Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
środa 21 lutego 2024
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty

Nie masz pomysłu na frontowy ogród ? Sprawdź, jak uzyskać efekt WOW

Ogrody frontowe są szczególne i bardzo różnią się od ogrodów na tyle domu. Są one często urządzane na pokaz, a nie dla relaksu, w przeciwieństwie do ogrodów w zaciszu tyłu domu.

Istnieje wiele sposobów, aby dodać wartość do nieruchomości i bez względu na to, jak mały jest twój przedni ogród, z ostrożnym planowaniem można zrobić z niego zarówno piękne, jak i użyteczne miejsce. Zanim twój dom pojawi się w zasięgu wzroku, twój ogród jest pierwszą rzeczą, którą zobaczą goście, a zadbany wygląd zewnętrzny z pewnością stworzy ciepłe powitanie.

Dopasuj się do krajobrazu ulicy

Każda ulica ma swój „wygląd” i jeśli Twój ogród frontowy zbytnio odbiega od tego, co jest normalne dla Twojej ulicy, wywołasz efekt „wow”, ale negatywny. Jeśli inne ogrody frontowe na Twojej ulicy są zaniedbane, możesz przejść do cichej elegancji, a jeśli każdy inny ogród został przerobiony jak w dziennym programie telewizyjnym, być może będziesz musiał pracować trochę ciężej. Jeśli masz wątpliwości i nie wiesz na co się zdecydować, wybierz schludny i formalny.

Symetria i struktura

Jeśli chodzi o ogród frontowy, postaw na dobrze zdefiniowane klomby, proste linie i solidne nasadzenia. Najtrudniej jest uzyskać w ogrodzie frontowym wygląd łąki z dzikimi kwiatami, gdzie rośliny rosną wszędzie. Z reguły frontowe ogrody są mniejsze i symetria pomoże utrzymać w nich efekt porządku.

Zastanów się nad układem

Układ – szkielet ogrodu – musi sygnalizować, gdzie ludzie powinni się udać. To oczywisty punkt, ale często zapominany. Kiedy odwiedzający wchodzą do domu, ogród musi wskazać im drogę do drzwi wejściowych. Jego celem, jeśli chcesz, jest kierowanie. Najłatwiej zrobić to za pomocą wyraźnej ścieżki i dużego sygnału oznaczającego drzwi frontowe. Duże donice po obu stronach drzwi frontowych spełnią to zadanie.

Współpraca z domem

Kiedy wprowadzasz strukturę, pamiętaj o domu i oknach. Akcentuj wzory domu i nie zasłaniaj okien. Niższe i wyższe sadzenia mogą być stosowane po bokach i wzdłuż ścieżki. Jeśli twój dom jest klasyczny postaraj się w takim samym klimacie urządzić ogród. Kolorowe okiennice i wyraziste drzwi będą idealnie współgrały z podobnymi donicami lub ławką, ale nie przesadź z kolorystyką. Zbyt dużo kolorów wprowadzi chaos. Wiele ciekawych rozwiązań , które cię zainspirują w serwisie www.ogloszenia24m.pl

Uważaj na przepisy

Zasady te są często specyficzne dla ogrodów frontowych i mogą dotyczyć wszystkiego, od wysokości ogrodzenia frontowego po kolor domu. Aby dowiedzieć się, jakie przepisy obowiązują w danej okolicy, należy skontaktować się z wydziałem planowania przestrzennego w twojej gminie.

fot. nadesłane

Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

BRAM-TECH

Wydarzenia

AF Constructions

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: