Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 24 września 2023
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa

Niech twoje oszczędności pracują na ciebie – pomyśl o wysoko oprocentowanym koncie oszczędnościowym

Jeżeli oszczędzanie masz we krwi, to zamień swoją skarbonkę na konto oszczędnościowe. Efekt? Twoje pieniądze nie tylko będą bezpieczne w banku, ale będą też „zarabiać”. Wybierz ofertę z jak najwyższym oprocentowaniem – w tym celu możesz odwiedzić kilka banków lub skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki internetowej. Oto, dlaczego konto oszczędnościowe po prostu ci się opłaca.

Na czym polega specyfika konta oszczędnościowego?

Konto oszczędnościowe to bankowa hybryda. Jest to połączenie tradycyjnego rachunku rozliczeniowego, z którego korzystasz np. płacąc kartą w sklepie, z lokatą bankową. Można na nim gromadzić pieniądze, od których bank nalicza odsetki, jednocześnie nie tracąc do nich dostępu. Taki rachunek mogą założyć zarówno klienci indywidualni, jak i firmy.

Pamiętaj jednak, że chcąc wykonać przelew z takiego konta lub wypłacić z niego pieniądze, będzie trzeba zapłacić dodatkową opłatę. Może ona wynosić np. 10 czy 20 zł. Jest to dodatkowa motywacja, aby oszczędzać i by niepotrzebnie nie sięgać po oszczędności.

Jak zawrzeć umowę na konto oszczędnościowe?

Założenie konta nie jest trudne – możesz to zrobić w placówce banku, ale i bez wychodzenia z domu, online. Najważniejszym krokiem jest wybranie odpowiedniej oferty. Możesz przydać ci się do tego ranking znajdujący się na https://finanse.rankomat.pl/konta/oszczednosciowe/.

Krok 1 – wybór właściwej oferty

Mając konto oszczędnościowe, możesz wiele zyskać. Będzie tak jednak pod warunkiem, że wybierzesz atrakcyjną ofertę. Zwróć uwagę zwłaszcza na:

  • oprocentowanie – powinno być ono jak najwyższe. Niektóre banki proponują dziś oprocentowanie wynoszące nawet do 8% w skali roku;
  • warunki wypłacania pieniędzy – dowiedz się, ile razy w ciągu miesiąca będziesz móc wypłacać pieniądze. Znaczenie ma też, czy takie wypłaty będą płatne, czy nie;
  • maksymalną kwotę, która może znajdować się na koncie – zdarza się, że konta oszczędnościowe mają limit środków, które mogą się na nich znaleźć. Bywa również, że do określonej kwoty (np. do 100 tys. zł) obowiązuje podwyższone oprocentowanie, a każda złotówka ponad nią będzie niżej oprocentowana.

Krok 2 – formalności

Dowód osobisty – tylko tyle potrzebujesz, aby założyć konto oszczędnościowe w banku. W placówce bankowej zawrzesz umowę na jasnych warunkach. Możesz też od razu wpłacić pieniądze na konto lub przelać je na nie później.

Pamiętaj jednak, że taki rachunek możesz założyć również przez Internet. Za pomocą wyszukiwarki i dostępnych rankingów wybierzesz konto z najwyższym oprocentowaniem i bez opłat. Umowę zawrzesz również online.

Krok 3 – oszczędzanie

By regularnie oszczędzać, możesz zlecić stały przelew na konto oszczędnościowe z rachunku płatniczego. W przypadku niektórych banków i ofert jest to obowiązkowe. Pieniądze możesz też wpłacać osobiście, w placówce banku. Następnie patrzysz, jak twój kapitał się powiększa – dzięki naliczanym odsetkom.

Konto oszczędnościowe czy lokata – co wybrać?

Istnieje kilka sposobów na to, aby oszczędzać. Pieniądze możesz gromadzić w skarbonce lub na podstawowym rachunku rozliczeniowym – przeczytasz o nim więcej na https://finanse.rankomat.pl/poradniki/podstawowy-rachunek-platniczy/. Jednak, aby oszczędności się powiększały, trzeba zdecydować się np. na konto oszczędnościowe lub lokatę.

Lokata może być krótko lub długoterminowa. Umowę z bankiem możesz zawrzeć na 6 miesięcy, ale też na roku lub kilka lat. W tym czasie nie masz dostępu do swoich pieniędzy, jednak kapitał znajdujący się na lokacie ciągle rośnie. Po zakończeniu umowy otrzymujesz zainwestowaną kwotę powiększoną o odsetki. Natomiast jeżeli zechcesz wypłacić pieniądze w czasie jej trwania, nie zyskasz – zostanie ci wypłacony tylko zainwestowany kapitał.

Konto oszczędnościowe jest pod tym względem elastyczniejsze. Przez cały czas masz dostęp do swoich środków. Ich wypłata nie jest też związana ze stratą odsetek. Taki rachunek to twoja bankowa skarbonka, do której będą regularnie wpadać pieniądze i zarazem pomnażać się.

Ile zyskasz, zakładając konto oszczędnościowe?

Liczby mówią same za siebie – konto oszczędnościowe może wygenerować nawet większą kwotę dodatkowej gotówki. Jednocześnie twój wkład w zysk będzie niewielki. Wystarczy, że otworzysz rachunek oszczędnościowy i wpłacisz na niego środki finansowe. To, ile zarobisz, oszczędzając w ten sposób, zależy od umowy z bankiem, ale też od tego, ile pieniędzy znajduje się na twoim rachunku. Im jest ich więcej, tym więcej zyskujesz.

Jeżeli założysz konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 7% w skali roku i wpłacisz na nie 20 tys. zł, to miesięczne odsetki wyniosą nieco ponad 116 zł. Zostaną one pomniejszone o podatek Belki, czyli o 19%. Dlatego co miesiąc zyskujesz ok. 94 zł. Jeżeli wydaje ci się to mała kwota, pomnóż ją raz 12 – po roku masz na koncie dodatkowo ok. 1128 zł!

Połącz swoją oszczędność z przedsiębiorczością i załóż rachunek oszczędnościowy. Niech twój kapitał pomnaża się, a ty ciesz się dodatkowymi pieniędzmi z odsetek. Wybierz jedynie ofertę, która faktycznie pozwoli ci zarabiać – z wysokim oprocentowaniem i z jak najniższymi opłatami.

Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Komentarze:

Turystyka

Erasmus+ pozwolił im zdobyć zagraniczne doświadczenie

Dwudziestu uczestników z terenu miasta i gminy Grybów uczestniczyło w mobilności zagranicznej w Grecji w ramach programu Erasmus plus. Młodzież odbywała praktykę w przedsiębiorstwach gastronomiczno- hotelarskich w Grecji w mieście Katerini. Partnerem z Grecji była szkoła „Platon”.

Reklama2

BRAM-TECH

Wydarzenia

AF Constructions

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: