Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
czwartek 23 maja 2024

Oświadczenie Burmistrza Grybowa nt. wody niezdatnej do spożycia

SZANOWNI MIESZKAŃCY MIASTA GRYBÓW. W związku z zaistniałą sytuacją, pragnę Państwa serdecznie przeprosić za stan jakości wody dostarczanej z wodociągu miejskiego, zarządzanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Grybowie, oraz prosić Państwa o wyrozumiałość.

Niezwłocznie po otrzymaniu informacji ze strony Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Grybowie, w dniu 1 sierpnia 2022 roku podjęte zostały decyzje dotyczące ustalenia przyczyn awarii oraz jej natychmiastowego usunięcia.

W wyniku prowadzonych działań, ustalono, że przyczyną awarii było wprowadzenie do zbiorczej
kanalizacji sanitarnej nieprawidłowo podczyszczonych ścieków zawierających zbyt duży ładunek
tłuszczów i olejów. Spowodowało to przepełnienie studzienki rewizyjnej zlokalizowanej w Parku
Miejskim i przeniknięcie ścieku do jednej ze studni, która zlokalizowana jest w niewielkiej odległości od studzienki rewizyjnej.

Podjęto natychmiastowe działania dotyczące wyłączenia tejże studni, dokonano natychmiastowego opróżnienia wody ze studni oraz wykonano czyszczenie studni. Podjęto także decyzję, aby wyłączyć funkcjonowanie SUW „PARK”. W trybie natychmiastowym pobrano próbki wody w celu wykonania stosownych badań.

Dla wyjaśnienia, na terenie Miasta Grybów znajdują się dwie Stacje Uzdatniania Wody. SUW „RÓWNIE” z którego dostarczana jest m.in. woda do bloków mieszkalnych przy ulicach Armii Krajowej, Bema, Grunwaldzkiej, Topolowej oraz ulicy Jakubowskiego oraz pozostałej części miasta od ulicy Topolowej poprzez Rynek i górną część Miasta. Natomiast drugim obiektem produkującym wodę jest SUW „PARK” gdzie woda z tego ujęcia dostarczana jest na ulicę Parkową, Turystyczną, Zdrojową, Równie, oraz do bloków mieszkalnych na oś. 600 lecia

W dniu 4 sierpnia 2022 roku decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym
Sączu stwierdzono brak przydatności wody do spożycia przez ludzi z uwagi na obecność bakterii
grupy coli w liczbie 85 jtk w 100 ml wody, obecność enterokoków kałowych w liczbie 11 jtk w 100 ml
wody, przekroczony parametr mętności na poziomie 1,9 NTU, oraz nieakceptowalny zapach w punkcie poboru: Hydrofornia H1, ul. Turystyczna w Grybowie oraz stwierdzono, że woda może być używana do prac porządkowych (np. mycia podłóg), spłukiwania toalet, działań p/pożarowych. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Miasta Grybów podjęto także decyzję aby SUW „RÓWNIE” również objęto monitoringiem i badaniami wody.

DRODZY MIESZKAŃCY!!!

Z przykrością muszę stwierdzić, iż doszło do skażenia gruntu, a w konsekwencji tego, do skażenia wody znajdującej się w studni, z przyczyn niezależnych od zarządcy sieci. Dlatego też, niezwłocznie zobowiązałem Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Grybowie do przeprowadzenia kontroli wszystkich istniejących punktów gastronomicznych i zakładów przemysłowych działających na terenie Miasta Grybów, prowadzących działalność gospodarczą, która powoduje, że odpadami wprowadzanymi do sieci kanalizacji sanitarnej mogą być zagęszczone tłuszcze i oleje.

W tym miejscu pragnę podkreślić, że do zanieczyszczenia wody doszło w wyniku nieprawidłowej
gospodarki odpadami ciekłymi, jeszcze przed wprowadzeniem ich do kanalizacji.

Korzystając z okazji pragnę przypomnieć, że ochrona środowiska jest naszym wspólnym zadaniem.
Dlatego też, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości zwracam się również z prośbą do wszystkich mieszkańców, właścicieli nieruchomości, aby nie lekceważyli sytuacji i niezwłocznie dokonywali przyłączeń do zbiorowego systemu odprowadzania ścieków komunalnych, oczywiście jeżeli taki istnieje, a w pozostałych przypadkach aby wyposażali nieruchomość w szczelny zbiornik na odpady ciekłe, bądź też w przydomową oczyszczalnię ścieków.

PAMIĘTAJMY! Wspólnie możemy zadbać o środowisko oraz o jakość wód gruntowych z których na co dzień korzystamy.

PODSUMOWUJĄC, RAZ JESZCZE PRAGNĘ PAŃSTWA PRZEPROSIĆ ZA ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĘ, ORAZ JESZCZE RAZ PROSIĆ O ZROZUMIENIE POWYŻSZEGO PROBLEMU.

Z poważaniem
Paweł Fyda
Burmistrz Miasta Grybów

Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: