś: – W samym powiecie gorlickim w lutym 2014 roku bezrobocie sięgało 16%. Dzisiaj to bezrobocie to jest niewiele ponad 6%. Dawniej takie regiony jak nasze, jak powiat gorlicki czy powiat limanowski, który miał prawie 20% bezrobocia, to była Polska powiatowa, która była tą Polską gdzie młodzi musieli wyjeżdżać, a starsi szukali jakiś świadczeń, które pozwolą im przeżyć. Dzisiaj możemy żyć godnie. Polska, szczególnie powiatowa, odczuwała to bardzo dotkliwie. Dzisiaj możemy się tylko cieszyć, że po takim czasie pandemii, po tym jak mamy wojnę za naszą granicą, po tym wstrzymaniu gospodarki bezrobocie tak spadło.

Bezrobocie, wśród młodych było znacznie wyższe – dodała poseł Elżbieta Zielińska, rodem z Kobylanki (powiat gorlicki) – Wysyłanie CV każdego dnia po kilkadziesiąt razy. Niestety całe pokolenie w dużej mierze wyjechało za granicę. Mamy kolegów, koleżanki, którzy tam się osiedlili na stałe. Teraz musimy robić wszystko, żeby nie stracić tej szansy i nie stracić kolejnego pokolenia. Dlatego Prawo i Sprawiedliwość między innymi właśnie dla młodych zrezygnowało z płacenia podatku do 25. roku życia. To jest bardzo mocne wsparcie dla młodych osób, ale także to jest również ochrona miejsc pracy. To bezrobocie, które mamy w chwili obecnej, to nie jest coś stałego i zawsze niestety trzeba trzymać rękę na pulsie, tak żebyśmy naprawdę mogli tutaj dobrze żyć.

– Rozwój gospodarki jest podstawą tworzenia miejsc pracy. Widzimy też powrót Polaków z zza granicy. Wracają Polacy, którzy pracują w bardzo istotnych, sektorach jak kwestie informatyczne, kwestie bezpieczeństwa. Dzisiaj te same miejsca pracy są tu w Polsce i oni zaczynają wracać z wiedzą, swoim doświadczeniem. – mówił Patryk Wicher, poseł z Nowego Sącza.

Więcej możecie wysłuchać w zapisie filmowym konferencji, dostępnym poniżej.

fot. J. Gąsior

Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: