Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
wtorek 05 marca 2024

Najlepsi z najlepszych uczą się w Grybowie!

Aż 34 uczniów z grybowskich szkół: Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Zawodowych otrzymało stypendia naukowe ufundowane przez Zarząd Powiatu Nowosądeckiego. To doskonały wynik, zwłaszcza, że we wszystkich dziewięciu powiatowych szkołach uczy się w sumie 125 najzdolniejszych młodych ludzi.

Wspieramy i doceniamy osoby, które świetnie się uczą, startują w olimpiadach i konkursach, a dodatkowo znajdują czas na pracę w wolontariacie i pomaganie innym. Jestem dumny, że do szkół powiatowych uczęszczają tak zdolni uczniowie i z roku na rok jest ich coraz więcej. Wiedza to coś, czego nam nikt nie odbierze. Cieszę się, że mogłem spotkać się z najlepszymi z najlepszych – mówił w czasie uroczystego spotkania ze stypendystami starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. 

Co ważne, oprócz wsparcia uczniów, którzy osiągają najwyższe wyniki w nauce, Zarząd Powiatu ufunduje też stypendium materialne dla najbardziej potrzebującej młodzieży oraz stypendia dla uczniów z Ukrainy mieszkających w Bursie Szkolnej w Starym Sączu.

Łącznie, w tym roku szkolnym, na wsparcie dla młodych ludzi zostało przeznaczone 221 700 złotych, z czego 125 tysięcy złotych trafi do tych najzdolniejszych uczniów.

Stypendia naukowe z rąk starosty Marka Kwiatkowskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Nowosądeckiego Romana Potońca, wicestarosty Antoniego Koszyka oraz członków Zarządu Zofii Niki, Edwarda Ciągło i radnych powiatowych otrzymali:

  • 32 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie: Jan Kaniuk, Aleksandra Oleksyk, Julia Rysiewicz, Julia Gruca, Dominik Gucwa, Kinga, Klimek, Agnieszka Kmak, Melania Skraba, Aneta Obrzut, Natalia Tokarz, Amelia Gruca, Natalia Grybel, Kamil Gryboś, Gabriela Gruca, Weronika Góra, Maria Motyka, Szymon Jasiński, Kamil Obrzut, Paweł Cymbała, Wojciech Filipiak, Magdalena Lichoń, Wiktor Wąsik, Krystian Korzeń, Kinga Ligęza, Klaudia Motyka, Julia Sarkowicz, Gabriela Skrzeczyńska, Julia Litawa, Julia Ruman, Wiktoria Święs, Dominika Matuła i Wiktoria Rojek;
  • 2 uczennice z Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie: Patrycja Góra i Daria Kiełbasa.

W Zespole Szkół w Starym Sączu uczy się 29 stypendystów, w Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu – 15, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej – 14, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju – 13, w Zespole Szkół w Łącku – 12, w Zespole Szkół w Marcinkowicach – siedmiu, a w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie – jeden stypendysta.

Spotkanie z najzdolniejszymi uczniami z powiatu nowosądeckiego zostało przygotowane przez pracowników wydziału edukacji, kultury i sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, na czele z jego dyrektor Bożeną Mynarek, która prowadziła galę. 

Na zakończenie uroczystości dla wszystkich uczestników spotkania zaśpiewał Mateusz Mijał. 

żródło i fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

BRAM-TECH

Wydarzenia

TADEX-POL

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: