Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
wtorek 18 czerwca 2024

Jakie możliwości daje nam wiza ESTA

Polska w listopadzie 2019 roku w końcu dołączyła do Programu Ruchu Bezwizowego (ang. Visa Waiver Program). Dzięki temu możemy podróżować do Stanów Zjednoczonych bez konieczności posiadania wizy. Do przekroczenia granicy wystarczy jedynie złożenie wniosku elektronicznego w systemie ESTA oraz paszport biometryczny i bilet powrotny. Sprawdź jak wypełnić formularz ESTA i leć do USA!

ESTA — czym jest?

Electronic System for Travel Authorization (ESTA) to zautomatyzowany system, który umożliwia wjazd na teren Stanów Zjednoczonych. W USA obowiązuje od 12 stycznia 2009 roku. Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na terytorium Stanów Zjednoczonych. System ten pozwala wjechać do USA osobom, które nie posiadają wizy. Polacy w celu przekroczenia granicy muszą posiadać natomiast paszport biometryczny, oraz bilet powrotny, a także złożony i zaakceptowany wniosek ESTA.

Warto dodać, że Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA pobiera 21$ za jego złożenie. O wniosek może ubiegać się każdy, kto do Stanów Zjednoczonych wybiera się w celach biznesowych, turystycznych, medycznych lub tranzytowych. Ważną informacją jest to, że pobyt danej osoby nie może trwać dłużej niż 90 dni, a otrzymana zgoda jest ważna przez 2 lata. Pamiętaj również, aby wniosek złożyć 72 dni przed planowaną podróżą. Wydrukuj również potwierdzenie akceptacji wniosku, ponieważ będzie Ci potrzebne na pokładzie samolotu.

Sprawdź jak wypełnić formularz ESTA i leć do USA!

 • Krok 1. Wejdź na stronę internetową https://esta.cbp.dhs.gov/.
 • Krok 2. Zmień domyślny język angielski na język polski oraz kliknij przycisk “Złóż wniosek”.
 • Krok 3. Przeczytaj powiadomienie.
 • Krok 4. Wpisz swoje dane osobowe.
 • Krok 5. Odpowiedz na pytania, które dotyczą narodowości oraz obywatelstwa.
 • Krok 6. Wpisz swój adres e-mail.
 • Krok 7. Wprowadź kod, który przyszedł na podany przez Ciebie adres e-mail.
 • Krok 8. Uzupełnij dane, które dotyczą m.in. imiona, nazwiska oraz wydania dowodu osobistego.
 • Krok 9. Podaj swój adres zamieszkania, numer telefonu oraz dane osobowe rodziców.
 • Krok 10. Wpisz swoje stanowisko pracy.
 • Krok 11. Podaj dane osoby, z którą należy skontaktować się w nagłym przypadku oraz, czy USA to twoje docelowe miejsce wyjazdu.
 • Krok 12. Podaj dane adresowe miejsca swojego pobytu.
 • Krok 13. Odpowiedz na pytania dotyczące m.in. stanu zdrowia, poszukiwania pracy w USA, a także pobytu w Iranie, Libii, Iraku, czy Syrii.
 • Krok 14. Potwierdź podane dane i je zaakceptuj.
 • Krok 15. Zapłać za wniosek w ciągu 7 dni. Możesz to zrobić za pomocą przelewu.

Czy warto złożyć wniosek ESTA?

Jeśli wybierasz się do Stanów Zjednoczonych na okres nie dłuższy niż 90 dni, a także nie posiadasz wizy do USA, odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Nie ma znaczenia, czy planujesz podróż w celach biznesowych, turystycznych, tranzytowych, czy medycznych. Samo złożenie wniosku nie jest skomplikowane i trwa bardzo szybko dzięki intuicyjnemu panelowi, który jest dostępny na oficjalnej stronie internetowej ESTA. Należy wspomnieć, że system ten jest obowiązkowy dla osób, które podróżują w ramach programu Visa Waiver Program. Planujesz podróż do Stanów Zjednoczonych? Jeśli tak, to nie czekaj, tylko już teraz złóż wniosek o ESTA. W USA czekają Cię niezapomniane chwile, których przecież nie chcesz przeoczyć, prawda?

fot. nadesłane

Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: